خانه / آخرین اخبار / همکاری‌های دانشگاه اورمیه با دانشگاه‌های آلمانی گسترش می‌یابد
با امضای توافق‌نامه‌ای؛

همکاری‌های دانشگاه اورمیه با دانشگاه‌های آلمانی گسترش می‌یابد

با امضای توافق‌نامه‌ مدیریت اداره همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه اورمیه با دانشگاه‌های کشور آلمان، همکاری‌های این دانشگاه‌ها گسترش می‌یابد.

به گزارش یول‌پرس، در پی هماهنگی‌هایی که مدیریت اداره همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه اورمیه با دانشگاه‌های کشور آلمان انجام داد، موافقت راه اندازی دوره پسادکتری «کارآفرینی و مدیریت کسب و کار» (Entrepreneurship and Business Development) هفتم اسفند ماه با امضای توافق نامه طرفین کسب شد.

این دوره با مشارکت دانشگاه (Fachhochschule Des Mittelstands) FHM برلین با دانشگاه اورمیه در قالب ارایه برنامه حرفه محور در ایران برگزار خواهد شد و دفاع از دوره در کشور آلمان انجام خواهد شد. مدیریت پایدار، کارآفرینی و هوش بازار با تکیه بر کسب و کار‌های کوچک و متوسط (SME) از محور‌های مهارتی متقاضیان می‌باشد که پس از گذراندن دوره، قادر خواهند بود در مدیریت SME‌ها بکار گیرند. هدف از برنامه‌های اینچنینی، استفاده از تجربیات موفق جهانی در راه اندازی کسب و کار‌های دانش بنیان می‌باشد که در راستای چشم انداز دانشگاه اورمیه در تربیت فارغ التحصیلان بازار محور و کارآفرین طراحی شده است.

در جلسه‌ای که دکتر رحیم حب نقی، رییس دانشگاه اورمیه به همراه مسوولین دفتر بین الملل دانشگاه در تهران برگزار نمودند، طرف آلمانی توافق نمود تا با مشارکت دانشگاه اورمیه، یک مدرسه عالی تجارت (Business School) در منطقه آزاد تجاری ماکو راه اندازی نماید.

دانشگاه FHM آلمان، در رتبه بندی مدارس عالی تجارت در کشور آلمان، در رده سوم قرار گرفته و حدود ۹۸ درصد از فارغ التحصیلان آن پس از گذشت دو سال از فارغ التحصیلی، جذب بازار کار شده یا ادامه تحصیل داده اند.

پیش از این نیز، دوره دکتری Split Site در رشته DBA با مشارکت این دانشگاه، دانشگاه اورمیه و Anglo-German Doctoral School (AGDS طی توافق نامه رسمی ایجاد شده بود.

همچنین مجوز برگزاری آزمون آلمانی TELC در اورمیه به عنوان مرکز انحصاری شمالغرب کشور به تصویب رسیده است و پس از اتمام مراحل اداری آن، فراخوان آزمون اعلام خواهد شد.

در کنار دانشگاههایی، چون UT Dresden، Augsburg University، Philipps-Universität Marburg: University of Marburg و FHM، دانشگاه اورمیه در تلاش است تا حجم روابط علمی و پژوهشی خود را با دانشگاه‌های کشور آلمان افزایش داده و از ظرفیت‌های پژوهشی این کشور استفاده کند./ خبرگزاری دانشجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *