خانه / آخرین اخبار / ترامپ متهم به سهل‌انگاری در اقدام علیه سرکوب مسلمانان در چین شد

ترامپ متهم به سهل‌انگاری در اقدام علیه سرکوب مسلمانان در چین شد

رئیس جمهوری آمریکا متهم به سهل انگاری در انجام یک «اقدام کارآمد» در قبال سیاست های سرکوبگرانه چین علیه مسلمانان اویغور در استان «سین کیانگ» این کشور شد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از «ایندیپندنت»، رئیس جمهوری آمریکا متهم به سهل انگاری در انجام یک «اقدام کارآمد» در قبال سیاست های سرکوبگرانه چین علیه مسلمانان اویغور در استان «سین کیانگ» این کشور شد.

یک گروه دو حزبی از سیاستمداران آمریکایی نامه ای به «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نوشتند و مبنی بر اینکه به نظر می رسد دولت ترامپ پس از اولین بارکه خواستار تحریم علیه پکن در این زمینه شد تا کنون هیچ کار خاصی برای جلوگیری از سرکوب مسلمانان در چین انجام نداده است.

این گروه تاکید کردند که واشنگتن باید در مقابل اقدامات سرکوبگرانه چین بایستد و ثابت کند که جهان،دولتمردان چین را به خاطر اقداماتی که علیه مسلمانان انجام می دهند مسئول می داند.

سرپرست گروهی که این نامه را به پمپئو نوشتند «الیوت اینگل» از نمایندگان دموکرات است که ریاست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان را بر عهده دارد.

او اولین بار در ماه آگوست گذشته خواستار اقدام علیه سرکوب مسلمانان در چین شد.

«براد شرمن»،یکی دیگر از نمایندگان دموکرات، «تد یوهو» و «کریس اسمیت» دو نماینده جمهوری خواه هم این نامه را امضا کردند.

در این نامه آمده است که پکن به دنبال چینی کردن اسلام و منطبق کردن آن با سوسالیسم است.

سیاستمداران در این نامه نوشتند که وزیر امور خارجه آمریکا روز ۲۸ سپتامبر در نامه ای به این کمیته نوشت که وزارت خارجه درخواستی را مبنی بر اعمال تحریم ها علیه افرادی که مسئول سرکوب مسلمانان هستند،اعمال خواهد کرد اما تا کنون هیچ اقدام جدی و موثری در این زمینه انجام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *