خانه / آخرین اخبار / آمریکا پشت حمله تروریستی اخیر به نیروهای تورکمان است
یک رهبر تورکمان عراق:

آمریکا پشت حمله تروریستی اخیر به نیروهای تورکمان است

یکی از رهبران سیاسی تورکمان و از نمایندگان سابق پارلمان عراق گفت که حمله اخیر تروریستی به نیروهای مردمی تورکمان در منطقه مخمور میان موصل و کرکوک، بر اساس طرح آمریکا صورت گرفته است.

به گزارش یول‌پرس، “فوزی اکرم ترزی” به خبرگزاری المعلومه عراق گفت که آمریکا با طراحی حمله به نیروهای مردمی تورکمان دنبال بازگرداندن نیروهای کُرد به این مناطق است.

استان کرکوک که در پی برگزاری همه پرسی جدایی طلبانه در اقلیم شمال عراق در اشغال نیروهای کُرد قرار داشت، توسط نیروهای دولت فدرال از لوث این نیروها پاکسازی شد.

از آن زمان پلیس فدرال امنیت این منطقه را بر عهده دارد و همچنین نیروهای مردمی به سایر نیروهای دولتی در این مناطق و سایر مناطق آزاد شده از سوی داعش در استان های الانبار، نینوا و صلاح الدین یار می رسانند.

فوزی اکرم ترزی گفت: طرحی آمریکایی با حمایت داعش و همچنین برخی نیروهای جدایی طلب کُرد و همچنین گروه تروریستی پ.ک.ک وجود دارد که برای ایجاد هرج و مرج در استان کرکوک و مناطق اطراف آن با هدف القای ضرورت بازگشت نیروهای کُرد به این مناطق و از تلعفر تا مندلی تلاش می کنند.

وی از عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح و نیز مراجع دینی خواست در برابر این تجاوزگری ها بایستند و اجازه نقض حاکمیت ملی عراق را ندهند.

این رهبر تورکمان عراق گفت که تورکمانها بعنوان سومین قومیت در عراق بطور مداوم در حال کشته شدن هستند اما کسی اقدامی برای جلوگیری از آن انجام نمی دهد.

یک حمله تروریستی به کاروان نیروهای مردمی تورکمان چهارشنبه شب گذشته در منطقه مخمور صورت گرفت که بر اساس اظهارنظر رسمی از سوی داعش صورت گرفته و طی آن دو نفر کشته و ۱۱ نفر دیگر زخمی شدند.

برخی آمارهای غیر رسمی از کشته و زخمی های بیشتر و همچنین انجام حمله از سوی کُردهای جدایی طلب حکایت داشته است.

تروریست ها با نصب یک کمین در راه بازگشت نیروهای مردمی تورکمن از محل ماموریت، در منطقه باقرکه نزدیک مخمور به این نیروها حمله کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *