خانه / آخرین اخبار / حاملان چوب بدون مجوز یک سال از رانندگی محروم می‌شوند

حاملان چوب بدون مجوز یک سال از رانندگی محروم می‌شوند

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: حمل درخت بدون مجوز باعث محرومیت یک ساله از رانندگی برای متخلفان حمل چوب در استان می شود.

به گزارش یول‌پرس، سرهنگ یوسفعلی ابراهیم پور افزود: طبق قانون حفاظت و بهره برداری، در صورت آفت زده بودن و پوسیدگی درخت نیز باید برای قطع آن نیز از سازمان جهادکشاورزی مجوز دریافت شود.

وی اظهار داشت: امسال ۵۰۰ تن چوب غیرمجاز در حال حمل در آذربایجان غربی توقیف شد که از نوع درختان مثمر و بید بود.

وی اضافه کرد: قطع درختان در استان در طول سال جاری نسبت به گذشته ۶۸ درصد افزایش داشته و ۶۹ فقره پرونده در این خصوص تشکیل شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آذربایجان غربی با اشاره به برخورد جدی با چرای غیرمجاز در استان گفت: در این ارتباط، یکهزار فقره پرونده تشکیل و با متخلفان برخورد جدی صورت گرفته است.

وی، از تشکیل یکهزار و ۱۴۳ فقره پرونده تخریب تصرف و اجرای ۸۲۲ فقره اجرای احکام قضایی در استان خبر داد و افزود: یکهزار و ۶۶۷ هکتار از اراضی منابع طبیعی خلع ید و به انفال اضافه شده است.

سرهنگ ابراهیم‌پور بیان کرد: امسال تخریب عرصه های جنگلی پنج درصد و عرصه های مرتعی چهاردرصد در آذربایجان غربی کاهش داشته است.

وی ادامه داد: قانونی مبنی بر ممنوعیت زراعت، قطع و حمل چوب وجود ندارد و در ماده ۴۸ قانون حفاظت منابع طبیعی حمل چوب، هیزم و زغال جنگلی ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *