خانه / آخرین اخبار / منافع ایران و جمهوری آذربایجان با اتصال خط ریلی اردبیل حتمی است

منافع ایران و جمهوری آذربایجان با اتصال خط ریلی اردبیل حتمی است

استاندار اردبیل گفت: اتصال خط ریلی این استان به جمهوری آذربایجان منافع دو کشور را تامین می‌کند و مورد استقبال قرار گرفته است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تسنیم، اکبر بهنامجو بعد از ظهر امروز در نشست با مدیر عامل جدید شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: به طور حتم و بدون تردید می‌توان گفت که اتصال خط ریلی این استان به جمهوری آذربایجان منافع دو کشور را تامین می‌کند که این امر مورد استقبال قرار گرفته است.

وی افزود: مطالعات و نقشه‌برداری احداث خط ریلی و اتصال آن به خط ریلی جمهوری آذربایجان با پیگیری‌های مجدانه استانداری اردبیل، به سرعت در حال انجام است که تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام یافته و تلاش و جدیت ما توسعه روند سرعت اجرایی این پروژه اولویت‌دار است.

بهنامجو تصریح کرد: اتصال ریلی شمال استان به جمهوری آذربایجان مکمل سایر خطوط ریلی کشور خواهد بود‌ که با توجه به این مسئله در حقیقت خط ریلی استان اردبیل یک ملزوم مهم و اساسی به شمار می‌رود که باید تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف مورد نظر در امر تکمیل این پروژه انجام دهیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: خط ریلی استان به جمهوری آذربایجان به یکی از کریدور مهم ریلی شمالغرب کشور در آینده تبدیل شود و پایانه مرزی فعال بیله‌سوار در کنار راه آهن و نیز تصویب  منطقه آزاد تجاری و اقتصادی شمال استان  توسعه و تحول عظیم اقتصادی استان به ویژه منطقه مغان را رقم خواهد زد.

وی افزود: نیاز است تمام اهتمام خود را برای تسریع در روند اجرایی این پروژه به کار گیریم و جدیت تمام در این عرصه موفق عمل کنیم تا شاهد خروجی‌های مورد انتظار و اساسی در این زمینه باشیم و با حل مشکلات موجود در این زمینه به تمامی اهداف خود در راستای خدمتگزاری به مردم و رفع مطالبات آنان دست یابیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *