خانه / آخرین اخبار / چه بهتر تیراختور را دوست ندارید!
در واکنش به هجمه روزنامه همشهری علیه تیراختور؛

چه بهتر تیراختور را دوست ندارید!

با قوت گرفتن احتمال قهرمانی تیم تیراختور در لیگ برتر، رسانه‌‌های پایتخت تمام توان خود را برای مقابله با این رخداد بکار بسته و در این راه از هر یادداشت و تهمتی دریغ نمی‌کنند تا سهم خود را در این راه پرداخته باشند.

به گزارش یول‌پرس؛ تیم تیراختور از روز اول ساختارشکنانه وارد لیگ شد، هواداران این تیم در سال ۸۸ ترجیح دادند به جای مشغول شدن به حواشی بعد انتخابات، نام تیم خود را فریاد بزنند و بعد از ورود به لیگ برتر نیز، تیراختور ساختار سنتی سرخ و آبی در فوتبال ایران را شکست، از اینرو پذیرش قطب سوم با هوادارنی بیشتر از دو تیم قبلی، برای تیم‌های پایتخت که بودجه دولت و فوتبال کشور را ارث پدری خود می‌دانستند، قابل پذیرش نبود؛ لذا تمام توان خود را بصورت دشمنی علنی علیه تیراختور آغاز کردند.

تیم‌های پایتخت با استفاده از مافیای کهنه و ریشه‌ای خود در فوتبال ایران، از هر موقعیتی برای حذف تیراختور بکار گرفتند از ناداوری‌ها تا ممانعت از قهرمانی این تیم؛ اما دشمنی با نماینده آذربایجان زمانی به اوج خود رسید که باشگاه تیراختور با مالکیت و مدیریت جدید، وارد فصل جدید شد، محمدرضا زنوزی که با سرمایه‌گذاری در فوتبال آذربایجان، ورزش این منطقه را وارد فاز جدیدی نموده است، همواره زیر سنگین‌ترین هجمه‌ها، تهمت و دشمنی‌ها قرار گرفته است، چرا که پرچمدار جریانی شده است که چند سال اخیر تابوی فوتبال سرخابی را شکسته است.

گرچه در طول یک دهه اخیر هجمه‌ها علیه تیراختور ادامه داشته است اما ورود زنوزی و ترزیق روح جدید به فوتبال آذربایجان و از سوی دیگر، قوت گرفتن احتمال قهرمانی تیراختور، علتی برای هجمه‌های شدید و متوالی به این شده است و روزی نیست که یک خبرگزاری، روزنامه، نشریه و سایت خبری در نقش دوستدار فوتبال ظاهر شده و تیم تیراختور و هوادارانش را به توپ نبندد.

در تداوم این نشریات، قرعه امروز به نام روزنامه همشهری افتاده تا وی نیز عقده خود از تیراختور را به روی کاغذ آورد تا پولی که از جیب مردم برداشته و حیف و میل می‌کنند، حلال گردد.

این روزنامه در شماره امروز خود در مطلبی تحت عنوان «چرا این تراکتورسازی را دوست نداریم» به قلم رسول بهروش، ناراحتی خود را از وجود تیم قدرتمند در آذربایجان به روی کاغذ آورده است.

نویسنده این مطلب در ابتدا، اهتزاز پرچم تیراختور در تمامی اماکن، بخصوص در مراسم قهرمانی مس سونگون  را نادرست دانسته و حتی شعار «آذربایجان تیم‌لری – فرق ائلمز رنگ‌لری» را دوری از اصول فوتبال دانسته است! و با جمله «گویا عده‌ای نادان یا فرصت‌طلب، خواسته یا ناخواسته در تلاشند تا تبریز را در مقابل دیگر شهرها قرار دهند و تراکتور را مثلا نماد فروخورده این خطه بشمار آورند اما به راستی کدام بغض؟» هواداران تیراختور را نادان و فرصت‌طلب خطاب کرده است. فارغ از اهانت این روزنامه به هواداران تیراختور، نویسنده مطلب بصورت آگاهانه خود را به خواب زده است تا نفهمد که تیراختور بالاتر از یک باشگاه ورزشی و نماد یک جنبش اجتماعی است و تیراختور تریبون این جنبش است؛ و اگر نویسنده بخواهد رفتار هواداران این باشگاه را با دیگر تیم‌ها بسنجد، به نتیجه درستی نخواهد رسید؛ هواداران کدام تیم اجرای کامل قانون اساسی را فریاد می‌زنند؟ هواداران کدام باشگاه از برای حمایت از حضور زنان در استادیوم شعار سرمی‌دهند؟ اگر نویسنده این روزنامه این موارد را دیده و این مطلب را نوشته است پس نژادپرست است و اگر ندیده و نوشته است حماقت کرده است.

 

نویسنده این مطلب در تداوم کینه خود علاوه بر ایراد گرفتن از شعار «آذربایجان وار اولسون – ایستمیین کور اولسون»، گویا این شعار را به خود گرفته و تلاشی برای ایجاد اختلاف در آذربایجان با جمله «هر آنکه گشتی در ائل گلی،  آبرسان و چهارراه شهناز زده باشد، می‌داند که فرهنگ امروز تراکتورسازی، فرهنگ تبریز نیست و خیلی از مردمان همین شهر هم از آن اعلام برائت می‌کنند این یک آشفته‌بازار عجیب و پر از سوتفاهم است، دورغ‌پردازان تفرقه‌جو کار را به جایی رسانده‌اند که برخی در ورزشگاه تبریز با چشم بسته به سنگباران تماشاچیان میهمان بپردازند و تصویر تاریخی مردمان یک شهر متمدن را مخدوش کنند، گاهی ناسپاسی و هم‌اندیشی کار را به جایی می‌رساند که تراکتور را قربانی می‌نامند و داد تبعیض و مظلومیت را سر می‌دهند، اما کدام ظلم؟ » نموده است، لذا توهمات و آرزوهای شکست‌خورده خود را از زبان مردم آذربایجان به قلم آورده است. موضوعی که پیش‌تر نیز اساتید وی در ایجاد اختلاف بین هواداران تیراختور و مردم آذربایجان شکست خورده بودند؛ چون تفاوتی بین هوادرار تیراختور و آذربایجان نمی‌توان یافت.

در آخر مطلب، نویسنده با اعلام اینکه « این تراکتورسازی را دوست نداریم » از لزوم نجات تیراختور از وضعیت فعلی آن سخن گفته است.

تراوشات ذهنی نویسنده مطلب فوق که با نفرت از تیراختور آمیخته شده است، نمونه‌ای از صدها مطالب و تفکر علیه مردم آذربایجان است، افرادی که آرزو دارند قطب سوم فوتبال کشورمان حذف و نابود گردد، تیمی که فراتر از یک باشگاه ورزشی، تبدیل به تریبون مردم این خطه شده است، چه «دوست داشته باشید»، چه «دوست نداشته باشید».

چه بهتر که تیراختور دوست ندارید؛ چرا که اگر شما این تیم را دوست داشته باشید، قطعا این تیم رو به نابودی می‌رود چرا که بررسی کارنامه افرادی مانند شما نشان تنفر از مردم آذربایجان است.

در ادامه به برخی از مطالب رسول بهروش نویسنده مطلب امروز روزنامه همشهی می‌پردازیم که نشانی از تفکرات نژادپرستانه این فرد علیه تیراختور است.

 • در نحوه اداره تراکتورسازی تحت مالکیت زنوزی نشانه های چندان روشنی به چشم نمی خورد. در حقیقت ظرف ماه های گذشته غیر از رفتارهای عوام گرایانه و ضداقتصادی مثل مجانی کردن بلیت ورزشگاه و انجام مصاحبه های تند و غیرمستند، چیز دیگری از گروه زنوزی دیده نشده است. مالک محترم که گویا آستانه تحمل پایینی هم دارد، طی هشت ماه گذشته سه مدیرعامل در باشگاه عوض کرده و انبوهی از تجارب ناموفق همکاری با مربیان و بازیکنان خارجی را به ثبت رسانده است؛ از جان توشاک که قرار بود سه سال بماند، اما سه ماه هم دوام نیاورد تا هری فوستر و اروین که به شکل عجیبی ناپدید شدند و البته کنستانت که به عنوان ستاره سابق میلان با هیاهوی فراوان به تراکتورسازی پیوست، اما نهایتا مشخص شد از بیماری حاد جسمی رنج می برد و قراردادش باید لغو شود. (روزنامه دنیای اقتصاد – ۷/۱۲/۹۷ نویسنده: رسول بهروش)
 • یک نفر اما باید به او (زنوزی) جایگاه حساس کنونی‌اش را یادآوری کند. کاش ایشان فرصت می‌کرد و یک‌بار در تبریز شیوه برخورد برخی تماشاگران تیمش با هواداران مهمان را می‌دید؛ آیا بعد از این جوسازی‌های کاذب، آن فضا تندتر و تلخ‌تر نخواهد شد؟ ما در این شرایط نیاز به ترمیم شکاف‌ها و تقویت اتحاد و نوع‌دوستی داریم، اما آقای مالک دقیقا در مسیر معکوس حرکت می‌کند. (روزنامه همشهری –  ۶/۹/۹۷ نویسنده: رسول بهروش)
 • شاید بتوان ادعا کرد خطرناک‌ترین آدم‌ها کسانی هستند که در زندگی به هیچ اصل و ارزشی پایبند نیستند و بدبختانه روز شنبه طیفی از این گروه را می‌شد در ورزشگاه یادگار امام دید. چطور می‌توان رفتار آدم‌هایی را تحلیل کرد که رکیک‌ترین فحاشی‌ها را از یک «مرده» دریغ نمی‌کنند و سر و صورت کودکان بی‌گناه را با سنگ‌پرانی به خون می‌کشند؟ چطور می‌توان پذیرفت همین گروه که انواع و اقسام شعارهای نژادپرستانه و تفرقه‌انگیز را سر می‌دهند، حتی فریادهای همدردانه هواداران میهمان را هم با ترقه و آجر سرکوب کنند؟ (روزنامه همشهری – ۲۸/۱/۹۶ نویسنده: رسول بهروش)
 • درست از لحظه برقراری ارتباط با تبریز شاهد توصیفات مبالغه‌آمیز آقای گزارشگر در مورد تعداد تماشاگران حاضر در استادیوم بودیم؛ طوری که به نظر می‌رسید اعداد و ارقام کاملا به سخره گرفته شده‌اند! آقای گزارشگر از ثبت رکورد ۱۲۰ هزار تماشاگر در بازی تراکتورسازی و فجرسپاسی در لیگ نهم سخن گفت و حدس زد که آن رکورد در بازی با استقلال شکسته شده است. بعد از بازی هم مدیرعامل تراکتور که اساسا معلوم نیست تا چند روز دیگر در این باشگاه سمت دارد و چه زمانی قرار است به سرنوشت امثال درودگر و اسدی مبتلا شود، از حماسه ۱۲۰ هزار نفری هواداران تراکتورسازی سخن گفت. (روزنامه گل – ۲۷/۱۱/۹۷ نویسنده: رسول بهروش)
 • دیگر تیم شهرستانی مدعی مظلومیت هم تراکتورسازی است؛ شاید تنها باشگاه دنیا که برای سال‌های طولانی بهترین ستاره‌های تیم‌های رقیب را به عنوان سرباز به رایگان در اختیار می‌گرفت و باز از زمین و زمان شاکی بود. در حالی که پروسه خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال بعد از ۲۵ سال جنگ و دعوا هنوز نهایی نشده، تراکتورسازی امسال ظرف ۲۵ دقیقه به بخش خصوصی واگذاری شد و شاید گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران را بست اما هنوز هم صدای شکایت از تبعیض در این باشگاه بلند است. شهر دل‌انگیزی که به شهر اولین‌ها شهرت یافته، لابد در عرصه فوتبال هم باید همین خصلت را حفظ کرده باشد؛ پس عجیب نیست که مالک تراکتور اولین شخص حقیقی در دنیا باشد که همزمان دو تیم در یک لیگ فوتبال دارد؛ با شال قرمز فرمانروایی می‌کند و با شال سبز، تیم وسط جدولی‌اش را به جان سایر مدعیان می‌اندازد. باز هم آن که از همه طلب دارد خود اوست؛ عجیب نیست؟ (روزنامه قانون – ۲۵/۹/۹۷ نویسنده: رسول بهروش)
 • عادل فردوسی‌پور به‌عنوان مهم‌ترین گزارشگر ایران، در تهران پای هندسه و فیزیک و پرسپکتیو و صنعت هوا و فضا را وسط می‌کشد تا ثابت کند گل تراکتور به پرسپولیس آفساید نبوده، اما گزارشگر تبریز با بوق و شیپور به توهم تبعیض و مظلومیت ابدی و ازلی تیم‌های شهرش دامن می‌زد. شاید این مدل موضع‌گیری‌های سوپر افراطی از سوی مردان رسانه‌ای فوتبال تبریز باعث افزایش محبوبیت آنها نزد برخی هواداران متعصب بومی شود، اما فراموش نکنیم اقتضای میهن‌دوستی و وطن‌پرستی، چیز دیگری است. (روزنامه همشهری – ۱۱/۹/۹۷  نویسنده: رسول بهروش)
 • این اصل بدیهی بارها گفته شده و دیگر نیازی به تکرار نیست که گروه افراطی هوادارنماهای تراکتورسازی را عده قلیلی تشکیل می دهند که اصلا نباید آنها را با دیگر مردم تبریز جمع بست. این گروه که در ضلع غربی استادیوم و زیر جایگاه شیشه ای مستقر هستند، کمترین توجهی به فوتبال ندارند و مشکلات شان با زمین و زمان، ریشه در مسایل دیگری دارد. با این وجود آنها فرصت برگزاری مسابقات مهم تراکتورسازی به ویژه با دو قطب فوتبال تهران را مغتنم می شمارند و با حضور در ورزشگاه، برخی دیگر از هواداران هیجانی و ساده دل را با خودشان هم سو می کنند. به همین ترتیب است که ورزشگاه یادگار به تدریج تبدیل به سرای فحش و توهین و کینه و نفرت شده و عمده مسابقات مهمی که در این ورزشگاه برگزار می شود، زیر سایه همین فضا قرار می گیرد. (بانک ورزش – ۱۵/۵/۹۶؛ نفس نکشید تراکتوری‌ها تحریک می‌شوند – نویسنده: رسول بهروش )

موارد فوق تنها نمونه‌هایی از تنفر نژادپرست مذکور علیه تیراختور بود که این تیم را سیبلی برای حمله به مردم آذربایجان نموده است.

۲۷ دیدگاه‌ها

 1. باسلام روی سخن با ان نویسندگان و خبرنگاران است چرا سکوت اختیار کردند همه باید یک دل در استادیوم جواب این مزدوران جیره خوار را بدهیم یک صدا در استادیوم

  47
  10
 2. آذربایجانن دوشنجلی تورک خالقی اوز یولونو مسلکینی تاپب و اینانب و سیزین بو فاشیستی لجن پراکنلغزینان بیزیم یاتانلارمزدا اویانلار پس تا ائلییه بیلیسیز تورکه، آذربایجانا، تیراختورا ، قره باغا،… اهانت ائلیین، ایفتیرا دیین بیلمیرم هامان ائله لجن پراکنلغزا دوام ورین گوراخ کیم ضرر ائلر به قول اوزوز بگرد تا بگردیم.
  یاشاسین آذربایجان، یاشاسین تورک میلتی، یاشاسین تورک سوگیسی ، ایراندا فاشیستلره شوونیستلره قارشی دوران تیراختور و اونون شرفلی دستکچیلری.
  آقای بهروش و امثال بهروش شما که هنوز دایره فکری تون کوچیکتر از مساحت مستراح خونتون هست لطفا نیایید در مورد آذربایجان، ملت تورک و عشق تورک ها تیراختور کبیر اظهار نظر کنی تو برو با همون توهمات دوران پهلوی ات که چه میدونم من آریایی ام، من کوروش ام، من پارس ام مشغول شو و اون ذهن مریض و علیلت رو درگیر مسائل بزرگ نکن به خودت رحم کن.

  48
  12
 3. ایت هورر کاروان کئچر

  46
  12
 4. این مطلبی که از روزنامه همشهری کار کرده یه توهین به مردم ازربایجانه ایشون اولا دارن از زبان مردم ازربایجان حرف میزنن دوما دارن به شعور مردم توهین میکنن مگه مردم خودشون نمیدونن چی خوبه یا چی بده که یکی هم بیاد به اینا خط بده سوما این مطالب مطالبی از فضای مجازی اینستاگرام و تلگرام گرفته شده اونم از جبهه مخالف تراکتورسازی این نویسنده پرسپولیسی از تعصبات رنگی خودش در نوشتن این مطالب بهره گرفته همانطوری که شما با افتخار از این مطلب پست کار میکنین متاسافم برای قلم فروشان این مملکت اگه مطلبی رو از فصای مجازی برمیداریم بهتره از جناح xوهم از جناحyبا جمع بندی نهایی مطلبی رو کار کنیم و با تعصبات رنگی مطالبمون رو بی ارزش نکنیم دقیقا از دهان مردم حرف زدن در بخشی از مطالبش و در مورد قیمت بلیت ها و غیره معلومه طرف چکاره است احتمالا حافظه تاریخیش یاری نمیده در مورد هواداران پرشور و پرتعداد تراکتور که با چه سختی هایی مثلا تو بازی با سپاسی یا خیلی بازی های دیگه و احتمالا نمیخواد تعصباتش رو بروز نده عقده گشایی نکنه یا حافظه تاریخیش یاریش نمیده تقصیر کسایی هستش که به همچین ادمایی اجازه میدن تا قلم فروخته شون رو تو روزنامه سراسری بکار گیرند شما تراکتور و دوست نداشته باش ب ،ت ولی بدون که تراکتور تو قلب هوادارشه از دهان مردم حرف زدن و توهین به شعور مردم کردن کار خوبی نیست به قطاری که راه میفته سنگ میزنن امیدوارم جواب برنامه نود و رسانه های معلوم الحال رو که در استانه یک بازی مهم دیگه دارن حاشیه سازی میکنین با قهرمانی باشگاه بدیم

  45
  11
 5. آقای بهروش نمونه دیگری از فاحشگی را دارند عرضه می کنند اما این حجم از نفرت و کینه در قالب افراد نژاد پرستی چون او اصلا بعید نیسیت
  ما ترک ها حرف های خود را در میدان نشان می دهیم و یک ضرب المثل داریم که می گوید ایت هورر کاروان گچر

  47
  10
 6. حسادت این احمقای پانفارس اول خودشون رو خواهد سوزاند.
  یاشاسین آذربایجانیمیز و یاشاسین اونو جانلاندیران تیراختوروموز.

  41
  10
 7. در بازی پرسپولیس با تراختور و توهین نژادی تهرانی ها قلم این مردک کجا بود؟

  47
  9
 8. از قدیم گفتن فحش رو بدی صاحب فحش زود پیدا میشه
  یامانی آت یئره، ییه سی تئز تاپیلار.

  حالا هم این یارو خبرنگار زپزتی مثل اینکه از شعار “آذربایجان وار اولسون ایسته میین کور اولسون” خیلی ناراحت شده، این مردک خودش داره میگه که دشمن آذربایجانه و این عبارت “کور باد” در واقه به ایشون و هم آخوریهای ایشون داره میرسه.

  این مردک جزء رو ول کنید،
  الان باید از روزنامه همشهری شکایت بشه و باید این روزنامه که قریب نصف مرد ایران توهین کرده پلمپ بشه.

  37
  9
 9. با سلام
  در جواب روزنامه همشهری ورزشی شهرداری سرخابی دولتی باید گفت: اینکه شما تراکتور را دوست ندارید طبیعی است چون به زودی با اوج گرفتن کامل تراکتور دیگر از تیمهای سرخابی شما فقط و فقط همان اسمهای پوشالی خواهند ماند و به تبع آن درب دکان یاوه نویسانی مثل شما تخته خواهد شد. مخلص کلام هر شغال و کفتاری از اتحاد گرگها میترسد و طبیعی است که این مسئله را دوست نداشته باشد

  42
  9
 10. آخه در حد ما نیستید بقران….. 🚜 بهترین کار ممکن بایکوت شما یاوه گویان ندید بدید قرن بیست و یکمی هست…. آقای #غضنفر_ورزشی_نویس ببین اصلا در حد مایی که تراوشات متعفن مغز نژاد پرستانه ات را روی کاغذ آوردی… لازم باشد بتو هم میگوییم #گوزون_کور_اولسون …. داداش اول موضوع مالکیت مشترک تیم های استقلال و پرسپولیس از طرف وزارت ورزش ، پیکان ، سایپا ، سپاهان ، ذوب آهن و فولاد از طرف وزارت صمت و تیم های متعدد نفت از طرف وزارت نفت را اگر #عرضه و #جسارتشو دارید واکاوی کنید #مترسک_ورزشی …. چقدر #عقده داری و دارید از #آزربایجان ….بوی تعفن افکار نژادپرستانه ات تا آزربایجان مان رسیده است #غضنفر مغز متعفن….. اینکه در قهرمانی مس سونگون پرچم مقدس #تراختور را به اهتزاز در می آورند یاد آوری و تداعی کننده شعار معروف #تیراختور_نه_توپدو_نه_گلدو_میلی_بیر_یودلدو و یا شعار #تیراختور_نه_تیمدی_نه_گلدو_تیراختور_آزادلیقا_بیر_یولدو هست….. نویسنده مغز فندقی #آذربایجان_تیراختور_وار_اولسون_ایسته_میرسن_گوزون_کور_اولسون

  34
  9
 11. کلن بو رسول بیزینن دوشمندی تمام یازیلاریندا نفرت و کینه تیراختور و تورکلره قارشی گورونور ، یازیق الله کمکی اولسون چوخ چتین درددی فاشیستلیق ! اما شخصن من بو یازیلاردان خوشلانیرام یالاننان آزربایجان سر ایران است دئمکلردن داها یاخشیدی بس دئییل اصلی صفتلرین گورسدیرلر !؟

  26
  9
 12. بسوزید از ته ….. تان که تراختور با آگاهی و اتحادی که در بین مردم آزربایجان و تورکان تورکستان ایران ایجاد کرده همچون
  پتکی هست بر سر فاشیستهای متوهم اریایی و تروریستهای قندیلی!!!
  بسوزین که ما داریم کیف میکنیم از سوزش شما!!!!

  29
  9
 13. با سلام. اولا وظیفه خودم میدونم خطاب به نویسنده گرامی یول پرس عرض کنم که شیر مادرت حلالت باشه. دوما خطاب به جناب رسول بهروش عرض میکنم، دوست عزیز قبل از اینکه قلم به دست بگیری عقده هاتو زمین بذار. این حجم از نژاد پرستی برا دوران حکومت نازی و هیتلر بود نه الان. من نمیدونم دلیل عقده ها، حسادت ها و نژاد پرستی هایی که فرت فرت از خودت بروز میدی چی هست ولی خوب میدونم مردم ایران به مسیر آگاهی قدم گذاشتن و امثال شما فوقش یه مدت کوتاهی بتونی با تخریب و حسادت تو چشم باشی بعدش فراموش میشی البته اگه به عنوان نویسنده منفور تو اذهان باقی نمونی! برادر من، خط به خط نوشته های جنابعالی کذب و دروغ محضه. خط به خط نوشته های جنابعالی حاکی از عدم آگاهیت از مسائل جامعه و فوتباله. یه ترمزی بگیر، وایسا، با این گاز فقط میری ته دره. دوست داشتم کلمه به کلمه حرفهای دروغت رو با مثال نقض رد کنم ولی حیفه حیف! کسی که خوابیده رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد و شما رسول بهروش، کسی هستی که بیدار بشو نیستی اخوی چون خودتو به خواب زدی…..البته اینجوری پیش بری قطعا به خاطر گفتن چرندیات و اتهامایی که زدی مجبوری گوشه زندون بخوابی….بخواب!

  28
  9
 14. آذربایجان وتراختور خاری در چشم دشمنان
  تراختور هم مثل آذربایجان همیشه حسودانی داشته
  خیلی سخته یه تیم شهرستانی بیاد وابهت تیمهایه مافیایو بشکنه
  درکتون میکنیم آب بریزین اونجایی که میسوزه
  چه طور راحت این نژاد پرستها توهین میکنن کسی هم جلو دارشون نیست
  عیبی نداره باد کاشتید طوفان درو خواهید کرد منتظر باشید…….
  یاشاسین آذربایجان

  29
  9
 15. بنده به عنوان یک تیراختوری اصلا به ایم مزخرفات روزنامه های ورزشی که همش پر از دروغ های آبکی هست توجهی نمی کنم یعنی اصلا نمی خونم! مهم نیست. تیراختور در قلب ما جا داره و همیشه ازش حمایت می کنیم.
  یاشاسین تیراختور.

  9
  8
 16. فکر می کنید اگر بکصدم این حرف ها رو یک تورک بر علیه یکی از تیم های دولتی می نوشت این نژاد پرستان چه برخوردی با وی می کردند!؟ مطمئن باشید در آن روزنامه رو گل می گرفتند و نویسنده را هم در خوشبینانه ترین حالت به چند سال زندان محکوم می کردند ولی مطمئن باشید تا ما دست به کار نشویم نه تنها هیچ برخوردی با این روزنامه کذایی نخواهد کرد بلکه تشویقش هم می کنند!!!

  8
  8
 17. مردم اذربایجان و ترک بجهت فهم و شعور و کاردانی مورد حسادت این نااهلان قرار میگیرند و سوزش انان از نا کامی خودشان در برابر موفقیت این مردم جسور و کاردان میباشد . جد این روزنامه روزنامه ایران است که نوشته های چند سال پیش ان خیال نکند که فراموش شده است . پرونده باز بوده و در زمان مناسب جواب محکمتری داده خواهد شد.

  9
  8
 18. به نظر من مطالب این روزنامه مبنی بر مغایرت نگرش مردم تبریز با هواداران تراکتور در استادیوم اصلا” درست نیست چرا که با یک گشت کوتاه در تبریز میشود متوجه شد که مردم تبریز هم مخالف شهرهای فارس زبان هستند و آنها فکر میکنند ایرانی ها حقشان را خوردند
  این کینه و عداوت نسبت به ایرانی ها در کل آذربایجان هویدا است

  به نظر من بهترین تصمیم این است که سازمان لیگ مسابقات جداگانه برای تیمهای تبریزی و آذربایجانی برگذار کند تا این تنش و برخورد بوجود نیاید به نظر من لیگ جدا برای تبریز اردبیل و زنجان و مناطق ترک نشین ارومیه بهترین گزینه است

  14
  12
  • رضایی اینها را هم اضافه کن
   تیم تورک قشقایی
   تیم تورک تروکان خراسان
   تیم تورک خلج ها
   تیم تورک ساوه
   تیم تورک سنقر ها
   تیم ترک قروه ای ها
   تیم تورک بیجاریها
   تیم تورک قیبچاقها
   و……………………

   10
   8
 19. رسول
  قلم تازی به تیراختور هم خوب مشهورت میکنه ها بلا … ولی مشهور منفور میشیااااا
  پیشنهاد میکنم سرخابی ها را بنقدی راحت تره چون جای نقد اصولی و آماده و کم زحمت و بدون نیاز به سفسطه و بازی با کلمات و…خیلی هست تو فعالیت آنها
  مثلاً :
  ۱-از بیت المال ارتزاق می کنند از جیب تمام مناطق و مثل تیراختور متعلق به مالک شخصی و خصوصی نیستند بهت گفتند پول خرج کردنش بتو چه آسمان را به ریسمان ببندی نقد بیخودتو توجیه بکنی
  ۲-وزارت ورزش متعلق به همه تیمهاست و باید جانب عدل و انصاف را نگهدارد با این مالکیت هم ممکن نیست پس خیلی خیلی جای انتقاد بیشتری از مالکیت جناب زنوزی بر دو باشگاه که تعهد بمراتب کمتری نسبت به وزارت ورزش و جوانان دارد که متولی ورزش و فوتبال کل کشور است و وظیفه اش رعایت عدالت است بین تیمها

  10
  8
 20. چرا تراکتور را دوست داریم؟
  چون تراکتور مثل تمام تیم های شهرستانی برخلاف طرفداران دو تیم پایتخت محروم از تریبون هست و هر چی رونامه و رادیو و تلویزیون انگار مختص این دو تیم کثیف پایتخت هست و تیم های شهرستانی مثله تراکتور از داشتن هم چنین نعمت هایی محرومن..بله جناب آقای رسول بهروش !!!!وقتی بازی دو تیم مطرح شهرستانی مثل تراکتور و سپاهان با ۱۰۰ ۰۰۰ تماشاگر برگزار میشه شبکه ۳ بازی به این مهمی رو علیرغم اینکه بازی دو تیم منفور پایتخت نیز در اون ساعت نیست پخش نمیکنه اگه این تبعیض نیست پس چیه؟؟؟؟بنظرتون ایران فقط پرسپولیس و استقلاله!!!!و شهرستانی ها آدم نیستن این نگاههای از بالا به پایین شما هست که باعث میشه تورکان ایران نسبت به این وضعیت معترض باشن و با شعارهایی که گوشتون رو میخراشونه مواجهه می شوید…اگه طرفداران تراکتور با همه تیم ها اینگونه برخورد میکنن اونوقت حق با شماست ولی تیم رقیب شهرستانیمون سپاهان طرفدار دو تیم علاقمند بیکدیگر هستند و شعار سپاهان – تراکتور دو قهرمان ایران از جانب طرفداران دو تیم در ورزشگاهاشون سر داده میشه…!!!یا چطور شبکه خبر در گزارش بازی های آسیایی زیرنویس میکنه یا گوینده خبر میگه ذوب آهن اصفهان ولی پرسپولیس میشه ایران!!!اونقدر این حرکات تبعیضی تون رو ادامه دادید که صدای مدیر عامل ذوب آهن هم در اومد…یا لیدر های تیم چرتپولیس یکصدا و هماهنگ در ورزشگاه آزادی تماشاگرهای طرفدارتراکتور را اشک صدا میزنن و جو ورزشگاه رو ملتب میکنن و درگیری ها شروع میشه پس چرا تو نویسنده گرامی یکبار از تریبون روزنامه همشهریت کار این مریض ها رو محکوم و ابراز برائت نمیکنی یکبار نمیگی اینگونه طرفدارای پرسپولیس رو دوست نداری و اینگونه طرفدارها با لیدر ها باعث تفرقه قومیتی میشن….فقط تراکتور و هوادارانش بد هستن و شماها خوب !!!!اینگونه حرف های تبعیضی شما که در روزنامت درج کردی هم بیشتر باعث نفاق میشه ..چرا نمیگی هوادارای تراکتور چه عواملی باعث اینگونه رفتارهاشون میشه حتما عواملی هست که نمونه بارزش تبعیضضضضض . پس جناب آقای رسول بهروش هر وقت تونستی این تبعیض های کثیف رو شما و امثالتون از بین ببردید و همه به تیم ها و شهرستان ها و تهران با یک چشم نگاه کردین و همه از امکانات کشور یکسان استفاده کردن مطمئن باش این مشکلات هم بتدریج برطرف میش وگرنه با این تبعیض ها از طرف پایتخت نشین ها شک نکن اختلافات و فاصله ها بین شهرها و قومیت ها بیشتر از قبل خواهد شد و اینو بدون ما طرفداران تراکتور نیز شما و امثال شماها رو دوست نداریم.

  11
  9
 21. از اینکه نظر نویسنده به این شکل کمرنگ و باسلیقه نوشته شده جای خوشحالی دارد
  جای خوشحالی دارد چون ما قبلها با فحشهای رکیک روبرو می شدیم حرقهای نژادپرستی، بریدن سرکبوتر و…
  اما الان فرق کرده، فرق کرده چون یک استادیوم برای زلزله ورزقان سیاه می پوشند همه از رسمی شدن زبان ترکی حمایت می کنند ه که شعار اتحاد در موقابل مرکز گرایی می دهند، اصفهان و لرستان و شمال و شهرهای آذربایجان یکی یکی تشویق می شوند و خوش آمد گفته می شود
  ما سطح فکر و گفتمان همه را تغییر دادیم حالا این وسط تراکتور گل بزند یا نزند چه اهمیتی دارد
  مهم بالا بردن دوستی اتحاد با همه کسانی هست که ما را دوست دارند و در اهواز و اصفهان همه اذربابجان و لرستان زیر سایه اتحاد و دوستی ما جمع شده اند
  ما لرستان را تشویق کردیم تهران چه کردند… ؟

  10
  8
 22. وقتی یک عقب مانده ذهنی صاحب روزنامه میشود همین است بازم میگم اینا توهین میکنن بعدش میگنن داداش من نبودم دستم بود مگه میشه بدون اجازه مدیر مسوول روزنامه خبری چاپ بشه این رسانه و مشابه این روزنامه نداره ولی یه دهاتی شده صاحب امتیاز رسانه کشوری

  12
  8
 23. این مزخرفات رو با کدوم سند داره بلغور میکنه؟ کدوم سنگ؟ کدوم فحش؟ اینا یه گروهن که باهم همکاری میکنن و خبر دروغ رو هی بازنشر میکنن تا همه باور کنن.
  تو بازیهایی که مهمان وجود داره طبقه دوم میشینن که اونا سنگ میندازن و اصلا نمیشه از پایین به بالا سنگی انداخته بشه و تو بازی استقلال با ۱۰۰ نفر کرد ۳۰۰ تا صندلی شکستن و ۱۳ نفر رو زخمی کردن که به اورژانس بردیم که بعدا ادعا کردن اونا استقلالی بودن!!! ما چرا اخبار خودمونو نشر نمیدیم تا اونا دروغ رو جایگزین کنن؟؟؟
  چرا باشگاه و خبرنگارانمون از این اتفاقات سند تهیه نمیکنن؟؟

  13
  8
 24. پیش از تراکتور که تماشاگرانی کمتر از استقلال و پرسپولیس دارد زیرا تنها طرفدارنش قومیت ترک است و بقیه از آن متنفرند به خاطر توهینهای نژادی و ضدملی که در بازیهای آن صورت میگیرد ، سپاهان و فولاد بودند که ساختار شکنی کردند.خود را زیاد بزرگ نپندارید.تیم شما تنها تیمی برای زوزه های پانترکیستی است.هوادرانتان هم بسیار کمتر است زیرا در بجز ۴ مرکز استان عمده ترک نشین در باقی جاها بجز عده ای اقلیت از ترکهای مهاجر کسی طرفدار منفورها نیست.

  6
  5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *