خانه / آخرین اخبار / تمرکززدایی موجب تقویت خوداتکایی و افزایش انگیزه مدیران استانی می‌شود
تاکید ابراهیمی بر افزایش اختیار استانها؛

تمرکززدایی موجب تقویت خوداتکایی و افزایش انگیزه مدیران استانی می‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تمرکززدایی موجب رقابت‌پذیر کردن عدالت بین منطقه‌ای و سرزمینی است و موجب تقویت خوداتکایی و افزایش انگیزه مدیران استانی می شود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از خانه ملت؛ علیرضا ابراهیمی  در رابطه با ضرورت تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف، گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری رقابت‌پذیر کردن عدالت بین منطقه‌ای و سرزمینی امری حیاتی محسوب می شود و بر این اساس باید به سمت تمرکززدایی حرکت کنیم.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در این راستا، تصریح کرد: در واقع تقویت خوداتکایی و افزایش انگیزه مدیران استانی با افزایش اختیار استانها در امور مختلف حاصل می شود و این مهم می تواند عامل اثربخشی برای تعادل‌بخشی بشمار رود.

وی ادامه داد: همچنین باید یادآور شد که در بخش های مختلفی از برنامه ششم توسعه بر موضوع تمرکززدایی تاکید شده و حرکت دولت به این سمت می تواند گام سازنده ای محسوب شود؛ به عنوان مثال در بخشی از برنامه ششم اشاره شده “دولت مکلف است از سال اول اجرای قانون برنامه جهت عملیاتی کردن رویکرد تمرکز زدایی واثربخشی مدیریت اجرائی در مراکز استانها و جهت زمینه‌سازی، تعادل‌بخشی، توازن و آمایش سرزمینی توزیع سی‌درصد(۳۰%) از اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای کشور را به شورای برنامه‌ریزی استانها اختصاص دهد” که نشان دهنده اهمیت تمرکززدایی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تمرکززدایی در راستای مولفه آمایش سرزمین نیز محسوب می شود، اظهار کرد: به عبارتی باید یادآور شد تمرکز بر توزیع منابع و تصمیم گیری ها از رشد یکپارچه و همه جانبه استان ها جلوگیری می کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از تصمیم هایی که امروزه در سطح وزارتخانه ها اتخاذ می شود را می توان با تکیه بر تجربیات مدیران استانی در خود استانها اخذ کرد،  خاطرنشان کرد: در واقع شورای برنامه ریزی استانها می توانند در این راستا نقش مهمی را ایفا کنند و از بروز بروکراسی های زائد جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *