خانه / آخرین اخبار / مهمانان فرانسویِ تبریز، دیپورت شدند

مهمانان فرانسویِ تبریز، دیپورت شدند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در تشریح علت لغو مراسم هفته فرهنگی فرانسه در تبریز گفت: مجوزی برای برگزاری این مراسم صادر نشده بود که لغو هم بشود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تبریزبیدار ، روز گذشته اعلام شده بود مراسم هفته فرهنگی فرانسه در تبریز با حضور فیلیپین بانتژا  وابسته فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و جمال اوبشو رایزن فرهنگی سفارت فرانسه در تهران در محل مجمتع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز برگزار شود اما به یکباره لغو شد و مهمانان فرنگی از راه نرسیده، به تهران برگشتند.

عصر دیروز در حالی که مهمانان خارجی و دیگر مدعوین و رسانه ها در  محل مراسم حاضر شده بودند، به یکباره مسئولین «موسسه فرهنگی الف» بعنوان متولی برنامه، از لغو برنامه خبر داده و ضمن عذرخواهی از حاضران، از برگزاری مراسم  در روزهای آینده خبر دادند.

عدم صدور مجوز این مراسم از دلایل احتمالی این رویداد فرهنگی بود که بنا بر ادعای مسئولین برنامه، مشکلی از این جهت وجود نداشت.

تشریفات قانونی و هماهنگی با وزارت خارجه صورت نگرفته بود

در ارتباط با همین موضوع ، محمد محمدپور  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در واکنش به عدم برگزاری این مراسم گفت: مجوزی برای برگزاری این مراسم صادر نشده بود که  لغو هم بشود. برگزارکنندگان این مراسم باید قبلا هماهنگی های لازم را با وزارت امورخارجه انجام می دادند که این کار صورت نگرفته بود.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مسئول صدور مجوز این مراسم بود که لازم صدور مجوز این بود که «موسسه الف»  باید برای اخذ نظر وزرات امورخارجه اقدام می کرد.

محمدپور  تاکید کرد: موسسه الف در برگزاری مراسم عجله کرد و باید تشریفات قانونی طی می شد تا ما نیز مجوز لازم برای این مراسم را صادر می کردیم.

گفتنی است بر اساس اعلام قبلی قرار بود در این مراسم  فیلم های سینمایی فرانسه به نمایش درآید و همچنین نمایشگاه عکس آلن سکارولی برپا شود. برگزاری یا عدم برگزاری این رویداد در روزهای آتی در هاله ای از ابهام بوده و منتظر اطلاع رسانی ها خواهیم بود.

یک دیدگاه

  1. انشاءالله تنگ نظری مغرضها نبود و کمک غلامان خود جوش حلقه بدوش برای جلب رضایتشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *