خانه / آخرین اخبار / حضور جدایی‌طلبان قره‌باغ در مذاکره غیرقابل قبول است
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان:

حضور جدایی‌طلبان قره‌باغ در مذاکره غیرقابل قبول است

سخنگوی وزرات خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد: مذاکرات بدون تغییر شکل، بین آذربایجان و ارمنستان برگزار میشود و حضور جدایی طلبان در مذاکره غیر قابل قبول است.

به گزارش یول‌پرس، با انتشار بیانیه جدید گروه مینسک در خصوص مساله قره‌باغ وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای به این بیانیه واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است سران گروه مینسک و سازمان امنیت و همکاری اروپا پیشنهادی در مورد دیدار رئیس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان داشته اند. آذربایجان همواره متعهد و آماده برای مذاکره است. آذربایجان از هر تلاشی برای حل موضوع قره باغ از طریق مذاکره حمایت میکند.

سخنگوی وزرات خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به این که  بیانیه گروه مینسک نشانه ای برای ارمنستان است گفت: الهام علی اف ضمن استقبال از این بیانیه توجه سران گروه مینسک را به موقعیت کشور آذربایجان جلب کرده است. مذاکرات بدون تغییر شکل، بین آذربایجان و ارمنستان برگزار میشود و حضور جدایی طلبان در مذاکره غیر قابل قبول است.

بنا به گفته سخنگو در این بیانیه، در مورد اقدامات لازم برای حل و فصل مسئله قره باغ آمده است که از نظر آذربایجان یکی از اولین اقدامات، آزادسازی قره باغ و بازگشت آوارگان به سرزمین های خود است. با توجه به وضعیت قره باغ ، در این مذاکره باید حفظ تمامیت ارضی آذربایجان مورد توجه قرار گیرد. آذربایجان بارها مواضع خود در این زمینه را اعلام کرده و معتقد است در چهارچوب تمامیت ارضی آذربایجان باید گروهای ارمنی و آذربایجانی قره باغ، در مورد وضعیت قره باغ تصمیم بگیرند.

یک دیدگاه

  1. استقلال طلب هستند نه جدایی طلب

    3
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *