خانه / آخرین اخبار / علت شکایت “نوبخت” از نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر

علت شکایت “نوبخت” از نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر

اخیرا محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به اتهام تشویش اذهان عمومی شکایت کرده است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از شمانیوز، “احمد علیرضابیگی” نماینده‌ای که از وی شکایت شده، در خصوص علت شکایت نوبخت گفت: گزارش دیوان محاسبات مجلس از تفریق بودجه سال ۹۵ حکایت از آن دارد که ۱۶ هزار میلیارد تومان و یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون دلار از فروش نفت و گاز به صندوق توسعه ملی واریز نشده است و انتظار این بود که در لایحه بودجه سال ۹۶ یا ۹۷ تکلیف این ارقام گم شده مشخص می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه مسئول دخل و خرج هر سال کشور است باید تکلیف این ارقام را مشخص می‌کرد و بنده این موضوع را در نطق خود در مجلس بیان کردم و گفتم که علامت سوالات متعددی وجود دارد که سازمان برنامه و بودجه باید در این خصوص پاسخ دهد، اما این سازمان به جای پاسخگویی از اینجانب به دلیل تشویش اذهان عمومی شکایت کرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس بیان کرد: دیوان محاسبات در این خصوص پرونده‌ای تشکیل داده و رای نیز صادر گردیده و در خصوص انحراف از بودجه، سازمان برنامه و بودجه را مقصر دانسته است، اما آقای نوبخت نیز اعلام کرده که در این باره مقصر نیست.

وی افزود: آقای نوبخت در این زمینه رییس دیوان محاسبات را به مناظره دعوت کرده و رییس دیوان هم اعلام کرده که دیوان رای صادر کرده و جایی برای مناظره نیست. مثل اینکه در دادگاهی، قاضی رای به محکومیت متهمی صادر نماید و متهم، قاضی را به مناظره دعوت کند.

وی تصریح کرد: شکایت آقای نوبخت از بنده و رسانه‌ای کردن آن، جنجال رسانه‌ای است. این‌ها می‌خواهند با ایجاد هیاهو و جنجال، نمایندگانی که در مسیر دفاع از حقوق مردم گام بر میدارند را ساکت نمایند، اما ما به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنیم و واهمه‌ای از این شکایت‌ها نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *