خانه / آخرین اخبار / ورود سامانه بارشی از غرب کشور

ورود سامانه بارشی از غرب کشور

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، استان های ایلام، کرمانشاه و کنگاور بارش باران داشتیم و به تدریج اغلب نقاط نیمه غربی را در بر می‌گیرد.

به گزارش یول‌پرس، سلامی گفت: انتظار بارندگی را در بخش هایی از استان های آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد خواهیم داشت و بارش ها در ارتفاعات رشته کوه زاگرس به صورت برف خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امروز و فردا دمای هوا در نیمه غربی کشور و شمال غرب تا ۸ درجه کاهش خواهد داشت، افزود: این سامانه بارشی فردا به سمت شرق حرکت می کند و بخش های مرکزی کشور، دامنه های جنوبی البرز از جمله زنجان، قزوین، البرز و تهران را دربر می گیرد و به شکل پراکنده در بخش هایی از جنوب شرق و شمال شرق کشور هم بارندگی خواهیم داشت.

سلامی گفت: از فردا انتظار کاهش دما در نیمه شرقی کشور را داریم و این سامانه شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود و عصر شنبه سامانه دیگری از شمال غرب و غرب وارد خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: پدیده غالب ساعات عصر امروز در جنوب غرب کشور، وزش باد خواهد بود که موجب کاهش کیفیت هوا و گرد و غبار خواهد شد و آب های خلیج فارس نیز امروز و فردا مواج خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *