خانه / آخرین اخبار / مرگ ۸۷۸ نفر و مصدومیت ۱۷ هزار نفر در تصادفات آذربایجان‌شرقی

مرگ ۸۷۸ نفر و مصدومیت ۱۷ هزار نفر در تصادفات آذربایجان‌شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در 11 ماهه امسال 878 نفر در تصادفات استان جان باخته و 17 هزار و 101 نفر مصدوم شده‌اند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس؛ آرتین کمالی اظهار داشت: در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۸۷۸ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۷۴۱ نفر بوده حدود۱۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۷۱۲ نفر مرد و ۱۶۶ نفر زن بودند.

کمالی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۶۰۵ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۱۶۲ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۷ نفر در جاده های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور ۶۰ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده ( موارد غیر ترافیکی ) و ۳۴ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه در بهمن ماه سال جاری تعداد ۶۲ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت که ۵۹ نفر بود حدود ۵ درصد افزایش یافته است.

کمالی افزود: در  ۱۱ ماهه سال‌جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی۱۷ هزار و ۱۰۱ نفر بوده است که از این تعداد ۴ هزار و ۶۷۷ نفر زن و ۱۲ هزار و ۴۲۴ نفر مرد بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۱۵ هزار و ۲۱۹ نفر گزارش شده بود۱۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در بهمن ماه سال‌جاری یک هزار و ۱۲۴ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود یک درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۶ در استان ۷۹۰ نفر بود که از این تعداد ۱۶۰ نفر زن و ۶۳۰ نفر مرد گزارش شده‌اند مصدومان این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر ۱۶ هزار و ۳۶۴ نفر گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *