خانه / آخرین اخبار / راه‌آهن اردبیل ایراد فنی ندارد

راه‌آهن اردبیل ایراد فنی ندارد

در حالی که برخی کارشناسان منتقد سال‌ها است به مسیر اشتباه انتخابی برای راه آهن اردبیل-میانه تاکید دارند، مسئولان نظر مثبت مشاور مادر را ملاک رد این شایعات می‌دانند.

به گزارش یول‌پرس، صبح یکشنبه در بازدید استاندار و ائمه جماعات شهرهای اردبیل از پروژه راه آهن اردبیل -میانه نظر برخی منتقدان در خصوص مسیر غیرفنی راه آهن اردبیل بار دیگر مطرح شد.

در بازدید از ایستگاه اردبیل، امام جمعه نیر با بیان اینکه شایعه ای مبنی بر غیراستاندارد و غیرفنی بودن مسیر راه آهن مطرح است، خواستار پاسخگویی مسئولان شد.

در پاسخ به این پرسش معاون امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار داشت: در یک سال اخیر هم بحث فنی و هم بحث مالی پروژه خط ریلی بررسی شده و به غیر از مشاور طرح از نظرات مشاوران مادر مدد گرفتیم.

بهروز ندایی تصریح کرد: بر اساس نظر مشاور مادر هیچ ایراد فنی در این پروژه و مسیر تعریف شده وجود ندارد و از سویی نیاز مالی پروژه به صورت کامل تامین شده است.

وی با اشاره به اختصاص سالانه ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای راه آهن، گفت: از طریق فاینانس بانک ملی نیز اعتبار لازم تامین شده تا در پایان سال ۹۸ زیرسازی و تا پایان سال ۹۹ روسازی آن به اتمام رسیده و به صورت کامل افتتاح شود.

وی با تاکید به اینکه این پروژه ۸ پیمانکار در ۸ ایستگاه دارد، افزود: این پروژه در وضعیت مطلوب بوده و تمامی پیمانکاران آن فعال هستند و اظهاراتی در فضای مجازی که اعتبار پروژه تا ۵ سال در نظر گرفته شده صحیح نیست و این بازه زمانی بازپرداخت اقساط طرح است.

سرپرست و مشاور ایستگاه اردبیل نیز در این بازدید با بیان اینکه این پروژه از سال ۹۱  با مبلغ قرارداد ۳۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کلید خورده است، اظهار کرد: هم اینک پروژه ۳۸ درصد پیشرفت دارد و از ۲۸ ساختمان آن ۱۸ مورد در حال ساخت است.

داوود جوان فلاح افزود: با توجه به خرید تجهیزات به زودی با ورود تجهیزات به کارگاه‌ها شاهد جهش انقلابی پروژه خواهیم بود و تا شهریور ماه سال آینده می‌توان از آن بهره‌برداری کرد./ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *