خانه / آخرین اخبار / پورمحمدی: تبعیض بودجه‌ای باید بررسی شود

پورمحمدی: تبعیض بودجه‌ای باید بررسی شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مباحثی که در خصوص تبعیض بودجه‌ای و تفاوت اعتبارات بین استان‌های هم‌تراز مطرح می‌شود، گفت: این موضوع باید در کارگروه ویژه‌ای با همکاری سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های اجرایی بررسی و از طریق نمایندگان مجلس پیگیری شود.

به گزارش یول‌پرس؛ محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۷، خواستار بررسی مقایسه‌ای اعتبارات دستگاه‌های دولتی با دستگاه‌های استان‌های دیگر شد و ابراز داشت: باید اختلاف و تفاوت اعتبارات استان‌ها بررسی شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات استانی با شاخص‌های نامشخص توزیع می‌شود، افزود: با توجه به اینکه تعابیر مختلفی از افزایش و کاهش اعتبارات استانی داریم، این موضوع باید به صورت تخصصی و کارشناسی بررسی شود.

پورمحمدی با بیان اینکه ردیف اعتبارات استانی مشخص است و زیاد نمی‌توان روی آن چانه‌زنی کرد، گفت: باید تلاش کنیم تا از تبصره‌ها و ظرفیت‌های قانونی لایحه بودجه استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کمبود اعتبار در برخی از نهادها، گفت: این موضوع باعث برخی کاستی‌ها به عنوان مثال در نگهداری جاده‌ها شده است، به طوری که وضعیت روکش آسفالت جاده تبریز به جنوب استان در برخی از بخش‌ها تاسف‌بار است و نمی‌توان به مردم گفت که اعتبار نداریم.

وی با تاکید بر اینکه باید از همه ظرفیت‌ها برای احقاق حقوق استان استفاده کنیم، گفت: برای سال آینده با توجه به محدودیت منابع، باید به منابع غیردولتی هم توجه کنیم و نگذاریم پروژه‌های استانی به دلیل کمبود اعتبار متوقف شود./ ایرنا

۵ دیدگاه‌ها

 1. بررسیی. …

  2
  1
 2. افزایش بودجه تبریز به معنای کاهش بودجه استانهای دیگر است
  چرا باید از جیب استانهای دیگر به تبریز داده شود
  مگر هنوز دوره قاجار است ؟

  5
  7
  • به معنای کاهش بودجه استان های (تهران،اصفهان،مرکزی،کرمان،یزد،سمنان) که زیاد از حقشون میگیره میشه. تبریز بودجه اش از هر لحاظی کمتر از حقوقش هست . حق هم گرفتنیس 🙂

   دیگه دوران پهلوی های ملعون هم گذشته .

   2
   2
  • چرا باید بودجه استانهای فارص نشین من جمله یزد اصفهان مناطق کویری از تبریز بیشتر باشد؟؟؟؟؟اصفهان کمترین مالیات بیشترین بودجه را دارا میباشد

   2
   2
 3. همه را آب ببرد نمایندگان آرربایجان را خواب میبرد قصه ۹۴ساله آزربایجان.بعدازجنگ ایران وعراق هم که تشدید تر شده

  6
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *