خانه / آخرین اخبار / توشاک یا لیکنز؛ کدام برتر است؟ + جدول

توشاک یا لیکنز؛ کدام برتر است؟ + جدول

تیم تحت هدایت لیکنز تفاوت‌های مشهودی با تقوی و توشاک دارد. برخلاف تیم تقوی، اهل این نیست که در طول ۹۰ دقیقه به فکر ارائه بازی تهاجمی باشد و برخلاف توشاک، به راحتی امتیازی از دست نمی‌دهد.

به گزارش یول‌پرس، تیراختور، لیگ را با جان توشاک آغاز کرد. سرمربی نامدار رئال‌مادرید که نمی‌توان از نام و افتخاراتش به سادگی گذشت، اما به علت چند ناکامی‌هایش مجبور به ترک ایران و استعفا از ادامه همکاری با تیراختور  شد. وقتی توشاک رفت، محمد تقوی هدایت تیم را برعهده گرفت و استارت موفقیت‌های سرخپوشان را زد. او با تاکتیک‌های سراسر تهاجمی، تیمی جذاب را ساخت که در هر بازی فقط برای کسب برد به میدان می‌رفت. تقوی آن‌قدر در تیراختور تأثیرگذار بود که هنگام جدایی، این تیم را در جمع مدعیان قهرمانی قرار داد.

در ادامه محمد تقوی به دلیل عدم قرارداد به عنوان سرمربی، از تیراختور کناره‌گیری کرده و ایران را ترک کرد.

حالا جورج لیکنز هدایت سرخپوشان را برعهده دارد. یک مربی بلژیکی که با مدل خاصی تیمش را می‌چیند و به فوتبال محتاطانه و نتیجه‌گرا علاقه خاصی دارد. دو هافبک دفاعی به همراه مهاجمانی که باید در یک‌سوم دفاعی حریف به پرسینگ تیم‌ها بپردازند و مدافعانی که مجبورند با اولین ضربه، توپ را از محوطه جریمه خودی دور کنند.

تیم تحت هدایت لیکنز تفاوت‌های مشهودی با تقوی و توشاک دارد. برخلاف تیم تقوی، اهل این نیست که در طول ۹۰ دقیقه به فکر ارائه بازی تهاجمی باشد و برخلاف توشاک، به راحتی امتیازی از دست نمی‌دهد. به همین بهانه نگاهی به نتایج لیکنز و توشاک داشتیم:

تیم نتیجه با سرمربیگری جان توشاک نتیجه با سرمربیگری جرج لیکنز
نفت مسجدسلیمان صفر- صفر ۳ – صفر
نساجی مازندران یک – یک یک – یک
استقلال صفر – ۳ (باخت تیراختور) یک – صفر
سایپا یک -صفر صفر- صفر
سپاهان ۲ -۲ ۲ -صفر
ماشین‌سازی تبریز ۲ -یک ۲ -صفر
مجموع امتیاز ۹ ۱۴

با این حساب، در بازی‌های مشترک، توشاک صاحب ۹ امتیاز شد، اما لیکنز تا اینجای کار ۱۴ امتیاز به دست آورده است.

همچنین محمد تقوی اولین دیداری که سرمربی تیراختور شد، در مشهد با پدیده به تساوی رسید، اما لیکنز موفق شد این تیم را نیز از پیش رو بردارد و ۳ امتیاز دیگر نیز به داشته‌های تیمش نسبت به نیم‌فصل اول در مقابل همین تیم‌ها، اضافه کند.

یک دیدگاه

  1. فقط واسیلی قوجا مربی که بازیکنان بومی رو کشف کرد بازیکنان بزرگی همچون علیرضا اکبر پور جواد شالچی کریم باقری محمد ازادی حسن صادقیان استاد اسدی…..نه بازیکنایی که الان اومدن مفت پول میگیرن نمونش مهدی کیانی اگه تراکتور نبود الان اگه خوش شانس بود بنا میشد یا تو زندان بود حیف به بازیکنانی مثل پیام صادقیان اکبر دباغ نوشین صوفیانی اشوری مهرداد یگانه فردین عابدینی تیم باید ۹۰ درصدش بومی باشه به غیر از شجاعی و اکبر ایمانی تو تیم بازیکن بومی نیس حداقل ۵ تا باید از استان اذربایجان شرقی چهارتا بومی از ترکستان و دوتا خارجی تو ترکیب باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *