خانه / آخرین اخبار / لزوم استعفای سفرا برای نامزدی در انتخابات مجلس
نماینده مردم اورمیه در مجلس مطرح کرد؛

لزوم استعفای سفرا برای نامزدی در انتخابات مجلس

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سفرا برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید استعفا دهند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، نادر قاضی‌پور اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، با استعفای سفرا برای شرکت در انتخابات مجلس موافقت کردند.

وی افزود: کسانی که در سایر کشورها سفیر هستند برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی لازم است که استعفا دهند چون در غیر این صورت کارهای آن  سفارتخانه معطل مانده و ایرانیان مقیم خارج از کشور در زمینه‌های مختلف به مشکل برمی‌خورند، بنابراین باید برای تغییر چنین رویه‌ای گام برداشته شود.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی و عهده‌دار بودن یک مسؤولیت کلیدی در خارج از کشور معمولا مشکل‌ساز است، ادامه داد: در حالی که یک شهردار، بخشدار یا مدیرکل یک اداره برای شرکت در انتخابات استعفا می‌دهد، پس لازم است سفراء که چنین مسؤولیت مهمی دارند، برای شرکت در انتخابات استعفا دهند.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه در انتخابات‌های اخیر دیده‌ایم که یک سفیر مسؤولیت خود در کشور بیگانه را به بهانه تبلیغات رها کرده و مدام در ایران بوده و این رویکرد به هیچ عنوان تامین‌کننده مصالح ملی نیست، ادامه داد: سفارتخانه‌ها پشتیبان اقتصاد کشور بوده و در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند.

قاضی‌پور اضافه کرد: با توجه به اینکه امور مختلف سفارت از هر لحاظ حائز اهمیت است، بنابراین باید سفراء با جدیت و ممارست در محل خدمت خود حاضر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *