خانه / آخرین اخبار / راهکار جمهوری آذربایجان برای مقابله با انحراف مذاکرات قره‌باغ

راهکار جمهوری آذربایجان برای مقابله با انحراف مذاکرات قره‌باغ

نخست‌وزیر ارمنستان قصد دارد امکان استفاده از کارت قره‌باغ را به عنوان برگ برنده مخالفانش در داخل ارمنستان محدود کند و مسئولیت‌های بین‌المللی ارمنستان در جنایاتی که در قره‌باغ رخ داده است را کاهش و در صورت امکان از زیر بار آن فرار کند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تسنیم، «ناظم جعفرسوی» معاون مرکز تحقیقات استراتژیک قفقاز (QAFSAM) با اشاره به پیشنهادات «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان مبنی بر تغییر قالب مذاکرات مناقشه قره‌باغ کوهستانی با جمهوری آذربایجان اظهار داشت: پیشنهادات پاشینیان بر سه اصل استوار است. ابتدا وی قصد دارد امکان استفاده از کارت قره‌باغ را به عنوان برگ برنده مخالفانش در داخل ارمنستان محدود کند. دوم اینکه می‌خواهد مسئولیت‌های بین‌المللی ارمنستان در جنایاتی که در قره‌باغ رخ داده است را کاهش و در صورت امکان از زیر بار آن فرار کند. سوم اینکه می‌خواهد موقعیت ارمنستان در مذاکره با آذربایجان را با استفاده از ترکیب جمعیتی ارامنه در این منطقه قدرتمند کند.

جعفرسوی در مورد واکنش جمهوری آذربایجان به پیشنهادات ارمنستان اعلام کرد: آذربایجان برای مقابله با انحراف مسیر مذاکرات قره‌باغ می‌تواند دو مسئله را مطرح کند. اول اینکه حق و حقوق آذربایجانی‌هایی که از قره‌باغ اخراج شده‌اند مذاکره شود و امکان بازگشت آن‌ها به سرزمین‌های پدری‌شان فراهم شود. دوم اینکه خسارت و غرامت جنایاتی که ارمنستان در قره‌باغ انجام داده است از این کشور مطالبه شود.

وی تأکید کرد: این درخواست‌های آذربایجان با توجه به واقعیت‌های موجود در منطقه، شاید امکان‌پذیر نباشد اما اگر ارمنستان بخواهد قالب مذاکرات قره‌باغ را به نفع خود عوض کند، آذربایجان هم می‌تواند از این اهرم‌های فشار برای مقابله با آن استفاده کند.

۳ دیدگاه‌ها

 1. همه بدونن که هیچ راهکاری جز جنگ وجود نداره مگر اینکه رژیم ارمنستان بی هیچ قید و شرطی قره باغ رو برگردونه که از محالات هست!

  4
  2
 2. اگرایران و روسیه مکار فقط یک ماه درمسئله وشکل مناقشه دخالت نکند به حول وقوه الهی وبا اعزام جوانان غیرتمند تورک آزربایجانی ازایران این مسئله به کل وبه دست جوانان آزربایجان حل خواهدشد

  6
  1
 3. نمایش تهران و وزارت خارجه برای همین طراحی شده بود واکنشها بد نبود ولی رهبری خوبی تورکها نداشتند باید ظریف به مجلس کشانیده می شد

  3
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *