خانه / آخرین اخبار / آنالیز تیراختور مدل ۹۷؛ از خطر سقوط تا مدعی‌کشی و تصاحب صدر

آنالیز تیراختور مدل ۹۷؛ از خطر سقوط تا مدعی‌کشی و تصاحب صدر

سال 97 برای سرخ‌پوشان آذربایجان با تحولات فراوانی همراه شد که در این مطلب سعی می‌کنیم مروری کوتاه بر این تحولات داشته باشیم.

یول‌پرس-فرهاد جعفری: تیراختور در حالی سال ۹۷ را به پایان می‌رساند که به لحاظ نتیجه و آمار تماشاگر موفق ترین و بهترین دوران خود را در دو فصل اخیر طی می کند. از رکورد ۱۲۰ هزار تماشاگر که بعد از جمعه سیاه معروف که تا به امروز تکرار نشده بود تا ۱۷ امتیاز در ۷ بازی نیم فصل دوم که لیکنز را به موفق ترین سرمربی تاریخ باشگاه تیراختور تبدیل کرده است. (۷ بازی – ۵ برد – ۲ مساوی – ۱۷ امتیاز – میانگین امتیازگیری ۲/۴ – ۱۰ گل زده و ۱ گل خورده با ۶ کلین شیت).

سپاه که در تیمداری به بن بست رسیده بود تیراختور بدهکار را به مهندس زنوزی واگذار کرد. زنوزی به تدریج تمام بدهی‌های تیراختور را پاس کرد، مرحله اول را که خرید بازیکنان مورد نیاز بود با وسواس هر چه تمام‌تر شروع کرد، بازیکنان سابق و سربازان را به خط کرد  ستاره‌هایی فراتر از لیگ ایران همچون شجاعی، دژاگه، حاج صفی، استوکس، سوگیتا و اروین را جذب تیراختور کرد. بقیه کمبودها را از لیگ ایران تامین کرد. اگر چه مربی سرشناسی همچون توشاک با تیم سه تکه و ناهماهنگ، فروغ چندانی نداشت اما تقوی استقلالی کم و بیش تا نیم فصل توانست فاصله تیراختور را تا صدر حفظ بکند.

بعد از جذب بازیکن در پستهای مورد نیاز همچون جذب  اخباری، انصاری، کنستانت، موسوی و ایمانی، اخراج تقوی و روی کار آوردن لیکنز پایان مرحله دوم یعنی مرحله آزمون و خطا در امر جذب سر مربیگری بود. لیکنز کارش را با نهایت احتیاط و محافظه کاری شروع کرد  و در واقع مرحله سوم را که استارت برای قهرمانی بود با نتایج فوق العاده شروع کرد. در این مرحله بود که لیکنز یکی یکی سه مدعی (استقلال ، سپاهان  و پدیده) از چهار مدعی مطرح برای کاپ قهرمانی را در تبریز از پیش رو برداشت. علاوه بر این هر هفته مصادف با سقوط یک مدعی به رده‌های پایین تر بود تا اینکه نهایتا تیراختور در پایان سال با فاصله دو امتیازی از صدر قرار گرفت.

حال تیراختور در مرحله چهارم قهرمانی و یا حداقل کسب سهیمه آسیایی موانع چندانی پیش رو ندارد. چرا که ۳ فینال از ۴ فینال قهرمانی را توانسته با پیروزی پشت سر بگذارد اما حریفان تیراختور هر کدام حداقل ۳ فینال پیش رو دارند. در ۴ بازی در خانه حریف هم رقیب چندان سرسختی ندارد. از سوی دیگر تنها بازی باقی مانده با دیگر مدعی قهرمانی (پرس پولیس) در تبریز و در حضور ۱۰۰ هزار هوادار برگزار خواهد گردید. تنها نگرانی داخلی تیراختور از خط دفاعی‌اش است که در مقابل پدیده اشتباهات خطرناکی مرتکب گردید.

باید منتظر ماند و مرحله دگردیسی تراختور با لیکنز در ۸ بازی باقی مانده از فصل را در سال جدید مشاهده کرد.

۲ دیدگاه‌ها

  1. تراکتور واسیلی قوجا تیم رویایی که با ناداوری در بازی با بهمن کرج حقش را خوردن وبرای دلجویی به مسابقات میلز هندوستان فرسنادن و تراکتور بدون گل خورده قهرمان شد تراکتوری که اگر سال ۷۱ به مسابقات اسیایی میرفت طبق پیش بینی کارشناسی قهرمان میشد تیمی کاملا بومی نه بازیکنان وارداتی که به لطف تماشاگران ادم شده اند

  2. واقعا نباید هیچ گاه از یاد ببریم روزهایی داشتیم که تیراختور خیلی ضعیف شده بود و این آتا زنوزی بود که به داد تیم رسید و اون رو نجات داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *