خانه / آخرین اخبار / سومین جشنواره موسیقی آشیقی «مکتب اورمیه» منتخبان برتر خود را شناخت

سومین جشنواره موسیقی آشیقی «مکتب اورمیه» منتخبان برتر خود را شناخت

با پایان سومین مرحله سومین جشنواره استانی موسیقی آشیقی «مکتب اورمیه» در شامگاه بیست و هفتم اسفند ماه سال جاری، نفرات برتر این دوره از جشنواره مشخص شدند.

به گزارش یول‌پرس، دبیر سومین جشنواره استانی موسیقی آشیقی «مکتب اورمیه» در این خصوص گفت: نفرات اول تا پنجم این جشنواره بر اساس امتیازات به دست آورده ۲۶ فروردین ماه سال آینده همزمان با اجرای مراسم اختتامیه آن معرفی و تجلیل می‌شوند.

داریوش علیزاده افزود:  سومین مرحله جشنواره آشیقی «مکتب اورمیه » با حضور ۱۳ نفر از هنرمندان آشیق از شهرستان‌های اورمیه، خوی، نقده و میاندوآب و  استقبال چشمگیر مردم علاقمند اورمیه برگزار شد که از این تعداد پنج نفر از هنرمندان بر اساس امتیاز داوران جشنواره به عنوان برترین های سومین دوره این جشنواره انتخاب شدند.

علیزاده ادامه داد:  این دوره از جشنواره با رشد ۲۵ درصدی استقبال  هنرمندان آشیق مواجه بود که بر این اساس در مرحله نخست جشنواره ۵۰آشیق استان آذربایجان غربی در آن شرکت داشتند که  بر اساس قوانین جشنواره و امتیازات اخذ شده توسط هرآشیق ۲۹ و ۱۵ نفر به ترتیب به مرحله دوم و نهایی جشنواره راه یافتند.

سومین جشنواره استانی موسیقی آشیقی «مکتب اورمیه»  به همت واحد موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی و همکاری شهرداری و شورای اسلامی اورمیه طی سه مرحله روزهای  ،۱۳ ۲۰ و ۲۷ اسفند ماه سال جاری در سالن شیخ صفی الدین اورموی حوزه هنری آذربایجان غربی برگزار شد. بیش از این، جشنواره موسیقی آشیقی «مکتب اورمیه» طی سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ شمسی در اورمیه برگزار شده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *