خانه / آخرین اخبار / کمک رسانی به عشایر گنبد سیل زده از طریق هلی کوپتر

کمک رسانی به عشایر گنبد سیل زده از طریق هلی کوپتر

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت:با توجه به اینکه عشایر شهرستان گنبدکاووس در سیلاب گرفتار شدند و امدادرسانی از طریق زمینی امکان ندارد، موادغذایی مورد نیاز این افراد تا یک‌ساعت آینده توسط هلی‌کوپتر بین عشایر گرفتار در سیلاب توزیع می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، عبدالقدیر کریمی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد بحران گنبد اظهار داشت: از شب گذشته در ۳ سالن ورزشی شهرستان ۹۰ دستگاه چادر، ۹۰ تخته پتو و موکت برای اسکان اضطراری تجهیز شد و ۳۰۰ نفر در مساجد شهرستان اسکان اضطراری شدند.

وی افزود: ۳ مسجد یکی در روستا و ۲ مسجد دیگر در شهر آماده اسکان اضطراری برای گرفتاران در سیلاب هستند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس بیان داشت: با توجه به اینکه عشایر شهرستان گنبدکاووس در سیلاب گرفتار شدند و امدادرسانی از طریق زمینی امکان ندارد، موادغذایی مورد نیاز این افراد تا یک‌ساعت آینده توسط هلی‌کوپتر بین عشایر گرفتار در سیلاب توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم برای اسکان توزیع موادغذایی و امدادرسانی به افرادی که به نوعی گرفتار آبگرفتگی شدند انجام شده و تا ۴۸ ساعت آینده این امدادرسانی ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از امروز تا ۴۸ ساعت آینده به افرادی که در مساجد و سالن‌های ورزشی اسکان داده شدند غذای گرم پخت و توزیع می‌شود و از ۲ روز آینده بسته‌های غذایی اضطراری ۷۲ ساعته بین آنها توزیع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *