خانه / آخرین اخبار / سرنوشت اقلام ارسالی ترکیه چه شد؟
آمار متناقض مسئولان گمرک و هلال احمر در خصوص کمک‌های ترکیه؛

سرنوشت اقلام ارسالی ترکیه چه شد؟

در حالی که ۵ کامیون محموله کمک‌های مردمی ترکیه به سیل زدگان وارد کشور شد، هلال احمر آذربایجان‌غربی آمار این محموله را کمتر از ارقام اعلام شده قبلی می داند.

به گزارش یول‌پرس؛ عصر روز گذشته کمک‌های مردمی کشور ترکیه به حجم ۴۴ تن و ۵۰۰ کیلو با ۵ دستگاه کامیون شامل انواع کالای سرمایشی، گرمایشی و لوازم مورد نیاز سیل‌زدگان استان‌های مختلف وارد کشورمان شد.

مدیر تیم اعزامی هلال احمر ترکیه، با بیان اینکه کامیون‌های مذکور با عبور از گذرگاه‌ مرزی گوربولاغ عازم مناطق سیل‌زده در ایران می‌شوند، گفت: این محموله‌ها شامل ۳۲۰ تخته چادر، ۵۰۰ عدد تختخواب، ۱۰۰ بسته بهداشتی، یک‌هزار و ۶۲۵ تخته پتو، ۳۶۰ قلم وسایل آشپزخانه و ۶۰ عدد اجاق‌گاز است.

البته این سخنان مدیر تیم اعزامی هلال احمر ترکیه را سرپرست گمرک بازرگان نیز تایید کرده و وزن این محموله را مطابق با آمار ارائه شده دانسته است.

اما نکته قابل توجه این محموله این است که این آمار در مرز بازرگان ارائه شده و پس از ساعاتی از انتشار این اخبار در سایت‌های خبری و فضای مجازی، روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی در سایت و کانال تلگرامی خود خبری از زبان مدیرعامل این جمعیت درج کرد که به آماری کاملا متناقض و بسیار کمتر از این اقلام اشاره کرده و البته این خبر در شبکه اجتماعی پخش و منتشر شد.

سعید رهبر سوره، در این گفت‌و‌گو ابراز کرده: ۳۲۰ عدد چادر، ۱۰۰۰ عدد زیر انداز و ۳۶۰ بسته ست ظروف از سوی جمعیت هلال احمر ترکیه به سیل زدگان گلستان ارسال شده است!

با یک نگاه کلی به مطالب ارائه شده از سوی دیگر مسئولان متوجه تفاوت بالای این دو آمار می‌شویم به گونه‌ای که جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در مسافت مرز بازرگان تا ارومیه آماری بسیار کمتر ارائه کرده است.

حال باید مسئولان پاسخگوی این موضوع باشند که سرنوشت اقلام ارسالی هلال احمر ترکیه چه شد؟ آیا ارقام اعلام شده ابتدایی در گمرک بازرگان توسط مسئول تیم اعزامی ترکیه و نیز مدیر گمرک بازرگان درست بوده یا آماری که هلال احمر اعلام کرده است؟

اکنون تنها سوالی که با قدرت بالا مطرح است، این است که علت تفاوت آمار چیست؟

بهتر است مسئولان مربوطه در خصوص این تفاوت آماری توضیحاتی ارائه دهند./ اروم نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *