خانه / آخرین اخبار / کمپین « لغو مجوز تظاهرات ارامنه علیه تورکان» + لینک

کمپین « لغو مجوز تظاهرات ارامنه علیه تورکان» + لینک

فعالان مدنی آذربایجان با برپایی کمپینی، خواستار خودداری از اعطای مجوز به ارامنه کشور برای برگزاری تجمع علیه تورکان به بهانه موضوع دروغین قتل‌عام ارامنه، شده‌اند.

به گزارش یول‌پرس؛ چندی پیش بود که حضور پاشینیان در باشگاه آرارات و سخنرانی در مقابل بنر «آرتساخ خاک ارمنستان است؛ تمام» نشان داد که برخی از ارامنه ایران گرچه در چهارچوب ایران زندگی می‌کنند اما مقید به قوانین کشورمان نیستند؛ قره‌باغ که بصورت فجیع ساکنان آن قتل‌عام و یا از سرزمین‌شان رانده شده‌اند، بنابه فرموده مقام معظم رهبری «قره‌باغ خاک اسلام است»؛ نمایش چنین اقداماتی، دهن‌کجی به کشوری است که از بیت‌المال و امنیت آن استفاده می‌شود.

از سوی دیگر، نگاهی به اقدامات سابق باشگاه آرارات نیز نشان می‌دهد این محل همواره جایی برای تجمعاتی علیه ترکیه (۲۴ آوریل هر سال) به بهانه موضوع کذب «قتل‌عام ارامنه» بوده که به تجمع خیابانی مقابل سفارت ترکیه نیز کشیده شده است.

بررسی تجمع ارامنه در تهران نشان می‌دهد، همواره این رویدادها با مجوز وزرات کشور و با حضور برخی نمایندگان مجلس و اعضای شورای خلیفه‌گری ارامنه و … صورت گرفته است و در حالی که سالهاست با افزایش فشار دول غربی مخصوصا از لحاظ اقتصادی، ایران بیش از پیش نیازمند ایجاد روابط دوستانه و هماهنگ با همسایگان بخصوص کشورهایی مانند آذربایجان و ترکیه به عنوان کشورهای اسلامی و دروازه اروپا، می‌باشد،اقدامات نسنجیده مانند اعطای مجوز تجمع به ارامنه، می‌تواند کشور را بیشتر از قبل وارد مشکلات متعددی داخلی و خارجی کند.

در این راستا برخی از فعالان مدنی آذربایجان با ایجاد کمپینی تحت عنوان « لغو مجوز تظاهرات ارامنه علیه تورکان» از وزارت کشور خواسته‌ند برای جلوگیری از ایجاد تفرقه در داخل کشور و با احترام به میلیون‌ها تورک کشور، از هرگونه اعطای مجوزی برای تجمع و جولان ارامنه در خاک اسلام، خودداری کند.

در بخشی از بیانیه آغازین این کمپین آمده است:

“چند هفته از خطای غیرقابل چشم پوشی دولت روحانی در دعوت نخست وزیر دولت اشغالگر ارمنستان  در سالروز تجاوز و قتل عام مسلمانان شیعه خوجالی قره باغ و جریحه دار شدن احساسات مسلمانان خصوصا تورکان کشور نمیگذرد که پاشانیان بر خلاف روال دیپلماتیک و قوانین جاری و نظر صریح رهبری نظام مبنی بر اینکه قره باغ خاک لاینفک اسلام و آذربایجان هست با دهن کجی به همه اصول دیپلماتیک و اسلامی و موازین کشور و رهبری در متینگی مختلط از زنان و مردان بی حجاب و با بنری مبنی بر قره باغ خاک دائمی ارمنستان هست والسلام. جولان استیلای صلیبیت را در قلب کشور اسلامی به نمایش در آورد.

و هنوز این سوال از دولت در اذهان میلیونها تورک باقیمانده است که چه فرقی بین اشغال فلسطین و قتل عام مسلمانان سنی آن با اشغال قره باغ و قتل عام مسلمانان شیعه در اذهان و افکار و برنامه های دولت وجود دارد.”

لازم بذکر است این کمپین در قالب یک ربات تلگرامی به آدرس @imzakampanyasibot اقدام به جمع‌آوری امضا نموده و تا تنظیم این خبر، تعداد امضاهای جمع‌آوری شده به تعداد ۵۳۰۰ رسیده است.

۱۶ دیدگاه‌ها

 1. این دقیقا چیزی است که پشتیبانان ارامنه می خواهند! کسانی که به ارامنه سلاح دادند تا مسلمانان را قتل عام کنند. خودشان اینکار را نکردند تا خارج از معرکه بمانند. ذهنیت آنها مگر این نبود که اگر ارامنه مسلمانان را کشتند، کشتند و اگر ارامنه کشته شدند، کشته شدند!؟ اگر امروز ما بجای هدف قرار دادن دولتهای حامی حرکت ارمنی، خودمان را با ارامنه مشغول کنیم دقیقا منطبق با خواست کشورهای مذکور حرکت کرده ایم. ولی اگر آن کشورها را هدف قرار دهیم، بطور غیر مستقیم دهان ارامنه بسته خواهد شد. مگر بزرگترین لابی ارمنی، «فرانسه» و «آمریکا» نیست؟ ایران با آمریکا رابطه ای ندارد ولی فرانسه! هر کس اندکی مطالعه رسانه ای و تاریخی داشته باشد بر نفرت فرانسه از اسلام و مسلمانان و داخل جمعیت مسلمین از ترکها آگاه خواهد بود. طرف حساب ما فرانسه است، ارامنه مترسکهای متحرکند. دقت کنید حامی ارامنه داخل کشور اصلاح طلبانی هستند که قراردادهای خائنانه با فرانسه برای غارت شدن منابع نفتی بسته اند! حرف من تقبیح این حرکت نیست، استدلالی پیرامون ثمربخش نبودن آن است.

  22
  22
 2. یک سوال:
  مگه الان از نظر قانونی تلگرام فیلتر نیست؟ اگر هم نه! باز هم متاسفانه خیلی از عزیزان اصلا تلگرام استفاده نمی کنن! چرا این جمع آوری امضا به جای روش ربات از طریق سایتهایی که برای کمپین های اینجوری هست انجام نشده؟
  جایی مثل اینجا fa.petitions.net یا اگر سایت مشابهی داریم یا سایتی که معمولا کارهای رسمی اینجوری انجام میده!
  http://www.gopetition.com
  http://www.change.org

  فکر نمی کنید اثر بخشی بیشتری داشت؟ راحت تر میشد به اشتراک گذاشت و پیگیری کرد و …

  11
  6
 3. اگه ارامنه ایران طرف کشور ارمنستان رو گرفتن اشتباه بوده چجوریه که طرفداری شماها از ترکیه خوبه ؟ گور بابای جفتشون

  24
  27
  • آقای به اصطلاح ایرانی عزیز. اگرآزربایجان حتی یک قدم ازخاک ارمنستان را اشغال میکرد ما خودمون پشت آزربایجان را خالی میکردیم. ارمنی ها اشغال گرند.وما وظیفه داریم پشت آزربایجان وا ایستیم . ولی چون ارمنستان اشغالگره. پس ارمنی های ایران نه تنها از ارمنستان نباید حمایت کنند بلکه باید کارآنها را تقبیح کنن وبگن ازخاک آزربایجان برو بیرون. افتاد آقای ایرانی؟؟؟؟

   13
   22
   • بحث سر دعوای ترکیه و ارمنستانه . ارامنه ترکهای ایران رو به نسل کشی متهم نکردن که ما بشیم کاسه داغتر از آش . من گفتم همونجوری که حمایت ارامنه ایران از ارمنستان اشتباهه حمایت ترکهای ایران هم از ترکیه اشتباهه . در ضمن آذربایجان درسته

    14
    14
    • از نظر تورک ها ، تورک میخواد مال هر کشوری باشه فرقی نداره تورک تورکه حالا در ترکیه یا آزربایجان یا چین و… فرقی نمیکنه

     1
     18
 4. قوم گرایان نا محترم لطفا” به چند موضوع به دقت توجه کنید
  ۱- ارمنی های دنیا روزی را تحت عنوان محکوم نمودن نسل کشی دولت ترکیه انتخاب کرده و جنایات ترکیه را محکوم میکنند و این موضوع صرف ایران نیست و در اغلب دنیا انجام میشود

  ۲- در تهران شعار مرگ بر ترک داده نمیشود و صرفا” جنایات ترکیه محکوم میشود
  حال اگر شما میخواهید بگویید به صرف ترک بودن ملیت ترکیه را داشته و تبعه آن کشورید از ترکیه دفاع میکنید ابتدا باید از شما سلب تابعیت ایرانی شود و بعنوان یک شهروند ترک نمیتوانید برای ایران تعیین تکلیف کنید

  ۳- موضوعی که مطرح میکنید همان موضوع همیشگی است که میگویید ما آذری نیستیم و تورک هستیم و امروز مشخص شد ایرانی هم نیستید بلکه تورک به معنای تبعه ترکیه از منظر دفاکتو و غیر رسمی هستید

  ۴- تکلیف ما با شما بزودی مشخص خواهد شد یا زنگی زنگ یا رومی روم یا ما میتوانیم امنیت کشور خود را برقرار و مزدوران ترکیه را سرجا بنشانیم و یا شما با کمک ترکیه موفق به جدا کردن آذربایجان به دلیل ترک بودن خواهید شد که در آنصورت اخراج باقی ترکهای شهرهای غیر ترک مانند تهران و اهواز و اصفهان و مشهد و بندرعباس و کرج و همدان و … در پی خواهد داشت

  کار ما با ترکیه جعلی تا سال ۲۰۲۰ یکطرفه خواهد شد

  یول پرس شهامت داشته باش و درج کن

  27
  32
  • بهتر از همه شما پان عیرانیستا میدونین که اگه یه روزی آزربایجان از این کشور جدا بشه دیگه کشوری بنام عیران نمیمونه که بخای ازش بحرفی چرا که مثل دومینوی خطرناکی میشه که نتیجه اش جداسازی کردستان ایران و عربستان ایران( خوزستان) و ترکمن و بلوچ و ….هست.
   شماها بهتر از همه اینو میدونین!! روزهای جنگ هم این اصل بهتون ثابت شد.
   این بحث جداسازی و… بیشتر از همه به ضرر کشور ما خواهد بود. چرا که تنها کویری میماند برای شما کویر نشینان کورش پرست.
   در حالی که این فرایند جداسازی برای کشوری مثل تورکیه نهایت از دست دادن ۲۰ درصد خاک و ۲۰ درصد جمعیت کرمانجی زبان را خواهد داشت که اکثرا مناطق به درد نخور و غیر استراتژیک هستن.که البته همه شواهد نشون میده چنین اتفاقی برای تورکیه غیر ممکنه چرا که ریشه پ ک ک توسط ارتش مقتدر تورکیه خشکیده شده و در غرب فرات سوریه هم ریشه شون رو زدن و بزودی در شرق فرات هم به درک واصل میشن. مهمتر از همه کرمانج زبانهای تورکیه هستن که اکثرشون در جمعیت تورک حل شده اند و اصلن اون روزی که بارزانی غار نشین بخواد بر اونها حکومت کنه رو تصور نمیکنن!

   13
   23
  • جناب رضایی واقعا شما یک فارس شوونیسم واقعی هستید و هیتلر هم باندازه شما نژاد پرست نبوده است

   ترکیه که در مسیر ی است که میلیونها ایرانی با هم مسلک شما که ضد ترک هستند شنیع ترین

   توهینها را نثار ما می کنید برای رفتن به اونجا و حیف و میل کردن پولشان ازهمدیگر سبقت می گیرند اگر ضد

   ترک هستید پس چرا ترکیه را برای گردش که پدرخوانده ترکهاست برمی گزینید شما باید برای گردش و تفریح

   به افغانستان پاکستان و تاجیکستان بروید اگر شما مسلملنید چطور با خودتان کنار آمده اید که ارامنه ای که

   در قره باغ مساجد و قرآن را سوزاندند همه جا را به خاک و خون کشیدند مدارا می کنید؟؟؟

   مگر مسلمان نیستید چرا چشمتان به روی داشناک های ارمنی در قره باغ بسته است

   5
   20
 5. جالب است اگر اداعاهای ارامنه رو در مورد اتفاقاتی که چپ و راست تکرارش میکنن ، بر فرض محال درست در نظر بگیریم ، حالا اگر جنایاتی که ارامنه انجام دادند رو هم ندید بگیریم ؛ بر اساس منابع مختلف ، فاعل‌ه ، فعلی که ارامنه تو بوق و کرنا میکنن اکـــــــــراد هستن ، بعد این ها بر علیه تورک‌ها شکر اضافی نوش جان میکنن

  20
  20
 6. لعنت بر اشغالگران صهیونیست و عرمنی

  21
  23
 7. رضایی من تورک با افتخار حاضرم پاسپورت تورکیه بگیرم در این شک نکن ولی اول برو چند میلیون دری گویش را از ترکیه اخراج کن که به هر دری میزنند تا تابعیت ترکیه را بگیرند به نطرت اینها مغز خر خوردن ؟ نه چون ترکیه کشوری هست که به همه ملیتها حق زیست میدهد نه مثل تو که فقط گویشت را تحمیل کردی ، ولی من شخصن حاضرم حتی روی قبرم هم بنویسند تورک

  10
  20
 8. رضایی
  یعنی سال دیگه تکلیف ترکیه رو مشخص میکنی؟ !!!!
  رضایی
  یعنی ما تورک بمانیم و آذری باب میل شما نباشیم تکلیف مارو هم مشخص میکنی؟ !!!!
  وای خدایا چیکار کنیم؟ !!!

  17
  20
  • رضایی یک داشناک ارمنی و نفوذی است برای تحریک افکار عمومی تورک تا بتوانند با تحریک افراد ضعیف و انجام کارهای ناشایست از جانب آنها برای تبلیغات خود دست آویزی داشته باشند.
   یادمان باشد که آمریکا ارامنه را اسلحه سری خود برای ایران می شناسند.
   که صد البته نفوذی های دیگر و حماقت ونادانی حاکمیت به کمک آنها می رود.

   10
   20
 9. ما خواهان دریافت مجوز راهپیمایی علیه جنایات داشناک های ارمنی در سلماس و خوی و اورمیه هستیم . همچنین از دولت جمهوری اسلامی انتظار داریم در محل گورهای دسته جمعی کشف شده در شهرهای مذکور المان و یادمان ساخته بشه نه اینکه اسناد جنایت ارامنه رو با کمپرسی از محل خارج کنید .

  5
  20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *