خانه / آخرین اخبار / چین در حال تخریب مساجد اویغورها + تصاویر

چین در حال تخریب مساجد اویغورها + تصاویر

در تصاویر دقیق تر ماهواره ای و نقشه بردای که توسط یک سایت خبرنگاری منتشر شده، ادعای فعالان توییتر در رابطه با تخریب مساجد تاریخی مسلمانان در چین به اثبات رسید.

به گزارش یول‌پرس؛ درحالی که بسیاری از فعالان در شبکه های اجتماعی از جمله توییتر با گذاشتن تصاویر ماهواره ای مدعی شده بودند که دولت مرکزی چین در حال تخریب مساجد تاریخی مسلمانان در سرتاسر استان سین کیانگ می باشد، و دو مسجد به صورت مشخص در مرکز توجه قرار داشتند، یک نهاد خبری با نام bellingcat، با نشان دادن تصاویر ماهواره ای و نقشه برداری دقیق تر  از این مساجد، این ادعا را تا حدودی تایید کرده، هرچند تخریب ها در یکی از مساجد به صورت موضعی انجام گرفته و مسجد کاملا از بین نرفته است.

این سایت خبرنگاری اعلام کرد که با استفاده از منابع باز و تصاویر ماهواره ای می توانیم این مساجد را پیدا کنیم و چنین ادعاهایی را بررسی کنیم. ما همچنین می توانیم محدوده زمانی تخریب را نیز مشخص سازیم.

سایت مذکور نتیجه گیری کرده که با استفاده از ابزارهای مختلف، از جمله سرویس اشتراک، منابع باز و برنامه های کاربردی نقشه برداری همکاری، می توانیم مشخص کنیم که این دو مسجد طی سال های ۲۰۱۸ تغییرات ساختاری قابل توجهی داشته اند. این تغییرات به از بین رفتن ساختمان های زیبا و تاریخی مانند دروازه مسجد کریا و بخش بزرگی از مسجد کارگلیک منجر شده است.

درحالی که دولت چین به سبب زندانی کردن و سرکوب اقلیت های  اویغور در استان مسلمان نشین سین کیانگ با اعتراض های بین المللی مواجه شده، تخریب مساجد و آثار تاریخی مسلمانان توسط چنین نیز اخیرا به یکی از نگرانی ها تبدیل شده است.

تصویر گذاشته شده در توییتر که در آن جای مسجد خالی است

تصاویر گوگل نشان می دهد که مسجد در سال ۲۰۱۴ وجود اشته

۳ دیدگاه‌ها

 1. ما که ادعای رهبری مسلمانان جهان را داریم چرا عکس العمل نشان نمی دهیم؟؟!!وزارت امورخارجه ما تابه حال هیچ نظری دراین مورد نداشته. آیا سیاست ما عین دیانت ماست؟؟!! ادعای ما که سیاست ما عین دیانت ماست کاملا یک دروغ محض است.دولتهای بعداز روی کار آمدن رضا پالانی تا به امروز به صورت سیستماتیک سعی در به حاشیه راندن ترکها هستند این مسئله عینا درمواجهه آزربایجانی ها و ارمنی های کافر کاملا مشهود است.پس ما از وزارت امورخارجه بخواهیم در امور مسلمانان تورک چین دخالت کند کاری کاملا عبث می باشد.چون بیخ گوشمون داره به آزربایجان خیانت میکنه آن وقت انتظار دخالت در هزاران کیلومترآن طرف تر وبه کسی که بقایشان به آنها(چین فاشیست)بستگی داردکاملا کاری اشتباه است.#سیاست ما کاملا ضد دیانت ماست)

  3
  3
 2. آقایان مدافع فلسطین سوریه عراق یمن کلاهتان را بالاتر بگذارید که شریک تجاریتان چه میکند یکی را انتخاب کنید مسلمانی یا پول انسانیت یا منافع ؟؟؟؟؟؟؟

  5
  2
 3. تنهآ رآه آزآدی دو میلیون کیلومتر ازسرزمین هآی مقدس نژآد شمآل, اویغورترکستآن شرقی,افزآیش نفوس هست و بس. آنجآ حداقل دویس میلیون ترک موسرخ کآکآزوید نیآز دآرد تآ دربرآبر منغولوید هآی هآن مهآجم به سرزمین هآی آسی آیی سددرست و حسآبی ایجآد کنند.فعلن که نه از ایرآن و نه از روسیه و نه حتآ اروپآ غیرتی دیده می شود. احمق هآ این جنگ دیرینه ی نژآدی هست که در آسی آ و استرآل آ و آمریک آ هزآره هآ ست ادآمه دآرد.غیرت ترک همیشه ایرآنی کجآست؟؟غیرت همه ی ایرآنیت کجآست؟؟؟چین یک کشور جعلی مثل اسرآایل است.یآ ژآپن و کره و اسآمی بسیآر.

  2
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *