خانه / آخرین اخبار / برنامه‌های مشترک گردشگری اردبیل و جمهوری آذربایجان اجرا می‌شود

برنامه‌های مشترک گردشگری اردبیل و جمهوری آذربایجان اجرا می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: برنامه های مشترک در قالب تورهای اینفو برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل و جمهوری آذربایجان مورد حمایت هر دو طرف قرار گرفته و اجرا می‌شود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی اظهار داشت: یکی از رویدادهای مهم گردشگری در سطح بین ‌الملل” رایزنی ها را برای توسعه این صنعت در استان اردبیل در بالاترین سطح قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه استان اردبیل از ظرفیت های بالقوه ای برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است، تصریح کرد: اشتراکات فرهنگی و دینی و هم مرز بودن استان اردبیل با جمهوری آذربایجان می تواند در اجرای برنامه های مشترک بین دو کشور موثر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: طرفین در این مذاکره تاکید داشتند که دولت ها باید در حوزه گردشگری حوزه نقش حمایتی داشته باشند و تحقق اهداف توسعه ای باید با کمک بخش خصوصی انجام گیرد.

وی بیان کرد: برنامه های مشترک در قالب تورهای اینفو برای معرفی جاذبه های گردشگری استان اردبیل و جمهوری آذربایجان مورد حمایت هر دو طرف قرار خواهد گرفت.

فلاحی با اشاره به اینکه ۲۴ ساعته شدن مرز بیله سوار از جمله مواردی است که برای تسهیل گردشگران آذری انجام گرفته است، اظهار کرد: ساماندهی حمل و نقل گردشگران آذری به قصد سلامت از جمله درخواست های طرف مقابل بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه اردبیل مقصد اصلی گردشگران سلامت کشور جمهوری آذربایجان است، ادامه داد: ظرفیت های خوبی برای ارایه خدمات در این حوزه در سطح استان وجود دارد.

وی افزود: وجود آبگرم‌ های متعدد در استان اردبیل و برخورداری از اقلیم ۴ فصل می تواند جاذبه خوبی برای گردشگران سلامت و تندرستی باشد.

در این دیدار فوآد نقی اف نیز با تاکید بر اینکه ایران یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری برای آذری ها محسوب می شود، بیان کرد: ارایه بسته های مشترک برای جذب گردشگران اروپایی و ارایه خدمات مشترک به آن ها می تواند جز برنامه های ما باشد.

وی گفت: ایران به عنوان اصلی ترین مقصد گردشگری سلامت برای آذری ها ست و ما نیز از این موضوع استقبال می کنیم.

معاون رییس جمهور آذربایجان تصریح کرد: آمادگی لازم برای حمایت ویژه از بخش خصوصی در داخل خاک آذربایجان برای برگزاری تورهای مشترک را داریم و انتظار ما از طرف مقابل این است که این حمایت ها در کشور ایران نیز انجام گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *