خانه / آخرین اخبار / حسرت تیراختور این‌بار تمام می‌شود؟

حسرت تیراختور این‌بار تمام می‌شود؟

تیراختور، تیمی قدرتمند که در نیم‌فصل دوم پرفروغ ظاهر شده و یکی یکی تیم‌ها را از پیش رو برمی‌دارد و حالا بعد از پرسپولیس، در جایگاه دوم لیگ برتر قرار گرفته است. تیراختوری‌ها بی صبرانه منتظر لغزش پرسپولیس هستند تا بتوانند با پشت سر گذاشتن آنها، صدر جدول را از آن خود کنند.

به گزارش یول‌پرس، زنوزی مالک باشگاه تیراختور، در ابتدای فصل با خرید ستاره‌های درخشانی همچون اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، احسان حاج‌صفی، لی هری اروین، آنتونی استوکس و یوکیا سوگیتا و خرید مربی بزرگ و باسابقه‌ای به نام جان توشاک، تیم قدرتمندی را روانه لیگ برتر کرد و هواداران پرشور تیراختور بسیار امیدوار شدند تا در پایان فصل نام تیراختور بر روی جام قهرمانی حک شود.

با شروع لیگ اوضاع برای این تیم به خوبی سپری نمی‌شد و انتظارات هواداران این تیم به هیچ وجه برآورده نشده بود؛ تا جایی که بالاخره زنوزی مجبور شد مربی سابق رئال مادرید را از تیمش اخراج کند و محمد تقوی، دستیار او را به عنوان مربی موقت انتخاب کرد.

تقوی، بازیکن سابق استقلال، با تیم تیراختور نتایج بدی نگرفته بود ولی توقع و انتظارات هواداران این تیم خیلی بالاتر از این بود و به هیچ وجه آنها را راضی نمی‌کرد. ضمن اینکه خبر هایی به گوش می‌رسید مبنی بر اینکه بزرگان رختکن تیم، از تقوی حرف‌شنوی ندارند و نمی‌توانند او را به عنوان مربی خود بپذیرند. باخت خانگی تیراختور در ورزشگاه مملو از هواداران سرخ‌پوش این تیم، مقابل شاگردان قطبی، تیر خلاصی بود بر پیکره‌ی تقوی و به کار او پایان داد.

با آغاز نیم‌فصل دوم، لیکنز مربی با سابقه بلژیکی، سکان هدایت سرخ‌وشان آذربایجان را بر عهده گرفت. مربی سابق تیم ملی بلژیک، در نیم‌فصل دوم، نتایج درخشانی را با تیراختور کسب کرده و در همه‌ی بازی‌های خانگی خود به پیروزی رسیده است. تیراختور در بازی‌های شش امتیازی نیم‌فصل دوم، مقابل تیم‌های رقیب خود برای قهرمانی، به پیروزی رسیده است و گام بزرگی برای کسب عنوان قهرمانی برداشته است. سرخ‌پوشان آذربایجان، هفته قبل توانستند در یک بازی خانگی، هر سه امتیاز بازی مقابل برزیلی‌های آبادان را کسب کنند و هفته بعد باید به رشت سفر کنند تا در یک بازی دشوار مقابل سپیدرود قرار گیرد.

تیراختور برای قهرمانی با تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و حتی استقلال و پدیده رقابت می کند. آن ها در فاز تهاجمی بهترین تیم لیگ هستند و در خط دفاعی نیز، محسن فروزان با کلین‌شیت مقابل نفت آبادان، چهاردهمین کلین‌شیت خود را ثبت کرد و با پشت سر گذاشتن علیرضا بیرانوند، رکورد بیشترین کلین‌شیت لیگ را از آن خود کرد.

مزیت بزرگی که شاگردان لیکنز نسبت به سرخابی های تهران دارند عدم حضور آن ها در لیگ قهرمانان آسیا است. رقابت فشرده ای که حسابی پرسپولیس و استقلال را در تنگنا قرار داده و خطر مصدومیت نیز بازیکنان را تهدید می کند.

در پایان باید دید که آیا یک بلژیکی می تواند کار ناتمام پرتغالی ها را تمام کند و جام قهرمانی را به آذربایجان بیاورد یا اینکه آذربایجانی‌ها باز هم حسرت قهرمانی بر دلشان می‌نشیند./آی اسپورت

۳ دیدگاه‌ها

  1. واقعا” هم حسرت دارد که بعد از پنجاه سال از عمر باشگاه هیچ مقامی در لیگ ایران نیاورده باشد خخخ

    • بهتراز ابروریزی لنگی تو اسیاس از گوانگجو چند تا خوردین ۸ تا خاک بر سرتون خخخخخخخ قابش کنید بزنید تو افتخاراتتون استقلالم ۶ تا از العین چه بازی بود رفت و برگشت نه تا گل

  2. سلام متاسفانه باید دید چه خوابی برا یجام ها دیده اند. داوری ها یبازی ها یجام حذفی به خوبی نشان داد که جام حذفی را برای پرسپولیس کنار گذاشته اند. حالا باید دید که ایاآیا آقای وزیر و پسر پرسپولیسیش م یخواهد د رجام ها دبل کند و در لیگ هت تریک کند و مانند سال های قبل جام را به پرسپولیس بدهد یا نه؟ تیم ها باید تلاششان را بکنند اما از همان نیم فصل اول کسانی که شهامتش را داشتند گفتند که سایر تیم ها باید برای دوم شدن بجنگند. نحوه جذب بازیکن در شرایط ممنوعیت بین المللی و ناداوری ها و … همه شاهد این مدعا هستند. توکل بر خدا ان شاء ا… خداوند مکرشان را به خودشان برگرداند “ومکروا و مکر ا… وا… خیر الماکرین”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *