خانه / آخرین اخبار / پهلوان آذربایجان از ترکیب تیم ملی خط خورد!
تصمیم عجیب سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران؛

پهلوان آذربایجان از ترکیب تیم ملی خط خورد!

سرمربی تیم ملی کشتی ایران در اقدامی عجیب، پرویز هادی، دارنده 3 مدال طلای قهرمانی آسیا و 2 مدال طلا بازی‌های آسیایی را خط زده و یدالله محبی را به عنوان نماینده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در سنگین وزن کشتی آزاد اعلام کرد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، ترکیب تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در چین اعلام شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم پرویز هادی از آذربایجان‌شرقی، کمیل قاسمی از مازندران و یدالله محبی از کرمانشاه نزدیک به ۲ ماه در اردوی تیم ملی حضور داشتند که شانس اول پوشیدن دوبنده تیم ملی ایران پرویز هادی بود.

اما غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی ایران در اقدامی عجیب نام محبی را به عنوان نماینده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا معرفی کرده است.

این در حالی است که پرویز هادی دارنده ۳ مدال طلای قهرمانی آسیا و ۲ مدال طلا بازی‌های آسیایی بوده و در آخرین حضورش در مسابقات قهرمانی جهان هم به مدال برنز دست یافته و پرامیدترین کشتی‌گیر ایران برای کسب مدال طلا بود.

جالب اینکه کمیل قاسمی در مسابقات المپیک لندن به مدال برنز دست یافته و از لحاظ رتبه بالاتر از محبی قرار داشت.

محمدی در اقدامی دیگر حسن یزدانی نابغه کشتی ایران را هم در ترکیب تیم اعزامی به چین قرار نداده است.

توجیه احتمالی محمدی مبنی به فرصت دادن به جوانان قابل قبول نیست، زیرا سال آینده المپیک ۲۰۲۰ توکیو را پیش‌رو داشته و در سال‌های نزدیک به المپیک مربیان برای کسب سهمیه و رنکینگ بهتر از ورزشکاران با تجربه خود استفاده می‌کنند، محمدی حتی اگر قصد فرصت دادن به جوانان را هم داشت، باید تا المپیک صبر می‌کرد.

به این ترتیب محمدی ۲ مدال طلای مسلم آسیایی تیم خود چشم‌پوشی کرده و حسن یزدانی و پرویز هادی در تیم ملی کشتی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا حضور نخواهند داشت.

۲ دیدگاه‌ها

  1. خب از الان باید به جوانان فرصت داد

    مخالفت شما با محبی به دلیل کورد بودن است

    ضمنا” شما بارها از هادی بعنوان ورزشکار آذربایجان و نه ایران نام بردید پس چرا از عدم حضور او در تیم ناراحتید

    7
    7
  2. قبلا هم به پهلوان هادی بی مهری شده بود حالا قسمت هر چی باشه ما ایشون رو دوست داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *