خانه / آخرین اخبار / وکیل یول‌پرس: انکار جیلولوق یک دهن‌کجی آشکار به مردم و ملت آذربایجان است
در دادگاه شکایت استانداری از یول‌پرس چه گذشت؟

وکیل یول‌پرس: انکار جیلولوق یک دهن‌کجی آشکار به مردم و ملت آذربایجان است

عیسی نظری اعلام کرد: جیلولوق یک واقعه تاریخی است که هزاران ورق و برگ آن در آرشیو اسناد دولت ایران، روسیه، انگلیس، فرانسه و ده‌‌ها کتاب چاپ‌شده در کتابخانه‌‌های شهر موجود است، انکار آن برای مردم و اذهان جامعه تشویش‌آور است، امر به فراموشی آن  مردم را ناراحت و عصبی می‌کند و در سالروز قتل‌عام و نسل‌کشی بر روی اجساد پدران ما، این پروژه نامیمون از طرف به اصطلاح نماینده دولت بنفش، یک دهن‌کجی آشکار به مردم و ملت آذربایجان است.

به گزارش یول‌پرس؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت استانداری آذربایجان‌غربی علیه وب‌سایت «یول‌پرس» برگزار و طرفین به ایراد شکوائیه و دفاعیات خود پرداختند که در ادامه به جزئیات آن می‌پردازیم.

در ابتدای جلسه دادگاه بعد از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستانی؛ شجاعی به عنوان نماینده حقوقی استاندار در خصوص شکایت از یول‌پرس به اتهام «نشر اکاذیب اینترنتی منتهی به تشویش اذهان عمومی»، متن شکوائیه خود را قرائت کرد.

شجاعی با رنگین کمان اقوام و ادیان دانستن آذربایجان‌غربی، امنیت بالای این استان با وجود مرز مشترک با کشورهای همسایه، برخی از جریانات را در تلاش برای برهم زدن امنیت دانست که یول‌پرس نیز با تحریف سخنان استاندار، این امنیت را در برهه‌ای برهم زد.

یول‌پرس بحران سازی از پیش طراحی شده را به پیش می برد

نماینده استاندار با اشاره به توئیتی از بهرام جوادی، مدیرمسئول یول‌پرس، موضوع انتشار خبر سخنرانی استاندار را طراحی سناریوی بحران‌سازی از پیش تعیین شده برعلیه استاندار آذربایجان‌غربی دانست.

وی با ادعای اینکه سخنان استاندار در جمع دانشجویان آذربایجان‌غربی مشغول به تحصیل در تهران، اشاره به لزوم توسعه آذربایجان‌غربی با نگاه تاملی و صبورانه به حوادث تاریخی بوده است، سایت یول‌پرس را به انتشار خبری جعلی به منظور پیشبرد تداوم سناریویی از پیش طراحی شده، متهم کرد.

شجاعی با ادعای سواستفاده سایت‌های تجزیه‌طلب و ضدانقلاب از خبر منتشره در یول‌پرس، با اشاره به اینکه سایت مذکور بعد از انتشار متن یک تکذییه، هنوز به انتشار مطالبی علیه استاندار آذربایجان‌غربی ادامه می‌دهد، این رسانه را به تحریک قومیتی و ایجاد دوقطبی در جامعه، متهم کرد.

معاون حقوقی استاندار با ادعای اینکه، کار مجموعه یول‌پرس، اطلاع‌رسانی نبوده و به دنبال وارونه جلوه دادن رخدادها، در حال تغذیه خبری سایت‌های معاند و تجزیه‌طلب هست، اعلام کرد: “آیا جعل و وارونه جلوه دادن خبری که به عنوان سند تاریخی پذیرفته شده است و نسبت دادن آن به جناب استاندار، چیزی جز قصد تشویش اذهان عمومی و ایجاد اخلال در امنیت و آسایش روانی جامعه است؟ آیا درج و انتشار یک خبر با عنوان مجعول و خودساخته، ایجاد اختلافات ملی، مذهبی و قومیتی نمی‌باشد؟ آیا این اقدام تحریک و تشویق اقوام به ارتکاب اعمالی علیه امنیت و منافع ملی چه در داخل و چه در خارج نمی‌باشد؟ ”

باید جلوی فعالیت یول‌پرس گرفته شود

وی در ادامه ادعاهای خود با اعلام اینکه، اقدامات یول‌پرس با وارونه نشان دادن اخبار و تحریک‌های قومی، موجب تشویش اذهان عمومی شده بود که در صورت عدم درایت امنیتی و سیاسی، موجب سلب آسایش می‌گردید، از دادگاه، خواستار جلوگیری از ادامه فعالیت یول‌پرس شد.

نماینده استانداری آذربایجان‌غربی، در پایان سخنان، خواهان اعمال بند الف ماده ۲۰ قانون مجازات اسلامی شده و تداوم فعالیت یول‌پرس را به نفع کشور و نظام جمهوری اسلامی ندانست.

سرانجام با سوال اعضای هئیت منصفه مبنی بر ارائه مدارک در خصوص موارد ادعایی معاون حقوقی استاندار، وی اقدام به قرائت چند مورد از توئیت‌های بهرام جوادی و چند مطلب از صفحات اینستاگرامی مختلف نمود که به علت نبود تاریخ مشخص و حتی انتشار در صفحات غیر از یول‌پرس، مورد قبول قاضی دادگاه قرار نگرفت.

در ادامه جلسه دادگاه؛ بهرام جوادی، مدیر مسئول سایت یول پرس، به عنوان متهم در جایگاه قرار گرفته و ضمن رد اتهام وارده با اشاره به ادعاهای نماینده حقوقی استاندار گفت: ” آقای شجاعی گفتند که من چند روز پیش از این موضوع در توئیتی اعلام کردم در روزهای آینده خبری منتشر خواهد کرد که فاشیست‌ها را دیوانه خواهد کرد که نشان از یک سناریو و برنامه ریزی علیه استاندار آذربایجان غربی است، من شیخ نعمت الله نیستم که قدرت پیش گویی داشته باشم و روزها قبل از اقدامات استاندار مطلع شده و سناریو نویسی نمایم.”

بهرام جوادی سپس در خصوص اتهام وارده گفت: “وظیفه رسانه تحلیل موضوع و خبر است؛ آقایان بگویند در ۱۰۰ و یا ۱۵۰ سال اخیر چه حادثه ای در آذربایجان‌غربی حادث شده است که مدعی هستند ما خبر کذب منتشر کردیم، مگر منظور ایشان به غیرفاجعه جیلولوق است؟”

بیانیه تکذیبه منتشره در یول پرس توسط شخص استاندار تنظیم شده بود

وی در ادامه خطاب به معاون حقوقی استاندار گفت: “آقای شجاعی در مقطع کارشناسی ارشد همکلاسی بنده بوده و بعد از انتشار خبر در یول‌پرس، با من تماس گرفته و خواستار عذرخواهی اینجانب از استاندار شدند که بنده قبول نکردم و ایشان روز بعد ضمن تماسی، خواهان دیدار شدند که خودشان بفرمایند در این دیدار چه کارها کردند که مجبور به انتشار بیانیه عذرخواهی شدم و در همان به اصطلاح دیدار، شخص استاندار چندین بار با آقای شجاعی تماس گرفته و حتی بیانیه تکذیبیه و عذرخواهی منتشره در یول‌پرس، توسط شخص استاندار نوشته شده بود که توسط آقای شجاعی به بنده ارسال گردید اما بعد از این جریان، آنان با استناد به این همین بیانیه، علیه من شکایت نمودند.

خدا می داند گوشی بنده را چه کسی و با چه هدفی دزدیده است

مدیرمسئول گروه رسانه‌ای یول، با اشاره به سرقت گوش خود که باعث شکستگی دست وی نیز شده بود  با تکرار سه باره “خدا می داند” گفت : چه کسی و با چه هدفی گوشی من را سرقت کرد؟ اگر امروز گوشی همراهم بود خیلی از مسائل فرق می کرد.

بهرام جوادی در ادامه اظهار کرد: ما بعد از انتشار بیانیه عذرخواهی، روند انتشار خبر را متوقف کردیم، چرا که وقتی ما در انتشار مطالب اراده ای نداریم بهتر است آن رسانه بسته شود، که به دنبال این موضوع، آقایان خواهان مذاکره با ما شدند که ما نیز دفتر آقای ملامحمدزاده، فرماندار اورمیه، را تعیین کردیم که شخص آقای فرماندار، رضوان آیرملو از اعضای تیم رسانه ای استاندار و هادی پناهی از خبرنگاران جریان اصلاحات به عنوان حَکَم انتخاب و از طرف یول‌پرس، من و آقای محمد مجنونی و از طرف استاندار نیز آقایان یحیی شجاعی، کاظم شهریاری (پسر عموی استاندار) و باقری، مدیر دفتر استاندار، حضور پیدا کردند.

شرافت خود را ضمانت انجام تعهد قرار داده بودند

وی در در خصوص جزئیات جلسه دفتر فرمانداری اورمیه، افزود: در اول جلسه آقای شجاعی خود را نماینده تام‌الاختیار استاندار معرفی کرده و با توجه حکمیت و درخواست چندین‌باره فرماندار ما پذیرفتیم که رسانه ادامه فعالیت دهد و آقایان نیز شکایت خود را پس بگیرند و حتی شرافت خود را ضمانت انجام تعهد قرار دادند اما بعد از آن جلسه، از انجام تعهد خود سربا زدند.

مدیرمسئول گروه رسانه‌ای یول اظهار داشت: من فایل صوتی در اختیار دارم که در صورت پخش آن در دادگاه، احتمالا فرد مذکور را از سمت خود اخراج خواهند  کرد، در این فایل یکی از نزدیکان آقای استاندار، همان شب انتشار خبر، در تلگرام پیامی به من ارسال داشت که آقای استاندار با ح.ع صحبت کرده و از وی خواسته است تا موضوع را به نحوی پیش ببرند که استانداری بتواند علیه یول‌پرس شکایت کند و وی نیز با پیشبرد پروژه پرونده‌سازی، به این موضوع وارد شده است، به عنوان مثال، اولین برگ این پرونده اسکرین شات مربوط به کانال تلگرامی آ.نیوز متعلق به آقای ح.ع می‌باشد که تحلیل وی به عنوان دلیل اتهام علیه من ارائه شده است و برگ دوم پرونده را نیز، همان فرد در کانال آ.نیوز و یک تصویر از صفحه‌ای شخصی اینستاگرامی با هویت غیرواقعی و به نام یول پرس منتشر کرده است؛ دلیل دیگر مربوط به کانال گ.اورمو می‌باشد که سابقه خصومت شخصی مدیر این کانال با رسانه ما وجود دارد و با بررسی پست‌های آن، هرکسی متوجه خواهد شد و وی از طرفداران استاندار می باشد.

بهرام جوادی ادامه داد: انتشار سخنان مقام معظم رهبری با موضوع جیلولوق در سایت یول‌پرس، یکی دیگر از دلایل اتهامی بنده است.

وی گفت: بیش از ۱۰۰ صفحه اسکرین از صفحات مختلف تویئتری، اینستاگرامی و تلگرامی، امروز به دادگاه آورده‌اند که هیچ یک متعلق به من نیست واگر فردی با هویت غیرواقعی، پستی را منتشر کند باید مسئولیتش را بپذیرم و مگر مسئولیت هرجرمی که در کشور انجام می گیرد، با من است؟

کانال گروه تروریستی پژاک، استاندار را تشویق به شکایت می‌کرد

متهم پرونده افزود: کانال منتسب به گروهک تروریستی پژاک هر روز با انتشار مطالبی، استاندار را تشویق به شکایت از یول پرس می‌کند، دلیل این موضوع چه می تواند باشد؟

در پایان، وی اعلام نمود که آقای عیسی نظری به عنوان وکیل پرونده دفاعیات لازمه را ارائه خواهد داد.

در ادامه دادگاه، عیسی نظری به عنوان وکیل یول‌پرس در پرونده، در جایگاه قرار گرفته و لایحه دفاعیه خود را قرائت کردند.

متن لایحه وکیل پرونده بدین صورت است:

ریاست محترم شعبه دو دادگاه کیفری یک استان آذربایجان غربی و مستشار محترم

باسلام و با عرض خسته نباشید، به وکالت از طرف بهرام جوادی، ماحصل قضیه در این پرونده مطبوعاتی، تناقض و تضاد قدرت (دولت سیاسی) و حقوقی به عنوان حقوق مردم و شهروندان در هیبت حقوق و وظایف و تکالیف مطبوعات است، بدین جهت از مرجع محترم تقاضای امعان‌نظر فی‌مابین تکالیف مطبوعاتی و حقوق آنها با مسئولین دولتی که در اینجا و در این پرونده والی در وجود مشاور حقوقی ایشان و ادعاهای او ردیف گردیده، (صرف نظر از اینکه ماده-۳۲ و بندهای ۱ و ۲ و نظریه شماره ۷/۲۳۷۴ مورخه۱۳۸۰/۲/۲۳ ذیل آن ماده رعایت شده است یا خیر؟)

مطبوعات چه از منظر عمومی به عنوان رکن چهارم مشروطیت و چه از منظر خاص آن وظیفه و تکلیف عرفی و قانونی آن رساندن اخبار به مردم و واسطه جریان گردش آزاد اطلاعات است، در جرائم مطبوعاتی قصد مجرمانه و یا سوء نیت اراده لطمه زدن آسیب رساندن به دیگری است.

در آئین دادرسی و اصول حقوقی همواره اصل بر برائت عدم سوء‌نیت است در قاموس قدرت سیاسی (دولت) بعنوان پیش فرض مجرمانه تلقی می‌شود.

روزنامه‌نگاران در جهان امروز یک ویژگی دارند که درحد مصونیت است گرچه دارای مصونیت نیستند، اما تنها پیش فرض در مورد آنها حسن نیت و برائت است چون تنها حقوق شهروندی و مطبوعاتی و جامعه مدنی محرک آنهاست، امروز هر فردی حتی اگر هیئت منصفه نبوده باشد و اصول حقوقی راجع به مطبوعات را نداند، به خوبی آگاه است که روزنامه‌نگاران و خبررسانی یک شغل نیست، حقوق‌های نجومی نمی‌گیرد، برای جامعه خود را به آب و آتش میزند و در عروسی و عزا مورد قهر و غضب دولت و مستخدمین محلی دولت است و اگر شانس بیاورند اسیر داعش و داعشیان نباشد، شاید بتواند چند روزی در منجنیق دنیای ما دوام بیاورد و تنها امید او در این واویلای شکایت مشاورین قدرت دولتی، انسان‌های آگاه و نیازمند خبر و آگاهی بیشتر است.

مطبوعات به عنوان آیینه‌ جامعه در دنبال کردن هدف مطبوعاتی و آگاه بخشی مغضوب دولت‌های رانتیر (اجاره‌ای) که قادر به حل مشکلات جامعه نبوده و شکستن آیینه‌ها را حل مسئله و پاک کردن صورت مسئله می‌دانند!

نماینده‌های آن دولت نیز در مراکز استانی ریشه‌ها را از بیخ می‌کَنند، چون خسرو شاخه‌ای بریده است. اینکه شاکی ردیف کرده که گویا متهم روزنامه‌نگار با طعنه به کلاه والی، قصد کشتار ملی مردم را داشته، آنچنان مسخره، کمیک و خنده‌دار است که نه تنها نیروهای امنیتی و پلیس و دادسرا لحظه‌ای متهم را لایق آنچه والی به دنبال آن است، ندیده و حتی علیه او جز شکایت و تکرار شکایت استاندار کلمه‌ای نیافزوده‌اند، آزادی مطبوعات چه در قانون اساسی و یا قوانین عادی، نوعی مصونیت عملی و ایجاد وظیفه و تکلیف قانونی برای نوشتن و تفسیر خبر‌ها و تاویل آنهاست، موکل من وظیفه دارد اعمال والی و یا روسای‌جمهور و وزرا و وکلا را در زیر ذره‌بین بگذارد و آن‌‌ها را به مردم به عنوان خبرنگار و روزنامه‌نگار بیان کند، اگر ایشان مدت‌ها در خارج بوده و اطلاعی از دنیای ما، دنیای مدرن و مطبوعات و انفجار اطلاعات و اخبار ندارد باید مشاوران دنیا دیده و مطلع او را خبر بدهند که این فرد وظیفه خود را انجام داده است، مجوز او برای چنین‌کاری است. اما چون مسئولین دولتی ما خود را بت و نعوذبالله مقدس می‌دانند، فکر می‌کنند نقل آنها هم سوء نیت است هم جرم است و هم باید مخالفین به دار کشیده شوند، عجب که در آن صورت هم مشکلات کشور حل نمی‌شود!

اشکال در مطبوعات نیست، اگو و شخصیت‌کیشی مانع فهم موضوع است، آقایان والی‌‌ها و حتی فرمانداران و مدیران کل و وزرا، مستخدم و مزدبگیر این ملت هستند، آقا و ارباب همین ملتی است که حقوق‌های نجومی این آقایان و حتی برادرزاده و خواهرزاده‌های او را می‌پردازند.

آقای رئیس و مستشار محترم و آقایان هئیت منصفه بهتر از من اطلاع دارید که نقل کفر، کفر نیست. این نوشته‌ها، گفته‌ها و فرموده‌های خود آن حضرت است، اگر این گفته‌‌ها از مصادیق ماده ۷۴۶ ماده استنادی باشد، آنچه موجب تشویش اذهان عمومی بوده، اظهارات شخص استاندار بوده و عکس‌العمل‌های مردم نیز ناشی از عمل استاندار است، نقل آن‌‌ها به عنوان خبر، تفسیر و تاویل خبر برای آگاهی دادن به مردم در خصوص اظهارات استاندارشان است، اگر استاندار لفظ «جیلولوق» را نگفته است، بدین خاطر است که نمی‌تواند آن کلمه را بگوید، اما بحث موضوع دقیقا همان موضوع «جیلولوق» بوده است و اعلام آن توسط روزنامه‌نگار، تنها و تنها روشنگری برای مردم عادی بوده است.

اشاره و ایمای آقا را همه متوجه شده‌اند، گفتن آن نیز هیچ اشکالی از هر طرفی که باشد، ندارد. یک واقعه تاریخی است که هزاران ورق و برگ آن در آرشیو اسناد دولت ایران، روسیه، انگلیس، فرانسه و ده‌‌ها کتاب چاپ‌شده در کتابخانه‌‌های شهر موجود است، انکار آن برای مردم و اذهان جامعه تشویش‌آور است، امر به فراموشی آن  مردم را ناراحت و عصبی می‌کند و در سالروز قتل‌عام و نسل‌کشی بر روی اجساد پدران ما، این پروژه نامیمون از طرف به اصطلاح نماینده دولت بنفش، یک دهن‌کجی آشکار به مردم و ملت آذربایجان است، من در شهر مالموی سوئد در یک نشریه محلی مصاحبه‌ای داشتم، خبرنگار گفت که در فلان تاریخ، اروپا توسط «آتیلای ترک» مورد کشتار قرار گرفته است، نه آتیلا را می‌شناسم و نه برادرزاده و یا خواهرزاده‌ام است ولی از طرف خودم عذرخواهی کردم و گفتم ببخشید، [اگر روزی یک ترکی در اروپا یک نفر را کشته است، وظیفه من این است که عذرخواهی کنم، این مهمانان ما نیز آمده و مردم را قتل‌عام کرده‌اند، این چه مسخره‌بازی است، مگر دوباره می‌خواهید ما را بزنید؟ یکبار زده‌اید و اگر بلدید بیایید و عذرخواهی کنید، و اگر بلد نیستید، لال شوید تا مردم با درد و زخم خود زندگی کنند.]

 در این شهر طبق آرشیوهای دولتی و گزارشات روز، ۱۰۰ هزار و حتی بیشتر قتل‌عام شده است؛ آقا منادی فراموشی آن است، آقای رئیس دادگاه؛ ترس ملت از همین نوع والی‌هاست، از میراث‌داران و میراث‌خواران آن قاتلین می‌ترسند، متاسفانه در این دادگاه جای شاکی و متهم به هم ریخته است، از محضر عالی تقاضای صدور حکم برائت برای یک خبرنویس که جز انجام وظیفه خبررسانی عملی انجام نداده است، خبررسانی و اطلاع‌رسانی از وقایع تاریخی، تنها رمز ماندگاری ما و عدم تکرار فجایع جیلولوق است، چه خطاکاران آینه‌ها را بشکنند و یا خود را اصلاح کنند، این تکلیف و وظیفه خبرنگار و روزنامه‌نگار است.

در ماده استنادی، عمده امر مجرمانه، نشر اکاذیب ذکر شده است و در مانحن‌فیه امر واقع شده روشن‌تر اعلام گردیده و هرگز موکل عمل کذبی را اعلام و انتشار ننموده است، بلکه توضیح امر اعلامی آقای استاندار است و چون مردم از حرف ایشان ناراحت هستند، لذا می‌خواهد از وبال امر گفته شده، برائت حاصل کنند اما انداختن مسئولیت گفته‌اش به نام یک خبرنگار و روزنامه‌نگار، برازنده شخص ایشان نیست.

در پایان این جلسه و با توجه به اینکه شکایت از سوی استاندار آذربایجان‌غربی باید به صورت شخص حقیقی انجام می گرفت و نه حقوقی؛ لذا شکایت از سوی نماینده حقوقی مورد ایراد قرار گرفت که نماینده حقوقی استانداری اعلام نمود آقای استاندار، با برگ ماموریت در آن جلسه سخنرانی حاضر شده بودند و دادگاه با تجدید جلسه خواهان ارائه برگ ماموریت استاندار در جلسه آینده شد؛ لذا جلسه دادگاه تجدید شده و به زمان دیگری موکول گردید.

۱۷ دیدگاه‌ها

 1. از ماست که بر ماست
  آمد نیوز و رسانه های وابسته به تروریسم کوردی رسالت خود را که دشمنی با آذربایجان است انجام داده اند گوزل اورمو چرا؟ !!!
  از ماست که بر ماست
  یک بار درست و حسابی جواب دشمنان خود را بدهیم استاندار دشمن استان نمیشود
  آن زمان هم درج عذرخواهی آنچنان نخ نما و مضحک بود که همه بر درج تحت فشار استاندار بودنش پی برده بودند

  88
  30
 2. اورخان پاشانسب شاملو

  استاندار تروریست پرور و تروریست محور آذربایجان غربی بد بازی را شروع کرده است ☺️ ☺️ استاندار بچرخ تا بچرخیم آذربایجان غربی از ازل خاک ترکان بوده است و هست و خواهد بود ❤️ امیدوارم به دهات خود بجنورد برگشته تا در آنجا کردستان جعلی شمال شرق را افتتاح کنید

  درست است که زمان نسل‌کشی ملت آذربایجان در غرب آذربایجان توسط ارامنه و اکراد تروریست یاغی و وحشی، اردبیل و تبریز و زنجان گرفتار و یا مطلع نبودند اما دل تمام شهر ها و استان های ایالت کبیر آذربایجان با قلب خود اورمیه عزیز است من به عنوان یک قزلباش اردبیلی که از طرف مادری یک رگ اورومی از شهر زیبا و بلا دیده اورمیه به ارث بردم به برادران و خواهران تورک خود در استان همیشه آذربایجان غربی یادآور میشوم ملت ترک آذربایجان از قفقاز شمالی از ترکان ساکن در چرکس و داغستان گرفته تا نخجوان و اردبیل و لنکران و زنجان و قزوین و تبریز و همدان و…. پشتیبان شما عزیزان خواهیم بود اگر آذربایجان غربی شکست بخورد کل آذربایجان و قفقاز شکست خواهد خورد آذربایجان غربی خط مقدم مبارزه با پان کردهای تروریست دست نشانده اسرائیل و انگلیس میباشد

  یاشاسین آذربایجان
  یاشاسین آذربایجان غربی خالقی❤️❤️💪

  90
  35
 3. این شخص پانکرد و منفور که استاندار شده منکر نسل کشی مردمان توسط اجنبیون صلیبی و مسیحی کلی صفت و دربه در سوریه عراق و قفقاز میشه ولی از طرف دیگر هم زبان این شخص منفور و ناخواسته که یکی از نوه های یاغیه مشهور کردی سمیتقو هستند بلن میشن و خطاب به مردم ما همچین جمله ای رو صرف میکنه: اگر پدربزرگ من نبود الان مردم آزربایجان وجود نداشتن چون سمیتقو رهبر مسیحیان را کشت

  90
  34
 4. الله سیزی یورماسین
  سااغوولون کی وارسیز

  87
  28
 5. اگه ترک بودید و غیرت داتشید دست به تظاهرات میزدید در مقابل استانداری و خواهان برکناری کناری این استاندار میشدید … پس حمتا در اقلیت هستید … همه جانبه دست به تظاهرات بزنید و نزارید به این سادگی تحقیرتون کنن .. کاری کنید که هیچ استاندار بیگانه جرات نکنه همچین یاوه گویی هایی داشته باشه … با امضا جمع کردن چی میشه اخه ؟؟ بهتون میخندن بخدا … تظاهرات انجام میدن ارمنی ها شما دارید امضا جمع میکنید ؟؟ با این سیاستی که اذربایجانی ها در پیش دارن فکر نکنم اصلا بتونن یه کتاب زبان مادری هم برای خودشون داشته باشن

  69
  39
 6. آقای بهرام جوادی ما و تمام فرزندان آذربایجان در کنار شما هستیم و به شخصه هر کمکی از دستم بر بیاید دریغ نخواهم کرد. به امید رفع اتهام از شما و سیه رویی طرفداران تروریستهای کوت

  83
  33
 7. آقای جودی شما از نظر ملت آذربایجان متهم نیستید و برگزاری این دادگاه بیشتر نییت مقرضانه استاندار بیگانه را بر علیه ملت آذربایجان به نمایش میگزارد و حرف من با نمایندگان به اصطلاح مردمی آذربایجان هست که همیشه در چنین مواقعی کر ولال میشوند .
  آتابابا لار دییب : دالیدان آتیلان داش توپیغا دیر

  81
  32
 8. شخصی که پروژه پرونده سازی علیه رسانه محبوب یول پرس را به همراهی استاندار بیگانه به پیش برده است کسی جز مانقورد حامد عطایی مدیر سایت آینانیوز سابق نیست.حدس من این است.

  79
  32
 9. اینکه جناب استانداربابرگ ماموریت آمده کاملا صحت دارد.وماموریت ایشان اختلاف افکنی مابین برادران شیعه وسنی در اورمیه است.پس آقای رحمانی فضلی و رئیس جمهوربایدبه هوش باشند همین افرادبودندکه درجریان جنگ ایران و عراق طرف صدام ایستاده بودند.خدا شاهده استرسی که ما از همقطاران آقای شهریاری خوردیم از جنگنده های صدام نخوردیم.هیچ وقت یادم نمی رود همیشه دراطراف سد نوروزلو میاندوآب درگیری بین رزمندگان سپاه و احزاب کردی طرفدارصدام بود.بنده هرچندآن زمان سنم کم بودولی خوب یادمه.ما هم از انفجارسد توسط این معاندها می ترسیدیم وهم ازاینکه گلوله اینها بیاد داخل منزل.به همین خاطرمادربزرگم سینی های بزرگ مسی را جلوی پنجره خونه می چیدتا گلوله واردخونه نشودکه درآن زمان با آن سن کم استرس زیادی می کشیدیم.و البته ما هم فردای آن شب عوضش کارشون بهشون نشون میدادیم.این معاندین که توسط نیروهای خودی کشته میشدند توسط ماشین های سپاه درشهر گردانده میشدند ودرآخر نعششان را بغل خانه های سازمانی کارخانه قند می انداختند وما هم به جای پول انداختن به صورتشون سنگ پرتاب میکردیم.حالا آقای استاندارمدافع اینها شده. خوش به حالمون

  65
  30
 10. ضمنا آقای جوادی عزیز به هوش باش اینها اکثرا اسلحه دارن.قصد جانت نکنند.مواظب باش

  56
  28
 11. مرگ بر پان ایرانیسم احمق

  ای کاش به جای این قدرت طلبی استانداران اصلاح طلب یکم برای استان ها رسیدگی میکردن … رفتن لندن و برلین رو گشتن و الانم امدن دارن منتقدین خودونو محاکمه میکنن … عجب این اصلاح طلبان ازادی اوردن بابا راحت میشه ازشون انتقاد کرد .. سایت های کلمه اشکارا به مقام معظم رهبری توهین میکنن ولی هیچ کدومشون دستگیر نمیشن .. صادق زیبا کلام میاد اشکارا از کرد های تجزیه طلب حمایت میکنه کاری باهاش ندارن ولی مدیر این رسانه اخبار درست رو منتشر میشه استاندار بیگانه و کرد دادگاهیش کرده … دفعه بعد ۱۰۰ درصد قدرت از دست اصلاح طلبان خارج خواهد شد انشالله

  68
  30
 12. کاظیم خان نوه سی

  سالام لار و سایقی لار بهرام جوادی جنابلارینین ساحتینه؛
  برادر بزرگوار و غیور، شما در پیش ملت تورک آزربایجان رو سفید شدید. ادامه آن بازی مضحک و مغرض، چیزی جز اتمام حجت و عیان کردن نیت استاندار بیگانه با ملت آزربایجان نبود. با قدرت راهتان را ادامه دهید؛ چرا که طبق وعده الله تعالی، خداوند با حق است حتی اگر آسمان ها و زمین بر علیه او باشند. پس اشخاص معلوم الحالی که نام شان ذکر شد عددی نیستند که مردان غیور را از ادامه راه حق بازدارند!!!

  و اما سخنی با مانقورد ها و ساتقین های کثیف؛
  تکلیف تروریستها و چشمهای نامحرم به خاک آزربایجان که معلوم است اما شما بدانید و آگاه باشید در فردا روزی اگر مردم تورک آزربایجان مجبور به تسویه حساب شوند و فقط یک گلوله در اسلحه خود داشته باشند، آن گلوله نه به سمت یاغیان و تروریست ها که با غرور تمام به سمت سینه پر از بیغیرتی شما شلیک خواهد شد.
  والسلام

  #منده_بهرام_جوادی_ام

  یاشاسین تورک
  یاشاسین آنا وطن، آزربایجان
  اولوم اولسون تروریسته
  اولوم اولسون مانقوردا
  اولوم اولسون تورک چوره یی نی ییب تورکه قارشی چالیشانا!

  67
  28
 13. سلام لار سویداش لاریما , مجبورا فارسی یازیرام ایران آدلانان اولکه ده یاشایان ملت لر ده باشا دوشه!
  مستقیم سر اصل مطلب میرم , تمام این مشکلات از غیرمستقل بودن ما آب میخوره والسلام و البته بی تفاوتی مان…
  اگر هر مسئولی بداند جواب خیانتش رو علاوه بر خدا ملت کف دستش میذاره چنین جسارت هایی نمیکنه از رئییس جمهور و وزیرش بگیر تا همین استاندار موذی
  باید واقع نگر بود نه خیلی خوشبین و نه خیلی بدبین , با اینکه مسئله کورد معضلی شده برای غرب آزربایجان ولی خودشون هم خوب میدونن حریف تورک نمیشن حتی با سلاح هایی که غرب در اختیارشون گذاشته و اینو تاریخ ثابت کرده نمونش وحشی گری قاسملوی ملعون در سولدوز(نقده) که با ارتش تا دندان مسلح نتونستن کاری پیش ببرن در مقایل مردم بی دفاع!!!

  55
  27
 14. یول پرس به عنوان تنها رسانه تورکها از بدو تاسیس در جهت یکپارچه گی ایران اسلامی قدم برمیدارد و تروریستهای پژاک و پ ک ک و نوچه های آنها با آگاهی از این موضوع بارها با بزرگنمایی سعی در تشویش اذهان عمومی دارند ولی دشمنان بدانند ملت آذربایجان چه در زمان بابکها و مشروطه ها و چه در ۸ سال دفاع مقدس دستهای هر دشمنی را از سرزمینهایشان قطع کرده و خواهند کرد.

  54
  28
 15. سلام ارومیه قلب آذربایجان هست وخواهد بود
  نسل کشی جیلولوق به هیچ عنوان از ذهن هیچ آذربایجانی پاک نمیشه
  ویول پرس تریبون پاک مردم آذربایجان هست
  آذربایجان مهد غیرت وجوانمردی ومهمان نوازی هست
  اما اگه مهمانهایی که در زمان جنگ وارد این خاک شدند ادعایه زیادی داشته باشند
  این بهشتو واسشون جهنم میکنیم
  من اهل آذربایجان شرقی هستم اما مثل تمام مردم آذربایجان واسم تبریز اردبیل زنجان ارومیه همدان بیجار قروه آستارا همدان ودیگر شهرهایه آذربایجان فرقی نداره
  این مرز استانهارو (آذربایجانها)هم واسه بقیه مردم مشخص کردن
  واسه ما اردبیل ارومیه زنجان وبقیه شهرها همون تبریز وشهر خودمونه
  یاشاسین آذربایجان

  57
  26
 16. Canimda yolpress’ı gurbandi
  Yaşasin YOLPRESS’çılər

  Yusif.şakir iran gilan

  50
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *