خانه / آخرین اخبار / اردوغان: به مقابله با تروریست‌ها در سوریه ادامه می‌دهیم

اردوغان: به مقابله با تروریست‌ها در سوریه ادامه می‌دهیم

رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که آنکارا و مسکو مصمم هستند بر اساس اصول درک متقابل عناصر تروریستی در سوریه را ریشه‌کن کنند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست مشترک رسانه‌ای با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در مسکو با اشاره به تقویت روزافزون روابط میان دو کشور گفت: ما مصمم هستیم با روسیه براساس اصول درک متقابل، عناصر تروریستی در سوریه که امنیت ملی کشورمان را هدف قرار می دهند، ریشه‌کن کنیم.

وی در این زمینه اظهار داشت: در خصوص مسائل منطقه‌ای و سوریه و مسائل سیاسی به ویژه موضوع ادلب به تبادل نظر پرداخته و تصمیم آمریکا برای خروج از منطقه و اقدامات مشترک را بررسی کردیم.

وی افزود: می خواهم تصمیم قاطع خود را برای پاکسازی سوریه از تروریست‌ها بیان کنم.

اردوغان با بیان این که چشم‌پوشی بر شکل‌گیری تهدید علیه تمامیت ارضی سوریه و امنیت ترکیه در شمال سوریه را اعلام کردیم، تصریح کرد: ی.پ.گ و پ.ک.ک تهدیدی مشابه داعش هستند. باید این گروه های تروریستی پاکسازی شوند.

اردوغان همکاری ترکیه و روسیه را برای حفظ تمامیت ارضی سوریه ضروری دانسته و گفت: بار دیگر بر عدم چشم‌پوشی بر شکل‌گیری تهدید علیه تمامیت ارضی سوریه و امنیت کشورمان در شمال سوریه را اعلام کردیم.

او در رابطه با موضوع خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ از روسیه نیز گفت: نقشه‌راه خود را در خصوص اس-۴۰۰ مشخص کرده و گام‌هایمان را برداشته‌ایم و همه چیز تمام شده است. بعد از این مرحله کسانی که خواستار انصراف ما از خرید این سامانه هستند، گویی ما را نمی شناسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *