خانه / آخرین اخبار / آذربایجان شرایط صلح با ارمنستان را اعلام کرد

آذربایجان شرایط صلح با ارمنستان را اعلام کرد

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در گزارشی راه حل مسئله قره باغ و برقراری صلح با ارمنستان را منوط به خروج نیروهای این کشور از سرزمین های جمهوری آذربایجان دانست.

به گزارش یول‌پرس، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به بیانیه اخیر «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان مبنی بر ایجاد فضای صلح میان طرفین موضوع قره‌باغ افزود: بدون خروج نیروهای نظامی ارمنستان از سرزمین‌های جمهوری آذربایجان و بازگشت آوارگان جنگی آذربایجانی به خانه و کاشانه خود برقراری صلح امکان پذیر نخواهد بود.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در این گزارش با اشاره به این که مسوولان ارمنستان باید این واقعیت را بصورت واضح درک کنند، افزود: ریشه و دلیل اصلی همه این مشکلات سیاست تجاوز نظامی ارمنستان و اشغال بخشی از سرزمین های جمهوری آذربایجان است.

در گزارش اضافه شد: نبود فضای صلح و اعتماد میان طرفین موضوع قره باغ نتیجه این سیاست ارمنستان می‌باشد.

۳ دیدگاه‌ها

 1. پاشینیان حمایت روسیه رو از دست داده جمهوری اسلامی ایران هم اصلاً نمی تواند با توجه به ام القرای مسلمین جهان بودن از متجاوزین کافر به مرزهای مسلمانان حمایت بکند غرب هم هزینه حمایت از وی را در این گوشه جهان نمی پردازد مجبور به پذیرش خواسته آذربایجان است ارمنستان به تنهایی عددی نیست

  26
  1
 2. بیشرفی درحداعلا. سرزمینت دراشغال من باشه ولی دوست هم باشیم.آیا به نظرتان این حرف عین # جوک#نیست؟

  21
  2
 3. مرگ بر پان ایرانیسم احمق

  ارمنستان با اشغال قره باغ بیشتر از همه خودش ضرر میبنه نمیفهمم این اریایی ها چرا تموم نمیکنن این توهمات رو که چند هزار سال پیش سرزمینشون اونقدر بود و الانم میخان همون سرزمین رو تشکیل بدن .. اذربایجان یه شبه میتونه ارمنستاتو نابود کنه ولی محافظه کاره مثل همه ترکها

  21
  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *