خانه / آخرین اخبار / فعالیت کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان ایران در ترکیه

فعالیت کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان ایران در ترکیه

رییس اتاق بازرگانی استان وان ترکیه از ایجاد کمپین جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان‌های شرق ترکیه برای سیل زدگان ایران خبر داد و گفت: مردم ایران همیشه در روزهای سخت کنار مردم ترکیه بودند و این کمترین کاری است که بتوانیم جواب محبت مردم ایران را بدهیم.

به گزارش یول‌پرس؛ نجدت تاکوا، ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم ایران بابت حادثه سیل در برخی استان‌های این کشور تاکید کرد: ترکیه آماده ارائه هرگونه کمک لازم برای سیل‌زدگان ایرانی است.

وی با اشاره به ایجاد کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان‌های مختلف کشور ترکیه برای سیل‌زدگان ایران افزود: کمپین جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان ایران از چند روز قبل به همت فعالان اقتصادی و مردم در استان‌های شرق ترکیه آغاز شده و مردم در حال جمع‌آوری کالاهای اساسی برای کمک به مردم استان‌های سیل‌زده ایران هستند.

رییس اتاق بازرگانی استان وان ترکیه خاطر نشان کرد: سازمان هلال احمر ترکیه هم طی چند روز گذشته کمک‌های انسان دوستانه این سازمان به همراه یک تیم ۶ نفره از پرسنل این سازمان را به دست مردم سیل‌زده ترکمن در استان گلستان رسانده است و درحال حاظر در شهرهای مختلف این کشور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان ایران را ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه مردم ایران همیشه در روزهای سخت کنار مردم ترکیه بودند، تصریح کرد: مردم ایران در تمامی روزهای سخت ترکیه با اتحاد و همدلی در کنار مردم کشور ترکیه بوده‌اند و این کمترین کاری است که بتوانیم جواب محبت مردم ایران را بدهیم.

تاکوا اظهار کرد: کمک‌های مردمی ترکیه به زودی در قالب یک کاروان از طریق آذربایجان‌غربی به مناطق سیل‌زده ایران ارسال خواهد شد.

سازمان هلال احمر ترکیه طی هفته گذشته در پی وقوع سیل در چندین شهر ایران ضمن اعلام آمادگی برای کمک به سیل‌زدگان٬ پنج دستگاه کامیون حامل ۳۲۰ چادر، هزار تخت خواب، ۱۰۰ بسته بهداشتی، یک هزار و ۶۲۵ تخته پتو، ۳۶۰ ست لوازم آشپزخانه و ۶۰ وسیله گرمایشی به این کشور ارسال کرد./ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *