خانه / آخرین اخبار / دریاچه اورمیه احیا نشده است / لزوم اجرای اصل ۱۵ + ویدئو
تذکر سید هادی بهادری؛

دریاچه اورمیه احیا نشده است / لزوم اجرای اصل ۱۵ + ویدئو

نماینده مردم اورمیه گفت: جناب آقای بطحایی، جنابعالی در رای اعتماد به ما قول دادید و گفتید که کتاب‌های تورکی چاپ شده است اما بعد از گذشت یک سال هنوز خبری از اجرای اصل 15 نیست، خواهش می‌کنیم تدریس زبان مادری در مدارس کشور از مهرماه 98 در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش یول‌پرس؛ در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم اورمیه طی تذکری گفت: تذکر اول من به آقای رئیس‌جمهور است؛ آقای رئیس‌جمهور، برنامه‌های معیشتی جنابعالی و کابینه، پاسخگو نیست، نظام تولید، نظام صادرات و واردات و نظام توزیع شما اشکالات جدی دارد؛ یک روز سیب‌زمینی و روز دیگر پیاز گران می‌شود؛ برای محصولات وارداتی و صادراتی، هر روز یک بخشنامه جدید وضع می‌شود و هیچ ثباتی در بازارقیمت‌ها  وجود ندارد لذا نیاز به آرایش جدیدی در این موضوع دیده می‌شود.

بهادری ادامه داد: تذکر بعدی من به وزیر کشور است؛ جناب آقای رحمانی فضلی این بارندگی‌ها نشان داد که جنابعالی هیچ توجهی به مقوله مدیریت بحران در کشور نداشته و مدیریت بحران در وزارت کشور در حاشیه قرار گرفته است؛ ما دچار بحران در مدیریت شده‌ایم و اگر کمک‌های مردمی و داوطلبانه نبود، معلوم نیست کشور در چه وضعیتی قرار داشت لذا مجلس حتما به این موضوع ورود خواهد کرد.

وی در ادامه به موضوع قطع درختان آذربایجان اشاره کرده و افزود: قطع وسیع درختان در آذربایجان در حال وقوع است و معلوم نیست این اقدام توسط چه مافیایی و به چه هدف‌هایی انجام می‌گیرد.

نماینده مردم اورمیه در خصوص احیای دریاچه اورمیه گفت: موضوع سوم، تذکر به وزیر محترم جهاد و وزیر محترم نیرو است؛ دریاچه اورمیه احیا نشده است لذا اطلاعات نادرست به مردم ندهید، به علت بارندگی‌های اخیر سطح تراز دریاچه بالا آمده است اما ۳ متر برای احیای آن لازم است و باید برنامه‌های ستاد احیا با سرعت بیشتری انجام گیرد.

سید هادی بهادری در خصوص اصل ۱۵ قانون اساسی نیز گفت: تذکر بعدی به وزیر آموزش و پرورش است؛ جناب آقای بطحایی، جنابعالی در رای اعتماد به ما قول دادید و گفتید که کتاب‌های تورکی چاپ شده است اما بعد از گذشت یک سال هنوز خبری از اجرای اصل ۱۵ نیست، خواهش می‌کنیم تدریس زبان مادری در مدارس کشور از مهرماه ۹۸ در دستور کار قرار گیرد.

یک دیدگاه

  1. بو سوزلردن نه چیخار؟

    6
    4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *