خانه / آخرین اخبار / کشته شدن یک نفر در تحقیق و تفحص از وزارت صنعت
قاضی‌پور خبر داد؛

کشته شدن یک نفر در تحقیق و تفحص از وزارت صنعت

عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس از وزارت صمت با بیان اینکه در جریان این تحقیق و تفحص تخلفاتی زیادی در عملکرد وزارت صمت مشاهده شده، از زندانی شدن چند نفر و کشته شدن یک نفر در جریان این تحقیق و تفحص خبر داد.

به گزارش یول‌پرس؛ نادر قاضی پور نماینده اورمیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه ۲۷ فروردین در صحن مجلس، خلاصه ای از متن گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی و وصول و هزینه کرد حقوق دولتی در استانهای همدان، مرکزی، کرمان، یزد، آذربایجان غربی و سایر استانهای دارای منابع معدنی را قرائت کرد.

وی با بیان اینکه تحقیق و تفحص با درخواست آقای محمدعلی پور مختار نماینده محترم همدان در مجلس مطرح شده، گفت: تعداد زیادی از نمایندگان این تحقیق و تفحص را امضا کردند که در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد و در نهایت تحقیق و تفحص صورت گرفت.

عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس از وزارت صمت با بیان اینکه برای این تحقیق و تفحص حتی یک ریال از مجلس و ارگانهای دیگر پول گرفته نشده، افزود: قبل از این تحقیق و تفحص معادن صاحب و شناسنامه نداشتند و خیلی از معادن توسط ژن‌های خوب به نام خودشان ثبت شده بود و کاری انجام نمی شد.

کشته شدن یک نفر در تحقیق و تفحص از وزارت صنعت

قاضی پور با بیان اینکه در سایه این تحقیق و تفحص اکثر معادن صاحب شناسنامه شدند، تصریح کرد: همچنین میلیاردها میلیارد تومان طلب دولت و خزانه که از معادن گرفته نشده بود، پس گرفته شد.

وی افزود: در طول این تحقیق و تفحص چند نفر به زندان رفتند و یک نفر هم کشته ‌شد.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از وزارت صمت گفت: یکی از جرم‌هایی که انجام شده این بود که یک معدن در خراسان رضوی در سال ۱۳۹۲ باید مبلغ ۳۸۰ میلیارد تومان به خزانه پرداخت می کرد اما با امضای وزیر اسبق این رقم به ۱۹۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده و این رقم هم پرداخت نشد و پرونده به دیوان عدالت رفت.

قاضی پور تاکید کرد: این تحقیق و تفحص باعث شد تا وزارت صنعت، معدن و تجارت مدیران کل صنایع معادن و معادن خودشان را بشناسند و حق و حقوق را بگیرند.

وی افزود: همچنین برای معادن شناسنامه صادر کنند و وقتی که معادن فعال شد، صادرات بیشتر شد.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از وزارت صمت با بیان اینکه قبل از تحقیق و تفحص در اکثریت معادن ترازو و باسکولی برای این کار نبود، تاکید کرد: میلیاردها میلیارد تن از معادن را بردند و پولی بابت حق انتفاع ندادند و این تحقیق و تفحص باعث شد که در اکثر معادن باسکول گذاشته شود.

قاضی پور با بیان اینکه ما از ۳۱ نماینده خواهش کردیم و در حوزه انتخابیه خودشان این کار را انجام دادند، افزود: تخلفاتی در این زمینه بود که در زارش کمیسیون صنایع و معادن قید شده است.

وی از مسعود پزشکیان که ریاست جلسه مجلس را بر عهده داشت، درخواست کرد تا پرونده تحقیق و تفحص مذکور به قوه قضاییه ارسال شود که پزشکیان هم گفت این پرونده به قوه قضائیه ارسال می شود.

در انتها لازم به ذکر است این گزارش مربوط به زمان وزارت آقای نعمت زاده و ریاست مهدی کرباسیان است./ بولتن نیوز

یک دیدگاه

  1. یاشا حاج نادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *