خانه / آخرین اخبار / زنوزی: تیم‌های اول تا سوم لیگ مشخص هستند/ ایران از کرج تا تهران نیست

زنوزی: تیم‌های اول تا سوم لیگ مشخص هستند/ ایران از کرج تا تهران نیست

مالک باشگاه تیراختور گفت: ما باید برای مقام سوم به بعد در لیگ برنامه‌ریزی کنیم و تیم‌های اول تا سوم مشخص هستند و 13 تیم دیگر باید برای یک سهمیه باقیمانده تلاش کنند و اصلا شک نکنید که این اتفاق دارد می‌افتد.

به گزارش یول‌پرس، محمدرضا زنوزی در گفت‌و‌گو با رادیو جوان در پاسخ به سوال اینکه در این ۲ هفته چه اتفاقی افتاد که تیراختور شانس قهرمانی ۲ هفته متوالی باخت، گفت: این سوال را باید از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بپرسید و چرا این سوال را از من می‌پرسید، مگر مهندسی را من می‌کنم که جواب این سوال را بدهم.

وی افزود: ‌یک نفر معمولی و نمی گم باهوش، اگر بازی‌ها را نگاه کند، و نوع چیدمان هم را تماشا کند و به مهندسی را توجه کند به این مسئله پی می‌برد و چرا این سوال را از من می‌پرسید و این سوال را باید از آقایان بپرسید.

زنوزی گفت: چرا در بازی مقابل سپیدرود رشت در چمن مصنوعی گرانول می‌ریزند، چرا ناظران را از محل خود شهر انتخاب می‌کنند، ‌ یک هفته است که از رئیس فدراسیون وقت خواستم و گفته یک ساعت دیگر زنگ می‌زنم و هنوز زنگ نزدند، از وزیر ورزش وقت خواستم هنوز جوابی نگرفتم و اگر شما وزیر را دیدید من هم دیدم.

مالک باشگاه تیراختور گفت: ما باید برای مقام سوم به بعد در لیگ برنامه‌ریزی کنیم و تیم‌های اول تا سوم مشخص هستند و ۱۳ تیم دیگر باید برای یک سهمیه باقیمانده تلاش کنند و اصلا شک نکنید که این اتفاق دارد می‌افتد.

زنوزی گفت: در بازی گذشته داوری گذاشتند که در بازی مقابل نساجی یک پنالتی مسلم تیراختور را نگرفته است. در بازی استقلال با ماشین‌سازی در دقیقه یک همه کارشناسان گفتند اخراج و پنالتی برای تیم ماشین‌سازی که گرفته نشد، در بازی با سپیدرود با تیراختور آفساید اشتباهی گرفتند، پنالتی تیم را نگرفتند و این را من نمی‌گویم بلکه کارشناسان داوری در تلویزیون گفتند.

رئیس فدراسیون فوتبال آیا واقعا عادل است؟

مالک باشگاه تیراختور گفت: بازیکنی که در ارکان فدراسیون فوتبال محکوم شده به جای اینکه محرومش کنند، به وی مجوز بازی دادند. شاید در سایر نقاط جهان شرط‌بندی جرم نباشد، اما در ایران شرط‌بندی جرم محسوب می‌شود و کسی که این جرم را مشاهده می‌کند باید به قوه قضاییه معرفی کند، شما محروم کردید چرا به قوه قضاییه معرفی نکردید.

وی گفت: اعتبار و آبروی این فرد از تیم تیراختور بیشتر است؟ یا خود من آبرو و اعتبارم از تیم تیراختور بیشتر است؟ چرا این اتفاقات دارد می‌افتد؟

زنوزی گفت: کمیته اخلاق یک سری وظایفی دارد که دارند وظایفش را درست انجام می‌دهد، اما بالا باید اصلاح شود. بعد از بازی سپیدرود یک هفته است از رئیس فدراسیون وقت خواستم و به تلفن‌هایش جواب نمی‌دهد تا من حرف‌هایم را بزنم. ایشان باید عادل باشد، آیا واقعا عدالت را رعایت می‌کنند؟

مسوولان ورزشی ما رنگی هستند

زنوزی گفت: من از وزیر ورزش هم سوال می‌کنم. چرا سازمان ورزش را به ورزاتخانه تبدیل کردیم؟ برای اینکه جوابگو باشند. آیا واقعا در مورد مسائل ورزش جوابگو هستند.

وی تصریح کرد: وظیفه من تشکیل تیم و مراقبت از تیم خودم است و وظیفه من در حوزه ورزش و فرهنگ است، اما سایر ارگان‌ها نیز وظایفی دارند و از جمله وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و آیا چه کسی بستر را اینطور می‌چیند که این اتفاقات بیافتد.

زنوزی با یادآوری به اینکه تنها در حوزه ورزش صحبت می‌کند و فرد سیاسی نیست، افزود: مسوولان ورزشی ما خوب مدیریت نمی‌کنند و دلیل‌اش این است که رنگی هستند، چرا از وزارت ورزش کسی به فدراسیون زنگ نمی‌زند که برنامه تیراختور چه شد، اما برای تیم‌های زنگ می‌زنند.

ایران از کرج تا تهران نیست

وی گفت: ایران کشور گسترده است و ما همه ایرانی هستیم و ایران تنها از تهران تا کرج نیست. ۲ تا تیم سایپا و پیکان را در تهران نگه داشتند که هوادار ندارد، دلیل حفظ این ۲ تیم چی است؟ این ۲ تیم را نگه داشتند که نتایج تیم خودشان را در تهران رقم زنند.

از وزیر ورزش می پرسم ۸۰ میلیون نفر جمعیت در ایران داریم، آیا این ۸۰ میلیون طرفدار این چند تیم هستند؟ مسلما نه. پس چرا از جیب ۸۰ میلیون نفر برای این تیم‌ها هزینه می‌کنید؟

زنوزی گفت: وقتی ناظر داوری از آن استان یا استان‌های همجوار انتخاب می‌شود به هر حال  موضوعاتی به فدراسیون گزارش نمی‌شود. یک موضوعی را بگویم در بازی ماشین‌سازی با پرسپولیس، یکی از بازیکنان تیم پرسپولیس توپ را به سمت تماشاگران ماشین‌سازی کوبید و فیلمش هم است. چرا ناظر بازی این اتفاق را گزارش نکرده است؟

در بین بازی سایپا و پرسپولیس در نیم فصل اول یک سری اتفاقاتی افتاد که شدتش هم زیاد بود. در بازی ماشین‌سازی با پدیده هم درگیری کوچک بین ۲ بازیکن افتاد. این شدتش بیشتر بود یا اتفاق بازی سایپا با پرسپولیس، برای اون بازی چه احکامی صادر شد و برای این بازی چه احکامی داده شد.

چرا تمام اشتباهات فروزان برابر تیم سپیدرود است

زنوزی گفت: بعد از بازی تیراختور با پیکان اعصابم خراب است و چند ساعت بعد از بازی هنوز در ورزشگاه بودم و بازیکنان تیم‌های تیراختور و پیکان ورزشگاه را ترک کردند و اینکه می‌گویند چند ساعت بعد بازی این ۲ تیم در ورزشگاه هستند، صحت ندارد.

وی در مورد ادعای فروزان جهت شکایت از وی، ۲ نماینده مجلس و یک خبرگزاری گفت: من از آقای فروزان چند سوال دارم اول بگوید در بازی خونه به خونه برابر سپیدرود چطور گل خورد؟ بعد پاسخ دهد در تیم پارس‌جنوبی جم برابر سپیدرود چطور گل خورد؟ بعد در بازی رفت مقابل تیراختور با سپیدرود که در دقیقه ۸۵ گل زدیم، به چه شکلی در دقیقه ۹۰ گل خورد؟ چرا تمام اشتباهات وی جلوی تیم سپیدرود اتفاق می‌افتد؟

زنوزی افزود: نظر من این است که فدراسیون فوتبال باید تمام گل‌ها‌ی بازی تیراختور با سپیدرود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بفرستد، چون گل‌های دوم و سوم هم مشکوک بودند.

فروزان ۸ تصمیم برای اون توپ می‌توانست بگیرد‌

مالک سابق باشگاه تیراختور گفت: در برنامه ورزش و مردم در مورد گل اول تیراختور آنالیز شد که وی ۸ تصمیم برای اون توپ می‌توانست بگیرد.

وی گفت: ما بازیکنان گران قیمتی داریم و چرا باید به آنها در بازی در چمن مصنوعی ضرر بزنیم، من نمی‌دانم بازی در زمین چمن مصنوعی استاندارد است یا نه، البته در فوتبال ما خیلی چیزها غیر استاندارد است که استانداردش کردند.

بهتر است فدراسیون فوتبال بیاید و اعلام کند این ۳ تیم یکی قهرمان است، یکی نایب قهرمان و دیگری سوم و بقیه تیم‌ها برای مقام چهارم به بعد بازی کنند.

زنوزی گفت: بعد از صحبت با کارشناسان می‌گویم در بازی مقابل پیکان یک پنالتی مسلم تیم تیراختور گرفته نشد و یک آفساید اشتباه هم گرفته شد و یک تیم چند تا می‌تواند موقعیت ایجاد کند؟ این اتفاقات چرا برای تیم های شهرستانی اتفاق می‌افتد؟ اگر اعتراضاتی که بازیکنان تیم‌های تهرانی به داوران می‌کنند اگر بازیکنان ما یک پنجم کنند اخراج می‌شوند. مگر این است گفتند حق ندارید با این تیم‌ها کاری داشته باشید.

آقای تاج‌ با رفتنت بیشتر به فوتبال خدمت می‌کنی/ وزیر از دفترش بیرون بیاید

زنوزی گفت: آقای تاج اگر خسته شدید از این فوتبال بروید تا این فوتبال راحت شود. اگر هدف خدمت‌‌رسانی هم باشد به اندازه کافی خدمت کردید. با رفتن‌تان بیشتر خدمت می‌کنید به فوتبال تا ماندن‌تان. ‌اگر یک سری آقایان از فوتبال بروند این فوتبال اصلاح می‌شود. من آمادگی مناظره با رئیس فدراسیون فوتبال را دارم، اما امکان ندارند بیایند به خاطر کم‌کاری‌های خودشان نخواهند آمد.

وی گفت: خطابم به وزیر ورزش است، شما وزیر ۲ یا ۳ تیم نیستید. وزیر کل ورزش کشور است. ایشان باید نظارت‌شان را بیشتر کرده و کارهای بیشتری کنند. چرا فقط به یکی یا دو استادیوم می‌رسند، چرا به سایر ورزشگاه‌های دیگر رسیده نمی‌شود. چرا وضعیت ورزشگاه تبریز و راه‌های آن و کمبودهای آن رسیدگی نمی‌شود. یا سایر استادیوم‌های کشور به غیر از استادیوم های تهران دیده نمی‌شوند.

وزیر از دفترشان بیرون بیایند و بازدیدهایی انجام دهند و فقط به پاره کردن روبان قانع نباشند.

۱۲ دیدگاه‌ها

 1. پدرجان جلوی پیکان تو خونه هم که باختید. زمین خودتون بود داوری هم که مشکل نداشت، خب چرا باختید؟ اینم تقصیر پرسپولیس بود؟ ولی این که تاج بره بهتره را درست گفتی.
  آزربایجان ایاخدو انقلابا دایاخدو

  10
  29
  • داوری افتضاح بود

   16
   5
  • داداش سعید این باخت مقابل پیکان مشکل خاصی نداشت اخباری دوساله که بازی نکرده بود و پیکان و سایپا

   مقابل سرخابی ها امتیاز می دن ولی جلوی بخاطر موفقیت سرخابی ها جلوی تیراختور شیر میشن و جلوی

   تیراختور در تبریز یک واگن پارک کرده بودند تا نذارن فاصله تیراختور تا پرسپولیس کم شود آره جونم داداش سعید

   1
   1
 2. بوجور داورلیخ کلا بوتون مملکتین ورزشینه ضرری واری نه فقط آذربایجان تیملری و تیراختور.

  هر زمان آذربایجان ورزشکارلاری یاخجی اولوبلار ایران دونیا یاریشمالاریندا (مسابقه) یاخجی نتیجه آلیب.

  بوجور داورلیخ ایله هم ایرانین ورزش جامعه سینه ضرر ورولور و هم بیزیم حقیمیز ضایع اولور.

  25
  5
 3. لیگ فوتبال ایران باید منطقه ای برگزار شود تا از برخورد تیمهای تبریزی با تیمهای تهرانی و دیگر تیمها جلوگیری بعمل آید

  8
  16
  • بسیار راه حل منطقی است.مثلا ماشین سازی ،تراکتور،شهرداری تبریز به همراه بقیه تیم های استانی آذربایجان شرقی با هم یک لیگ تشکیل بدهند و فقط باهم مسابقه بدهند تا هنگامی که شخصیت تیمی و ظرفیت حضور در لیگ برتر را پیدا کنند.

   7
   10
   • بله ما ظرفیت نداریم وقتی می بینیم سایپا و پیکان ماموریت دارن تا از تیراختور امتیاز

    بگیرن و اتوبوس پارک کنن ولی به پرسپولیس امتیاز بدن تا فاصله پرسپولیس از رقبا

    بیشتر شود حق ام دارند سالانه جمعا ۱۰۰میلیارد تومان برای سرخابی ها از جیب

    من و شما با پول بیت المال خرج می کنند تا جوان ایرانی سرگرم کر کری خوانی

    ایندوتیم بشود

    4
    2
 4. سلام کم کم متوجه میشی برادر
  این فصل تیمی که از نقل و انتقالات محروم بود تمام نیازهای خودش را اول فصل خرید!!!!‌کسی اعتراض نکرد
  در جام حذفی سپیدرود را جلوی پرسپولیس قربانی کردند الانم براش دارن جبران می کنند اما اون موقع کسی چیزی نگفت!!!!
  کم کم متوجه میشید که تیم خصوصی زیاد نباید پروبال بگیره یادتون بیاد چی بر سر استقلال اهواز اومد استقلال رشت چی شد استقلال خوزستان داره چی میشه همینکه بالای جدولید و وزیر و پرسپولیسی ها تصمیم ندارند بفرستنتون دسته دو خدا را شکر کنید. اگر سامتون استقلال بود الان همین وضعیت را داشتید!!!!!
  حالا برای بازی پرسپولیس هم بهانه درست کردند و عواملشون رو به زمین ریختند تا جمعیت تحریک شود و در زمین بی طرف یا بدون تماشاگر بازی کنید.
  چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید

  16
  3
 5. تا پان فارثها وتا نژادپرستها ارکان را بدست گرفتن برای دیگر ملل چه ورزشی زبانی و فرهنگی کاری میکنند کارستان چون از اربابشان یاد گرفتن چون تقلب در خون رزا پالانی نهفته بود طوری که حتی نام خانوادگیش را از پالانی به پهلوی تغییر داد تخت جمشید جعلی ساخت گویش عقب افتاده دری را به نام فارثی قالب کرد و……حالا ما با افرادی چنین سر وکار داریم متقلب متقلب وباز متقلب

  10
  6
 6. جام خلیج فارس مضحک ترین جام دنیا

  5
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *