خانه / آخرین اخبار / خائن کسی است که آزاد بودن مردمی در قانون اساسی را محدود کند + فایل صوتی
سخنان نماینده اردبیل در خصوص اصل 15 قانون اساسی؛

خائن کسی است که آزاد بودن مردمی در قانون اساسی را محدود کند + فایل صوتی

محمد فیضی در صحن علنی مجلس گفت: مردم شهیدپرور آذربایجان حق اساسی خود یعنی تدریس زبان ترکی در مدارس را می‌خواهند و خائن کسی است که آزاد بودن مردمی در قانون اساسی را با آگاهی کامل، عمدا با محدودیت همراه سازد.

به گزارش یول‌پرس؛ نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر در نطق میان دستور جلسه امروز مجلس شورای اسلامی گفت: نباید در کشور جوّی به وجود آید که به مطالبه‌گران حقوق اساسی (اصل ۱۵قانون اساسی) القاب، پسوندها و پیشوندهای ضدانقلاب داد، مردم آذربایجان ایرانی بودن و میهمن‌پرستی خود را با دادن خون خود در طول انقلاب و دفاع مقدس اثبات کرده‌اند، و به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند و با هرگونه هوا و هوس اختلاف، تجزیه‌طلبی و شکاف در کشور مبارزه می‌کنند. به نظر من انقلابی بودن یعنی اجرای تمام اصول قانون اساسی نه اجرای گلچینی از آن.

وی ادامه داد: مردم شهیدپرور آذربایجان حق اساسی خود یعنی تدریس زبان ترکی در مدارس را می‌خواهند و خائن کسی است که آزاد بودن مردمی در قانون اساسی را با آگاهی کامل، عمدا با محدودیت همراه سازد. مرگ بر تفرقه‌افکنان، مرگ بر تجزیه‌طلبان و مرگ بر هر کسی که چشم خائنانه بر وحدت کشور دارد. و تامین حقوق اساسی مردم بر عهده رئیس جمهور است، آقای رئیس جمهور، حق مسلم و اصل ۱۵ قانون اساسی را در کشور عملیاتی کنید.

۳ دیدگاه‌ها

 1. درود بر ایشان
  مرگ بر تجزیه طلبان و تفرقه افکنان
  آموزش زبان مادری حق همه ی مردم ایرانه ، اما کسانی که دنبال آموزش به زبان مادری هستند قطعا خائن به ملت و ایران هستند.
  پس تکلیف رو روشن کنید ، آموزش زبان مادری یا آموزش به زبان مادری؟

  17
  12
 2. خودتونو با این بازی با کلمات مسخره بکنید آموزش به زبان مادری حق است تعیین سرنوشت حق است و در حقوق بین الملل تعریف شده است
  ماده ۲۷ قانون قومیتها منشور سازمان ملل :
  حکام کشورهای چند قومیتی وظیفه دارند هر قوم و تیره را از آموزش به زبان؛ فرهنگ و دین خود برخوردار سازند

  9
  15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *