خانه / آخرین اخبار /  آرشیوهای ترکیه در دسترس جویندگان حقیقت است
سخنان اردوغان در خصوص ادعای نسل‌کشی ارامنه:

 آرشیوهای ترکیه در دسترس جویندگان حقیقت است

رئیس جمهور ترکیه خطاب به کسانی که با استفاده از ادعای به اصطلاح "نسل کشی ارامنه" در پی تشویش اذهان عمومی هستند، گفت که آرشیوهایمان برای جویندگان حقیقت قابل دسترسی است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از آناتولی؛ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در «سمپوزیوم گسترش آرشیوهای فرهنگی و نقش آن در تحقیقات تاریخی» در مجتمع ریاست جمهوری بش‌تپه آنکارا، خطاب به کسانی که با استفاده از ادعای به اصطلاح “نسل کشی ارامنه” در پی تشویش اذهان عمومی هستند، گفت که آرشیوهایمان برای کسانی که جویای حقیقت هستند، قابل دسترسی است.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: کسانی که با استفاده از ادعای به اصطلاح “نسل کشی ارامنه” در پی تشویش اذهان عمومی هستند، هدفی برای دستیابی به حقایق ندارند. در ارتباط با ادعاهای مرتبط با واقعه ۱۹۱۵، آرشیوهایمان برای کسانی که جویای حقیقت هستند، به طور نامحدود قابل دسترسی است. ما هیچ مورد پنهانی در این زمینه نداریم.

اردوغان با بیان این که تمامی کسانی که تلاش دارند با سوءاستفاده از مسئله ارامنه و مبارزه با تروریسم به ترکیه درس حقوق بشر و دموکراسی بدهند خود دارای تاریخ سیاهی هستند، گفت: این افراد که تاکنون به مسئله ارامنه دامن زده‌اند، قادر به اثبات ادعای خود بر اساس اسناد و مدارک نشده‌اند.

وی همچنین در ارتباط با تسهیل امکان دسترسی به اسناد تاریخی در ترکیه، گفت: ۳۵٫۵ میلیون سند تاریخی و ۸ میلیون صفحه از آرشیو دوره عثمانی، ۱۹ میلیون سند و ۲ میلیون دفتر متعلق به دوره جمهوری ترکیه را ثبت دیجیتالی کردیم.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: هدف کسانی که به زبان تورکی عثمانی حمله می‌کنند دفاع از زبان تورکی نیست، بلکه هدف اصلی آنها قطع کامل ارتباط مردم کشورمان با گذشته خود است.

او افزود: پس از آغاز دوران تک حزبی جمهوری ترکیه تلاش های نادرستی در زمینه قطع رابطه مردم با گذشته شان انجام گرفت. رویکردی متخاصم با تمدن اسلامی که با طرد عثمانی و سلجوقی تاریخ کشور را وارد یک مقطع کوتاه می کرد، شکل گرفت.

اردوغان در ادامه تاکید کرد: فرانسه ۲۵ سال پیش به نسل‌کشی ۸۰۰ هزار شهروند رواندا پرداخت و حال می‌خواهد به ما درس بدهد.

وی افزود: هنگامی که شما ریشه هر گونه قتل عام، نسل کشی، شکنجه و رفتار غیرانسانی را تحقیق کنید٬ کسانی را خواهید یافت که امروزه در مقابل ما به دفاع از دموکراسی و آزادی می پردازند.

۲ دیدگاه‌ها

  1. ترکیه تنها کشوری است که بدون توجه به ملاحظات سیاسی و امنیتی و اقتصادی پشت ایران را درقبال آمریکا خالی نکرد والبته دولت روحانی روسیه کافر را از ترکیه مسلمان قوی تر دید وبه سفارش آن به ادعای دروغین ارامنه لبیک گفت

    6
    4
  2. ارمنی ها دنبال کشف حقیقت نیستند فقط هوچی گری ومطلوم نمایی می کنند بارها خودشان کشتار جمعی مردم بی دفاع کرده اند درهمین آذربایجان خودمان آندارانیک ودیگر داشناکهای ملعون با پدران ما که پناهشان دادند چگونه پاسخ دادند ؟دیوار را می شکافتند وسر اهالی که مردم عادی است را در سوراخ ایجاد شده به ندازه سرش قرار می دادند وطناب دور گردنش می بستند وآن سر دیگر طناب را گرده گاو مبستند وگاو را می زدند تا برود وسر قربانی را آنقدر بکشد تا با زجر و شکستن و ….گردن بمیرد جنایات خودشان عین صواب است ومقابله دیگران جنایت شروع کننده جنایت در عثمانی آن روزگار شدند به شهر و روستاهای مسلمان نشین تورک وکورد حمله کردنداونیفورم نظامی روسها را پوشیدند و جنگ ومقاتله ای را شروع کردند که شکستشان را نسل کشی نامیدند

    7
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *