خانه / آخرین اخبار / سومین جشنواره شعر و موسیقی آشیقلار قره‌داغ به کار خود پایان داد

سومین جشنواره شعر و موسیقی آشیقلار قره‌داغ به کار خود پایان داد

سومین جشنواره شعر و موسیقی آشیقلار قره‌داغ در ورزقان به کار خود پایان داد و آثار برگزیده از میان 110 اثر، انتخاب شدند.

به گزارش یول‌پرس، سومین جشنواره منطقه ای شعر و موسیقی آشیقلار قره‌داغ با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با معرفی آثار برتر در ورزقان‌ به کار خود پایان داد.

سومین جشنواره شعر و موسیقی آشیقلار قره‌داغ با شرکت ۱۱۰ اثر از شهرستان های ورزقان، اهر، جلفا، کلیبر، خداآفرین، هریس و هوراند به پایان رسید و به آثار برتر تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدایای نقدی داده شد.

در این جشنواره از ۷۰ قطعه شعر ارسالی به جشنواره،  شعر ابراهیم قبله آرباطان  به عنوان اثر برگزیده، شعر مصطفی عزتی مقام اول بخش شعر، شعرهای ابراهیم کاظم زاده وکوثر نظری مشترکاً مقام دوم و شعرهای علیرضا انباز و شهلا نوروزی مشترکاً مقام سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش شعر از دو اثر به عنوان آثار قابل تقدیر که اشعار رحمان رضازاده و مریم بیرامی اهر لوح سپاسی اهداء شد.

در بخش موسیقی از میان ۴۰ اثر، ۹ اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد. در بخش موسیقی آشیقلار گروهی؛ گروه آشیق محبوب عبدی صاحب مقام اول ، گروه آشیق یوسف دهقان مقام دوم و گروه آشیق حامد خلفی نژاد  مقام سوم را  از آن خود کردند.

در بخش تکنوازی با قوپوز نیز آشیق برهان ابراهیمیان توانست مقام اول را ازآن خود کند و محمد لطفی به مقام دوم و پیمان جعفری مقام سوم را کسب کرد.

در بخش تکخوانی با قوپوز آشیق یاشار هادی مقام اول را کسب کرد و آشیق رامین مولاپور وآشیق حسین آبنار به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

همچنین آشیق یاشار هادی از سوی داوران عنوان پدیده جشنواره را ازآن خود کرد.

گفتنی است؛ در بخش شعر اماموردی قلی پور، توکل محمودی، فردین الهیاری، شجاع زبانی  و در بخش موسیقی  محمد عبادی، چنگیز بی ریا و عوض عبادپور داوری آثار را بر عهده داشتند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *