خانه / آخرین اخبار / پاسخ آذربایجان به ارمنستان در مورد تجارت تسلیحاتی با رژیم صهیونیستی

پاسخ آذربایجان به ارمنستان در مورد تجارت تسلیحاتی با رژیم صهیونیستی

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به مصاحبه همتای ارمنستانی با شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی گفت: کسانی که نگران رقابت تسلیحاتی در منطقه هستند باید بدانند که یک‌پنجم از اراضی جمهوری آذربایجان در اشغال نظامی ارمنستان قرار دارد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از قفقاز، «زهراب مناتسکانیان» وزیر امور خارجه ارمنستان در مصاحبه با «KAN News» شبکه تلویزیونی دولتی رژیم صهیونیستی با انتقاد از تجارت تسلیحاتی این رژیم با جمهوری آذربایجان اظهار داشت: تجارت سلاح اسرائیل با جمهوری آذربایجان از یک طرف منجر به کشته شدن مردم ارمنستان می‌شود و از طرف دیگر این مسئله می‌تواند رقابت تسلیحاتی در منطقه قفقاز جنوبی را افزایش داده و به مرحله خطرناکی برساند، به طوری که به صلح و ثبات منطقه آسیب برساند.

لیلا عبداله یوا سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به مصاحبه وزیر امور خارجه ارمنستان گفت: کسانی که نگران رقابت تسلیحاتی در منطقه هستند باید بدانند که یک‌پنجم از اراضی جمهوری آذربایجان در اشغال نظامی ارمنستان قرار دارد و این اراضی اشغالی به طرز بی‌رحمانه‌ای مورد پاک‌سازی قومی قرار گرفته است.ارمنستان زمانی می‌تواند ادعا کند رقابت تسلیحاتی در منطقه به وجود نیاید که به اشغال قره‌باغ کوهستانی پایان داده و از پاک‌سازی قومی در این منطقه دست بردارد، در این صورت است که رقابت تسلیحاتی ضرورت خود را از دست می‌دهد و منطقه به صلح و ثبات می‌رسد.

عبداله یوا در مورد ادعاهای وزیر امور خارجه ارمنستان در مورد تلاش ایروان برای حل مسالمت‌آمیز مسئله قره‌باغ کوهستانی تأکید کرد: تنها راه‌حل صلح‌آمیز برای پایان مناقشه قره‌باغ عمل به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.

بر اساس این قطعنامه‌ها اراضی قره‌باغ کوهستانی جزو لاینفک جمهوری آذربایجان است و نظامیان ارمنستان بایستی بدون هیچ قید و شرطی این منطقه را ترک کنند و شرایطی فراهم شود تا آن دسته از اهالی آذربایجانی که از قره‌باغ به زور کوچانده شده‌اند به خانه‌های خود بازگردند.

۲۶ دیدگاه‌ها

 1. مرگ بر ارمنستان و دوستان منطقه ای آن

  29
  18
  • سلاملار، اسنلیکلر
   با مرگ بر این و آن گفتن کاری از پیش نمی رود. باید به فکر فردا بود چرا که نقشه های شومی را برای آزربایجان جنوبی نیز کشیده اند. از طرفی کردها و از جانبی ارامنه و آشوریها و از این سوی فارسها و گیلکها را بر علیه ما میشورانند و به فکر نابودی هست و نیست ما هستند.
   آنها تا محو کامل ما از پای نمی شینند و بدانیم و آگاه باشیم که بیش از دویست سیصد سال است که با مکر و حیلت و نقشه های شوم و جنگ فرسایشی دراز مدت ما را به این که هستیم کوچک کرده اند که به راحتی در تهران میتینگ برگزار میکنند و عکس سلفی میاندازند و دهن کجی میکنند.
   باید بدانیم و آگاه باشیم که دنیا محدود است و جایی برای ضعیفها نیست.
   به جای مرگ بر این و آن گفتن باید فکر و تدبیری بکنیم و ضعفهایمان را جبران کنیم و خود و قوای خود را تقویت کنیم تا فردایی مانند خوجالی و یا جیلوها اتفاق نیفتد.
   چند سال است قره باغ در اشغال ارامنه است و آیا میدانید که حتی بسیاری از سرزمینهایی که امروزه در داخل مرز ارمنستان است در واقع خاک آزربایجان بوده و با نیرنگ و هم اندیشی و حمایت شوروی و روسها و آمریکاییها و انگلیسیها و فرانسویها و بسیاری از دول غربی حتی چینها توانسته اند ریشه ما را در آن سرزمینها بخشکانند و در حال حاضر هیچ آزربایجانی در کشور جعلی ارمنستان زندگی نمی کند؟
   امروزه که ارامنه حتی از جانب پانپارسها نیز حمایت میشوند و با تحریک ارامنه کردهای ناسیونالیست نیز حس ضدترکی گرفته اند. گاز و برق مجانی از طرف ایران و خاک آزربایجان جنوبی به ارمنستان صادر میشود. آیا حمایت از این واضحتر؟
   ما در این صفحات وب بزرگترین کاری که میکنیم مرگ بر این آن گفتن است و عقده های خود را چنین خالی میکنیم و دست روی دست میگذاریم و هیچ کاری هم نمی کنیم.
   باید واقع بین باشیم لاف الکی نزنیم.
   وقتی در سراسر ایران اسلامی هر کجا ارمنی باشد مدرسه ای هم برای آنها تامین است و آنها میتوانند به زبان خود و زبان خود را هم آموزش ببینند و ما از هر گونه آموزش به زبان و فرهنگ خود محروم هستیم و بعد چهل سال انقلاب هنوز نتوانسته ایم حتی یک صفحه در مدارس به زبان خود تحصیل کنیم؟
   آیا معلمین محترم نمی توانند در کلاسهای خود و یا بطور رایگان خارج از ساعات درسی در خانه و هر کجای دیگر به کودکان علاقمند آموزش زبان تورکی دهند تا لااقل کمی از فشارهای فاشیستها را کاهش دهند؟
   ؟آیا نمی توان کودکان را ترقیب کرد که خودشان و با راهنمایی بزرگان به دنبال آموزش زبان تورکی و هم آموزش به زبان تورکی بروند و دیگر محتاج اداره آموزش و پرورش خائن نباشند؟
   آیا نمی توانیم خودمان دست به کار شویم و محتوای علمی را به زبان تورکی خودمان ترجمان کنیم و آثاری بصورت کپی و رایگان در اختیار جوانان وکودکان علاقمند بگذاریم تا طلسم دیکتاتوری آموزشی در ایران را بشکنیم؟
   باید بپذیریم که فاشیست در تار و پود خودمان نفوذ کرده و ما را از هر گونه فعالیت بدور نگه میدارد.
   ما میتواینم با ایجاد تشکلهایی مانند انجم غیبی تبریز اینبار نه برای حرکتی بسان مشروطیت بلکه یک حرکتی فرهنگی در جهت احیای فرهنگ تورکی آزربایجان و یا قشقایی و یا خوراسان و تورکمن و هر کجا که تورکی هست بکنیم؟
   وقتی کردها در اورومیه می خواهد مراسم و لباسهای خودشان را رسمیت دهند ما هم در استانهای کردستان جعلی و استان کرمانشاهان و استان گیلان و بسیاری از استانهای دیگر میتوانیم ادعاهای فراتر از اینها داشته باشیم به شرط اتحاد و حمایت مالی و معنوی توسط بزرگان و افرادی که توان مالی آنها امکان حمایت را میدهد.
   به جای مرگ بر این آن گفتن و لاف باید حتی بصورت پنهان هم که شده خودمان کاری انجام بدهیم.
   حتی می توانیم شبکه های تصویری خانگی بصورت مخفی ایجاد کنیم و لااقل افراد قابل اعتماد را از کسانی که امکان خیانت به خودی را دارند را باز شناسیم تا در آینده از افراد ضعیف و خائن ضربه نخوریم.
   همانطور که قبل از انقلاب با نوحه خوانی به زبان تورکی توانستیم زبان خود را حفظ کنیم امروز فراتر از نوحه خوانی باید عمل کنیم.
   شبکه های خانگی به زبان تورکی به راه بیاندازیم تا صدا سیمای خائن نتواند بیش از این به فرهنگ ما ضربه وارد سازد.
   بهترین فیلمها و انیمیشنها را به زبان تورکی خودمان دبله کنیم و یا بسازیم و در شبکه های خانگی پخش کنیم.
   باید متولین ما از این حرکتها حمایت کنند.
   متولین و تجار و سرمایه داران ارمنی و حتی سرمایه داران کرد از حرکتهی ملی خودشان حمایت میکنند.
   همین شرکت هاکوپیان از درآمدهای خود سهمی برای ارامنه و حتی ارامنه قره باغ اختصاص میدهند.
   کمترین کاری که یک سرمایه دار و تاجر آزربایجانی و یا قشقایی و یا خوراسانی می تواند انجام دهد حمایت مالی بی چشم داشت از حرکتهای فرهنگی خودشان است.
   سرمایه داران تروکهای همه نقاط ایران میتوانند از حرکتهای فرهنگی حمایت کنند.
   حداقل با جایزه دادن به کودکان و جوانان و یا هر کسی که بتواند کتابهای تورکی را بخواند حمایت فرهنگی کنند.
   خرید و پخش کتابهای تورکی خصوصا کتابهای تورکی کودکان یک حمایت از فرهنگ خودی می تواند باشد.
   نذر میکنیم که در ماه رمضان بصورت پنهان کتابهای تورکی را خریداری کنیم و بین مردم تورک زبان پخش کنیم.
   نذر میکنیم در هر پنجشنبه برای شادی روح امواتمان کتابها و یا فیلمهای کودکان را خریده و بین مردم تورک زبان پخش کنیم. مخصوصا کودکان.
   نذر میکنیم در ماههای محرم و صفر ترجمه دعاها و ترجمه آیات مبارکه قران کریم را بین افراد لایق پخش کنیم.
   آموزش نظامی برای کودکان و جوانانمان لازم است تا فردا در صورت هر گونه تجاوز به حریم ناموسی ما بتوانیم از خاک و آب و اموال و خصوصا نوامیسمان دفاع کنیم.
   یک سرمایه دار تورک باید از حرکتهای ملی خود حمایت کند تا فردا از امنیت مالی برخوردار شوند وگرنه بدانند که اگر جمعیت تورک ضعیف بشود سرمایه آنها هم توسط دیگرانی به تاراج خواهد رفت.
   در سرزمینهایی که از دست رفته فقط افراد جامعه ضرر نکرده اند بلکه سرمایه داران را نیز کلا ضرر کردند و اموال و ثروتشان به تاراج رفت.
   زمانی در ایران بزرگترین ثروتمندترین افراد از تورکها بودند ولی امروز دیگر این چنین نیست. پس اگر سرمایه داران ما میخواهند همچنان سرمایدار باقی بمانند باید از حرکتهای ملی تورکها حمایت کنند و حتی خود با درایت و هوشمندی جلودار حرکتها شوند.

   22
   20
   • معلومه که ایرانی نیستی، با فارسها مشکل داری یا با تهرانیها؟؟؟ با فقرا مشکل داری یا با ثروتمندان؟؟؟؟ اصلا میدونی موضوع چی بوده که این چرندیات کپی شده رو اینجا نوشتی؟؟؟؟؟؟؟
    کشورهای آذربایجان و ارمنستان چشم به خاک کشور عزیز ما رو دارن اونوقت تو نسبت به تهران و ثروتمندان و….عقده گشایی میکنی…..
    احمقهایی مثل تو دارن ایجاد تفرقه میکنند….یه کشور دیگه بحث سیاسی داره اونوقت تو راجع به استانهای مختلف و اقشار مختلف ایران داری فرافکنی میکنی….
    به خدا تو تورک نیستی یا اگه ادعای تورک بودن میکنی بی هویت هستی .مثلا اول نوشته هات رو با دو کلمه ترکی شروع کردی تا خواننده تحت تاثیر قرار بگیره….
    امثال احمقهایی چون تو خیلی وقته دستشون برای ما تورک ها رو شده.ما فریب نمیخوریم…
    زنده باد تورک و تورک زبان
    لعنت بر کسی که تفرقه افکنی میکند

    14
    10
    • کسی که با نام مهدی کامنت گذاشته!
     من افتخار میکنم که ایرانی تورک هستم و این دو را نمی توانم از هم تفکیک کنم.
     من به شخصه نه با فارسها مشکل دارم نه با تهرانیها.
     من خودم زاده تهرانم و خوشبختانه تورک.
     من فردی متول نیستم و باید از بوق سحر تا بوق شام کار کنم تا بتوانم خانواده ام را تامین کنم و به تلاش خودم هم افتخار میکنم که کارگرم. و با ثروتمندان هم مشکلی ندارم البته آنهایی که از راه حلال صاحب ثروت شده اند نه با رانت و ارتشا و اختلاس و . . .
     بانوی اسلام حضرت خدیجه (س) با داشتن ثروت و ایمان آوردن به پیامبر اسلام (ص) و حمایت از وی برای نشر اسلام کمک کرد.
     بسیاری از پیامبران از خانواده های معمولی و یا روستایی بودند. حتی بسیاری از پیامبران چوپان بودند ولی شخصیت آنان در متبه های بالایی از افراد عادی قرار داشت بنابراین از سوی خداوند منان به پیامبری برگزیده شدند.
     داشتن ثروت یک فرصت است و نداشتن آن هم همینطور.
     افرادی از هر دو گروه در طول تاریخ توانستند از فرصت خود برای کمال خود تلاش کنند و موفق بشوند.
     ثروت برای ثروتمندان فرصتی است تا بتوانند با سرمایه گذاری در جهت حق و حقیقت و تلاش برای فهم حقیقت خود را به کمال بکشانند و حتی فقر برای افراد فرصتی است تا بتوانند با تلاش مستمر خود با مراتب بالای انسانیت برسند و چه بسا از این راه بتوانند صاحب ثروت هم بشوند.
     افرادی از هر دو گروه بدلایلی نتوانستند و نمی توانند به کمال برسند و از مرتبه انسانی به مرتبه پستی سقوط میکنند.
     آنهایی که نوشتم از جایی کپی نشده است و محدود به مطالعات و افکار خودم هست.
     هر کشوری اگر چشم طمع به ایران اسلامی داشته باشند باید چشم آنها را کور کرد. فرق نمی کند کی باشد.
     آیا مطالب اینجانب رابدرستی خوانده و فهم کرده ای؟
     فکر نکنم!
     مطالب من به هیچوجه عقده گشایی نیست بلکه ارایه مسیری است به جای مرگ به این آن گفتن.
     با مرگ به یان آن گفتن فقط برای خودمان دشمن ایجاد میکنیم و دشمنی رابه جان میخریم در صورتی که با درایت میتوانیم شرایط را به گونه ای مدیریت کنیم که در نهایت روح انسانیت که دور از خواست الهی نخواهد بود و طبق گفته قران کریم روح خداوند است در کالبد انسانو ما همه از او هستیم و به سوی او باز خواهیم گشت.
     من نه تنها ایجاد تفرقه نمی کنم بلکه سعی من ایجاد صلح میان خودمان بعد میان دیگران است. تا ما با هم به تفاهم نرسیم کی میتوانیم به رسالت اصلی خود برسیم.
     مولانا در شعری از زبان خداوند به موسی میفرماید:
     تو برای وصل کردن آمده ای نی برای فصل کردن آمده ای.
     نوشته های من به هیچ وجه به بحث های سیاسی کشور دیگر ربطی ندارد. و من به هیچ وجه در مورد استانهای مختلف و اقشار مختلف فرا فکنی نکرده ام. کجای کلام من فرا فکنی بوده؟
     قسم الکی نخور من تورکم ولی فرقی هم ندارد تورک باشم یا نباشم وقتی میبینم که اینقدر جریانهای خبیث ناعادلانه ضد تورک هست اگر انسان باشم باید برای احقاق حق تلاش کنم.
     وقتی روز روشن اینهمه توهین و تحقیر برای تورک میکنند باید با اندیشه درست به فرافکنان واقعی مشت محکمی بزنم البته باز تکرار میکنم با مرگ بر این و آن گفتن هیچ کار نمی شود کرد باید با تدبیر و بکاربری متدهای علمی کار را به پیش برد.
     من میتوانم تمام نوشته هایم را به تورکی بنویسم آنوقت توی بی سواد نخواهی توانست بفهمی و دری وری بگویی.
     دست امثال توی بی شخصیت که اصلا نوشته را بدرستی نخوانده ای و یا در صورت خواندن خود را به تجهل زده ای که با کامنت شعار گونه افکار عموم را از نوشته هایم دور کنی رو شده.
     یاشاسین تورک
     یاشاسین تورک دیلیمیز
     الله تعالی دوشونمز آداملارا عاقیل وئرسین.

     8
     20
    • سلاملار سایغی لار
     بونا اؤلوم اونا اؤلومله هئچواقت ایشیمیز بیر یئریه یئتیشمز.
     دوشنجه ایله بیلیک‌لیکله یولومز ایشیقلانار و سونرالار ایسته‌دیگیمیزه یئتیشریک.
     یالانلا بیرینی یولدان پوزماق همیشه جواب وئرمز.
     من نه یازمیشام بو دوشونمز “مهدی” آدیله گلیب کامنت قویوب و نه یالان ایستئیب منه یاپیشدیرماق ایستئیب؟
     منیم بوتون سؤزوم بودور اورگیمیزی صافلاشدیرماقلا اصیل تورک سایاقی اصیل دوشمانیمیزی تانیاق.
     هئچ کیم بیز ایله دوشمانچیلیق ائده بیلمز بیز دوشونجه‌لی آناقلی بیلکلی آیدین اولاق.
     بیز بیری ایله دوشمانچیلیقمیز یوخ بلکه اؤز ایچیمیزده دونممزلیکله باشقالارینی اؤزوموزه قنیم ائتمیشیک.
     خالقیمیز یوخودا اولا اولا بو دار دونیادا تاماهلی گؤزلر یئرلریمزه تیکلیر. خالقیمیز آییق اولسا و بیرلیکله بیلیک‌لیکله هئچ زامان هئچ بیرکس جورعت ائده بیلمز بیزه توخونا.
     آنجاق بیزیم خالقیمیز یوخودا اولارکن بیزیم ضیالیلاریمیز یا خیانت ائدیرلر یادا هئچ ایش گؤرمورلر یوخسا گؤره بیلمیرلر.
     هر گؤردویوموز ایشه مالیه باخیمیندان گره‌کلیدیر حیسابلشماقلا یولوموزی دوزگون یولا سالاق.
     هر بیر ایش اؤزونه وار ایستئیر. وار دا وارلیلارین الینده اولور، اونا گؤره من میللی وارلیلاریمیزدان ایستئیرم اؤز خالقمیزین بیلیجی‌لرینه مالیه باخیمیندا یاردیم ائتسین‌لر.
     هر بیریمیز اؤز نوبمیزده بیر کیتاب و تورکجه چیزگی و یا تورکجه دوبلاز اولونموش کینو (فیلم) تورک دیللی اوشاقلارا و بویوکلره پایلاشسینلار.
     جوانلار آراسی، اوشاقلار آراسی تورکجه کیتاب اوخوما یاریشمالار یاخشی موکافات‌لاندیماقلا اولارین تورکجه اوخوماق حیسنی دیریلندیرمک اولار.
     سون سؤز:
     یاشاسین اینسانلیق
     یاشاسین ایران
     یاشاسین تورک میلتیمیز
     یاشاسین آزربایجان، قاشقایستان، خوراسان، بوتون تورک دیللی شهرلریمیز و کندلریمیز.
     یاشاسین تورکج دیلیمیز.

     8
     10
     • چرا یول پرس بسیاری از کامنتها رو تایید نمیکنه تا احمقهایی مثل مهدی II بدانند که فقط آذربایجان شرقی و غربی تورک ندارند. این احمق بی سواد (مهدی II) فقط گیر داده به خوراسان و قشقایستان و شهرها و ده های خودشون….
      افراد بی شعوری مثل این فرد باید بدانند که همه جای ایران تورک دارد و با کامنتهای احمقانه تفرقه بین دیگر شهر ها و استانهای دیگر ایجاد نکند…
      از یول پرس خواهش میکنم کامنتها رو بررسی کند تا احمقی مثل مهدی II سوء استفاده نکند و قبل از تایید کامنتهای این فرد از سلامت روانی این فرد از روی نوشته ها قضاوت کند …
      ما ملتی تورک زبان و با ریشه هستیم و دلیلی ندارد با کامنتهای یه فرد بی شعور و تازه به بلوغ رسیده بی سواد با هموطنای کرد و لر و بلوچ و عرب و فارس درگیر شویم …
      تمام کامنتهای این فرد بی شعور بقیه هموطنان عزیزمون رو تحریک میکنه و این احمق بی سواد جهت دار کامنت میزاره ..
      لطفا تایید کنید این پیام رو تا کسانیکه از این سایت استفاده میکنند آگاه باشند…
      اینجا مکانی برای عقده های شخصی بعضی ها شده که فقط ادعای تورک بودن میکنند…
      زنده باد تورک و تورک زبان، زنده باد ایران و ایرانی…

      5
      3
   • آیدین زنگان تورکو

    احسنت.

    9
    8
   • تو یه خائنی که داری از بیگانه ها حمایت میکنی، این چرندیات جاش اینجا نیست ما باید به فکر کشور خودمون، زبان خودمون و فرهنگ خودمون باشیم نه اینکه برای منافع یه کشور دیگه کاسه داغتر از آش باشیم…
    تو تورک نیستی یه خائن به وطنی اومدی اینجا بین ماها چیکار میکنی …فقط با کپی مطالب مختلف از سایتهای جعلی داری تفرقه میندازی…برو گمشو

    10
    8
  • ببنیم شما تو. ایرانی یا ایرانی هستی اخه کشور اذربایجان عملا چشم طمع به خاک ما داره

   17
   23
 2. کسی که با نام مهدی II کامنت گذاشتی، میخای چی رو ثابت کنی؟؟؟ اینکه تورک هستی ولی زاده تهران…اینکه زاده تهرانی ولی بزرگ شده شهری دیگر…اینکه پلاک ماشینت هم شماره تهرانه ولی خانه پدریت در شهری دیگر است ….خوشحالی از اینکه در تهرانی و شاید هم اطراف تهران و خود را به تهرانیها که هیچ افتخاری نیست می چسبانی. به فارسی حرف میزنی و مینویسی ولی در این سایت میخواهی ثابت کنی که تورک هستی… یه آدم کم فهم و نادان که حزب باد هستی…هنوز هم هویت خودت را نمیدانی…یه احمق بیکار که احتمالا در محل کار خود انقدر بیکار هستی که یا چرت میزنی یا در سایتهای مختلف دنبال کپی مطالب….حتما حقوق آخر ماهت هم با این کارا حلال است؟؟؟؟
  مهدی II یه داشناک فاشیست از نوع بی هویت است که در جوامع امروزی به ندرت دیده میشوند.

  3
  7
  • این اسم را جعل کردی یا اصلا نفهمیدی چی گفتم؟
   من تصادفا در این صفحه خاص کامنت گذاشتم که هیچ ربطی به صفحه مربوطه ندارد.
   من فقط برای اینکه از اتلاف انرژی خودمان جلوگیری کرده باشم پیشنهاد دادم که به جای مرگ بر این و آن گفتن بهتر است با تدبیر و فکر و بصورت علمی جلوی هر گونه تجاوز به خاک مقدس خودمان را بگیریم.
   گفته های من هیچ گونه تضادی با اندیشه های هویت طلبی ندارد و بلکه نیت من بیان روشی نوین برای جانشینی روشهای شعار گونه بوده.
   من به عنوان یک انسان و یک ایرانی تورک حق دارم که اندیشه خودم را بگویم.
   جناب مهراب یا کسی هستی با اندیشه های مخالف هویت طلبی و این اسم را جعل کردی و هیچ گونه اطلاعی نسبت به اصطلاحات سیاسی نداری و یا اصلا توی باغ نیستی و با احساسات به غلیان آمده حرف میزنی و بدون اندیشه.
   من هیچ چیزی رو نمی خواهم اثبات نمایم.
   بهتر نیست اولا نفر مقابل خود را بشناسی بعد تهمت بزنی؟
   داشناکها هویت ناسیونالیزم افراطی ارمنی هستند و نمی توان به دیگرانی اطلاق نمود. آنها با ترور و ارعاب سعی به رسیدن به اهداف خود دارند. سیاسی کاری قوی و دارای لابی قوی در جهان هستند.
   آنقدر قاطی کرده ای که غیب هم میگویی و یا اینکه اینقدر پستی که با جعل نام دیگران و نزدیک بودن به من اینقدر شناخت داری که میتوانی غیب بگویی.
   لال اولسون قانماز آداملار.

   5
   3
   • به نظرم تو قاطی کرده ای. تو یه روان پریشی که به همه چیز و به همه کس شک داری
    تو یه داشناک روان پریش فاشیست هستی.
    در ضمن من خیلی بلندم این تویی که پستی…البته میدونم معنی پستی و بلندی رو نمی فهمی احمق. احتیاج نیست کسی به توی احمق با این دیدگاه نزدیک باشه تا افکار احمقانه تو رو بخونه چون از کامنتات معلومه تو مخت چی میگذره مغز فندقی…
    توبهتره بری تو سایت های دیگه کامنت بذاری مثل سایت میرزا کوچک خان جنگلی…
    تو یه داشناک روانپریش فاشیست هستی مهدی II…..

    2
    5
 3. شخصی به نام عزیز کامنت گذاشته و من را احمق خطاب کرده .
  ای نا عزیز چرا یک جا مدعی شده ای که من فقط آزربایجان شرقی و غربی را تورک میدانم؟ و بلافاصله گفته ای که فقط گیر داده به خوراسان و قشقایستان و شهرها و ده های خودشون !
  خیلی جالبه من سعی کردام که تقریبا بیشتر نقاط کشور عزیزمان ایران را که تورک دارد نام ببرم و منظورم فقط یک استان و یا یک شهر و ده نبوده.
  خود قشقایستان منطقه ای وسیعی است در چند استان.
  خوراسان خود شامل سه استان می باشد.
  باید قبول کرد که این شخص که به بنده اتهام عدم سلامت روانی زده، با زیرکی و زیر لوای دلسوز سایت وزین یولپرس، خواسته من را به این روش بایکوت نماید.
  همه ملتها و مخصوصا ملت تورک با ریشه هستند و بر منکرش لعنت.
  اتفاقا من و دوستان دیگر سعی در تقویت این ریشه کهن تورکی در ایران را داریم و چه بسا افرادی که مخالف تورک باشند با هر حربه ای و با هر وسیله ای جهت توجیح اهداف خود سعی در به انحراف کشاندن افکار عمومی تورک زبانان ایران داشته باشند.
  باید بیاد داشته باشیم که ما خواهان آزادای بیان و همینطور ایجاد مدارس به زبان تورکی خودمان آنچه میتوانیم درک کنیم هستیم.
  ما خواهان ایجاد فرهنگستان زبان و ادبیات خودمان هستیم.
  ما خواهان اشاعه علم و دین (اسلام) به زبان تورکی هستیم. یعنی باید تمامی علوم به زبان تورکی در مدارس و دانشگاهها تدریس شود.
  زنده باد انسانیت

  5
  2
  • آفرین بر تو باد و درود بر شرفت…
   بنده هم موافق این هستم ولی باید در ادبیات نوشتاری که بکار میبرید نهایت دقت را بکار ببرید. این سایت خبری تحلیلی مناطق ترک نشین میباشد ولی چه بسیار هستند که در مناطق ترک نشین زندگی نمیکنند و اصالت خود را حفظ کرده اند. همه ما خواهان اشاعه دین و علم هستیم ولی نباید با کلماتی که بکار میبریم باعث ناراحتی و تحریک سایر دوستان باشیم و به سایر ادیان و زبان ها توهین کنیم…
   ما تلاش میکنیم زبان و سنت و فرهنگ خودمان را زنده نگه داریم و در مدارس نیز این کار را به سرانجام برسانیم ولی با سایرین کاری نداریم …
   اینکه چندین و چند بار فقط اسم سه منطقه را بارها در دیدگاههای مختلف در این سایت بیان کنیم درست نیست.
   امیدوارم عمق مطلب را درک کرده باشی دوست عزیز….
   زنده باد ایران…

   2
   3
   • اینکه همه ما باید در ادبیات نوشتاری نهایت دقت را بکار ببریم شکی در آن نیست. ولی شما عزیز که هنوز نرسیده و کل مطلب مرا نخوانده به من اتهام عدم سلامت روانی می زنی کجای دقت هست؟
    کدام کلمات بنده باعث رنجش شما شده بود؟ و یا سایر ادیان و مذاهب؟ و کدام توهین؟
    شما چگونه در تلاشید که زبان و فرهنگ را زنده نگاه دارید؟ آیا شما هم از قوم پانپارسیان هستید؟ و با مدارسی که در سرتاسر ایران در اختیار دارید فقط زبان و فرهنگ خودتان را زنده نگاه میدارید؟
    مگر من گفتم با سایرین کاری داشته باشید؟
    تمام گفته های من در واقع همین است که میگویم بجای اینکه مرگ بر این و آن بگوییم خود را تقویت نماییم و شما معترض عرایض بنده شدید.
    در واقع در پستهای کمی من کامنت میگذارم، ولی تمام سعی من این بوده که حداکثر مناطق ایران را نام ببرم. و مخصوصا در نوشته هایم سه نقطه که معنی سایر میدهد را بکار برده ام.
    و امیدوارتر اینکه شما و دیگر دوستان که برایشان سوء تفاهم شده باشد عمق مطلب را درک کرده باشید.

    5
    2
  • اگه منظورت فقط چند استان میباشد پس چرا همش اسم این سه شهر را میگویی…چرا همش دنبال حاشیه و پاسخ کامنتهای دیگران هستی…
   درست که به پاسخهای شما نگاه کنیم متوجه میشویم که شما در اکثر قسمتهای این سایت وزین دنبال پاسخ دادن به دیدگاههایی هستید که مخالف ذهن بیمار شما هست. فقط دنبال این هستید تا پاسخ کسانی را بدهید که زبان آنها تورکی نیست و اصالت تورکی ندارند…
   اگر میخواهید رسالت خویش را به سرانجام برسانید که همانا اشاعه زبان تورکی در مدارس میباشد باید بدانی که این خواسته همه تورک زبانان است و مقصر اصلی خودمان هستیم که از ابتدا این کار را شروع نکردیم ولی هنوز هم دیر نشده… پس ذهن بیمارت را درگیر بقیه نکن و هدف خودت را دنبال کن و به بقیه شهرها و زبانها و کشورهای همسایه کاری نداشته باش …
   امیدوارم در این کار دشوار موفق باشی…

   3
   4
   • جناب مهراب
    کدام سه شهر؟
    کدام حاشیه؟
    عمق مطلب من این است که بجای اینکه آرزوی مرگ دیگران را بکنیم و فقط لاف بزنیم بهتر است زحمت کشیده و خود را قوی نماییم و این ممکن نخواهد بود جز با کمک جستن از علم و معرفت.
    اتفاقا من در کمترین قسمتهای این ساین وزین کامنت میگذارم.
    ولی انتظار ندارم که کسی بیاید و بدون دلیل به من توهین نماید و مدعی عدم سلامت روانی اینجانب را بکند و از سایت وزین یولپرس بخواهد که فقط کامنتهای بنده را تایید ننماید.
    کجای گفته های من خلاف روان درست است؟
    چند نمونه بگویید تا آگاه شوم و از شما معذرت خواهی کنم. وقتی کسی به من توهین کند جوابش را میدهم. چه زبانش تورکی باشد یا نباشد.
    اگر من به کسانی که زبان آنها تورکی نیست پاسخ میدهم چرا شما ناراحت میشوید؟ مگر شما هم غیر تورک هستید؟
    چرا توهین میکنی و به من می گویی ذهن بیمار؟
    یک جا میگویی چرا فقط اسم سه شهر را می گویم و بعد میگویی با بقیه شهرها و کشورها و زبانها کاری نداشته باشم؟
    من امیدوارم در درک و فهم مطالب موفق بشوی تا دیگر بیخودی برای کسی توهین ننمایی.
    من با کشورهای همسایه چه کار دارم؟ فقط باید بدانیم که ما ایرانیها در کنار کشورهای همسایه زندگی میکنیم و باید به مسایل آنها نیز توجه لازم را بنماییم درست کاری که سایت وزین یولپرس هم چنین میکنند.
    باید سرنوشت دیگر شهرها و حتی زبانها و کشورها نیز توجه بنماییم هر چه باشد ما همه بنی آدمیم و از آفرینش ز یک گوهریم.
    ما انسانها چه تورک و چه فارس و چه هر چی، باید غم مردم بلوچ را داشته باشیم که در چه مشقتی زندگی میکنند همانطور که باید آگاه باشیم که بسیاری از هم زبانان تورک ما در نقاط مختلف و مخصوصا دور افتاده هم در مشقت زندگی میکنند.
    افراد زیادی مجبورند برای بدست آوردن روزی و معیشت و یا نیازهای پزشکی و درمانی و تحصیلی و غیره . . .، مجبورند وطن زندگی خود را ترک کنند و به شهرهایی مانند تهران مهاجرت نمایند.
    شاعر میگوید اگر از دیگران قافل باشیم نشاید که نام ما را آدمی بنهند.
    در هر حال مطلب اصلی بنده این است که به جای اینکه به این آن مرگ بگوییم و همدیگر را تختعه و بایکوت نماییم بهتر است که با سعی و درایت و با تجهیز به علم روز تلاش کنیم تا خود و مردم ما به خواسته های برحق خودمان برسیم.
    درود بر انسانیت

    6
    2
    • تو یه احمقی مهدیII …
     کاملا از جملاتت میشه فهمید که ذهنت بیماره و روانپریشی…
     همین که میخای جواب همه رو بدی مطمئن شدم که بیماری…
     مطمئن هستم در محل زندگی و محل کارت هم با تو همین رفتار رو میکنند و تو رو دست میندازن چون خیلی احمقی …بخاطر همین اومدی تو این سایت داری عقده گشایی میکنی…
     تو یه داشناک روانپریشی مهدی II…

     2
     5
 4. انقدر چاپلوسی نکن سایت وزین سایت وزین …همه میدونیم تو این سایت هدفمون چیه..
  تو یه بیماری که فقط منتظری پاسخ این و اون رو بدی…
  اشتباه اومدی اینجا…
  برو همون نزدیکی محل زندگیت که اطراف تهرانه یه سایت فارسی پیدا کن برو دیدگاهته بیان کن…
  حتما میخای بگی علم غیب دارم.. نه احمق خان اینو قبلا خودت گفته بودی
  تو یه داشناک روانی پاسخگو هستی مهدی II…

  2
  5
 5. ایت هوره‌ر ، کروان کئچر.
  گؤرسه‌دیر نئجه قورخویا توشوبلر اؤز ماهیتلرینی به‌للندیریرلر.
  من نه یازمیشام؟
  بو ساتقینلار بئله منه یوگورورلر.
  یاخشی بیلیرم، آغاجی همیشه اؤز ایچیندن قورد ییه‌ر.
  کیم اهانتله اوبیرینی ایستئیر یولدان چیخاردا؟ نئیچون؟
  بولار هانسی جماعتدندیرلر؟ بئله منیم یازیلاریما یوگورورلر؟
  نه اولار! قوی بونلاردا نه ایستئیرلر یازسینلار.
  حورمتلی دوشونجه‌لی اوخوجولار اؤزلری قضاوت ائدیب بیلرلر کیم انصافلا یازیر و کیم یالتاقلیقلا.
  بونلار هله بیلیمیلر “داشناک” کیمه دئیلیر، سونرا افاضات ائدیرلر.
  من بیرینه اؤنر وئرمه‌ییم بونلارا آغیر گلیر، دئیرلر نیه اؤنر وئریرسن؟ سونرا اؤزلری منه نه یازیرلار؟
  کول باش ائله کول باشدیر، قوی اولسونلار.
  سایقیلارلا.

  5
  3
  • برای بعضی ها این سایت کاملا شخصی شده…
   هدف این سایت نشان دادن فرهنگ غنی ترک زبانها در سراسر ایران میباشد و ما میکوشیم زبان مادری خود را به رسمیت برسانیم و فرهنگ و قدمت خود را حفظ نماییم….
   در این میان هستند افرادی که ایجاد تفرقه میکنند تا ما از اهدافمون دور شویم. کسی میرود در سایتی مزخرف کلمه داشناک را پیدا میکند که مربوط به گروهکی در ارمنستان میباشد و آن مطلب را بدون اینکه ربطی به بحث و هدف ما در این سایت داشته باشد به عنوان دیدگاه خود بیان میکند. بعد با چند نفر بنامهای مهدی و مهراب و عزیز و علی و رضایی بحث شخصی میکنند در گروه و سایت را از رسالت اصلی خویش دور میکنند. در این میان فردی بنام مهدی II که آغازگر فتنه هاست و فردی تازه به بلوغ رسیده است و بعد از پنجاه سال تازه یادش میوفتد که کجای این جامعه قرار گرفته…با خود می اندیشد که حالا او دونکیشود با شمشیر چوبی میباشد و میخواهد عدالت را برقرار کند و در این بین بقیه هم به حماقت او دامن میزنند و این فرد احمق را ترقیب به پاسخ دادن میکنند. کسی که به نان شب خویش هم محتاج است حالا به فکر عدالت در مرز ارمنستان میگردد. کسی که حتی از یک گلدان گل هم یک هفته نمیتواند مراقبت کند حالا به فکر سیاست افتاده…کسی که هر بار مورد انتقاد قرار میگیرد برای فرار از زیر بار انتقادات به زبان تورکی پناه میبرد…کسی که در گوشه کنار این سایت ابتدا خود را انزلی چی معرفی میکند و بعد کمکم خود را به روسها و اوکراینی ها نسبت میدهد و از مرزهای شمالی وارد کشور شده و خود را آذری مینامد و زاده اردبیل یا تهران و بزرگ شده فلان جا و یک تورک اصیل…
   به آقای رضایی اهانت میکند و او را یک احمق داشناک فاشیست خطاب میکند و وقتی پاسخ او را میدهند مینویسد: کیم اهانتله اوبیرینی ایستئیر یولدان چیخاردا؟ نئیچون؟
   بولار هانسی جماعتدندیرلر؟ بئله منیم یازیلاریما یوگورورلر؟
   ما از جماعت تورک ایرانیم کول باش…مظلوم نمایی نکن که همه میدانند تو یه احمقی مهدی II تا زمانیکه از این سایت گورتو گم نکردی با سی چهل درصد مخاطبین واقعی این سایت طرف هستی…
   برو به جایی که تعلق داری یعنی خیابان و مسیر مسافرکشی آزادی به اندیشه…

   2
   4
  • برای بعضی ها این سایت کاملا شخصی شده…
   هدف این سایت نشان دادن فرهنگ غنی ترک زبانها در سراسر ایران میباشد و ما میکوشیم زبان مادری خود را به رسمیت برسانیم و فرهنگ و قدمت خود را حفظ نماییم….
   در این میان هستند افرادی که ایجاد تفرقه میکنند تا ما از اهدافمون دور شویم. کسی میرود در سایتی مزخرف کلمه داشناک را پیدا میکند که مربوط به گروهکی در ارمنستان میباشد و آن مطلب را بدون اینکه ربطی به بحث و هدف ما در این سایت داشته باشد به عنوان دیدگاه خود بیان میکند. بعد با چند نفر بنامهای مهدی و مهراب و عزیز و علی و رضایی بحث شخصی میکنند در گروه و سایت را از رسالت اصلی خویش دور میکنند. در این میان فردی بنام مهدی II که آغازگر فتنه هاست و فردی تازه به بلوغ رسیده است و بعد از پنجاه سال تازه یادش میوفتد که کجای این جامعه قرار گرفته…با خود می اندیشد که حالا او دونکیشود با شمشیر چوبی میباشد و میخواهد عدالت را برقرار کند و در این بین بقیه هم به حماقت او دامن میزنند و این فرد احمق را ترقیب به پاسخ دادن میکنند. کسی که به نان شب خویش هم محتاج است حالا به فکر عدالت در مرز ارمنستان میگردد. کسی که حتی از یک گلدان گل هم یک هفته نمیتواند مراقبت کند حالا به فکر سیاست افتاده…کسی که هر بار مورد انتقاد قرار میگیرد برای فرار از زیر بار انتقادات به زبان تورکی پناه میبرد…کسی که در گوشه کنار این سایت ابتدا خود را انزلی چی معرفی میکند و بعد کمکم خود را به روسها و اوکراینی ها نسبت میدهد و از مرزهای شمالی وارد کشور شده و خود را آذری مینامد و زاده اردبیل یا تهران و بزرگ شده فلان جا و یک تورک اصیل…
   به آقای رضایی اهانت میکند و او را یک احمق داشناک فاشیست خطاب میکند و وقتی پاسخ او را میدهند مینویسد: کیم اهانتله اوبیرینی ایستئیر یولدان چیخاردا؟ نئیچون؟
   بولار هانسی جماعتدندیرلر؟ بئله منیم یازیلاریما یوگورورلر؟
   ما از جماعت تورک ایرانیم کول باش…مظلوم نمایی نکن که همه میدانند تو یه احمقی مهدی II تا زمانیکه از این سایت گورتو گم نکردی با سی چهل درصد مخاطبین واقعی این سایت طرف هستی…
   برو به جایی که تعلق داری یعنی خیابان و مسیر مسافرکشی آزادی به اندیشه…

   2
   4
  • الاغ گفت علف آبی است، سگ گفت نه سبز است. رفتند پیش سلطان جنگل یعنی شیر و ماجرای اختلاف را گفتند …شیر گفت سگ را زندانی کنید…سگ گفت مگر علف سبز نیست؟؟؟!!!!
   شیر گفت سبز است ولی دلیل زندانی شدن تو بحث کردن با الاغه…

   2
   3
  • به شدت بوی تعفن میدهی مهدی II. به شدت…
   ایت هوره‌ر ، کروان کئچر…
   مثال سگ و الاغ واقعا در وصف تو صحیح میباشد…
   از این سایت گمشو….

   2
   4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *