خانه / آخرین اخبار / کارشناس اوکراینی: آذربایجان قادر به نابودی ارمنستان با یک حمله نظامی است

کارشناس اوکراینی: آذربایجان قادر به نابودی ارمنستان با یک حمله نظامی است

«اولئو جدانوف» اظهار داشت: جمهوری آذربایجان از نظر نظامی چنان خود را تجهیز و آماده کرده است که با یک حمله نظامی ارمنستان را نابود می‌کند و این حمله توازن قدرت در منطقه به طور چشمگیری تغییر می‌دهد.

به گزارش یول‌پرس، «اولئو جدانوف» کارشناس نظامی اوکراین در مصاحبه با نشریه «Obozrevatel» اظهار داشت: اوکراین بایستی برای بازپس‌گیری اراضی اشغالی خود از دست روسیه از طریق نظامی آماده شود. اگر دولت تدابیر درستی اتخاذ کند حداقل می‌تواند گروه‌های مسلح  دنباس را به سلاح‌های مدرن نظامی تجهیز کرده و آماده نبرد جنگی کند.

جدانوف خاطرنشان کرد: درواقع ارتش اوکراین برای بازپس‌گیری اراضی اشغالی بایستی بلافاصله پس از توافق مینسک وارد عمل می‌شد، چراکه آتش‌بس به نفع اوکراین نیست. با این شرایط لازم است که ارتش بدون فوت وقت وارد وضعیت جنگی شود و آماده عملیات نظامی برای بیرون راندن نظامیان روسیه از خاک اوکراین باشند.

این کارشناس نظامی با مقایسه وضعیت اوکراین و جمهوری آذربایجان اعلام کرد: همان‌گونه که بخشی از اراضی اوکراین توسط روسیه اشغال شده است، یک‌پنجم از اراضی جمهوری آذربایجان نیز توسط ارمنستان اشغال شده است. مسئله آزادی قره‌باغ کوهستانی به مسئله اول آذربایجان تبدیل شده است و آن‌ها خود را برای عملیات نظامی آماده می‌کنند، چرا که از مذاکرات نتیجه نگرفته‌اند. جمهوری آذربایجان از نظر نظامی چنان خود را تجهیز و آماده کرده است که قادر است با یک حمله نظامی ارمنستان را نابود می‌کند و این حمله توازن قدرت در منطقه را به طور چشمگیری تغییر می‌دهد و قدرت چانه‌زنی‌های آن‌ها را در مجامع بین‌المللی افزایش می‌دهد./ تسنیم

۷ دیدگاه‌ها

 1. اینها هیچکدام خودشان نیستند عروسک گردان دارن نه ناسیونالیسم افراطی ارمنی نه کوردی

  28
  23
 2. منظور ایشان اتحاد دولت آزربیگان(آزر بیلیگ لری) با دولت اوکراین برای باز پس گیریه مناطق اشغال شده هر دو کشور علیه روسیه است ،وگرنه هر کسی میدونه بدون حمایت روسیه،آزربایجان با کلاشینکف خالی هم تمام ارمنستان رو یک روزه فتح میکنه.

  23
  25
 3. مرگ بر پان ایرانیسم احمق

  اذربایجان ارادع کنه میتونه با روسیه هم وارد جنگ بشه و از خودش دفاع کنه

  11
  22
 4. پس احتمالا” میترسد که اینکار را نمیکند

  24
  15
  • مرگ بر پان ایرانیسم احمق

   شما غم نخور به وقتش قره باغ رو پس میگریم … کورد هارو بیرون میکنیم و افغان هارو هم اخراج میکنیم شما برو به فکر این باش که چطور با طالبان راه بیای نگران این چیزا نباش

   2
   14
 5. اونی که میترسه با خالی شدن پشتش از طرف کشوری به کشوری دیگه دم تکون میده و ۲۰ درصد ۲۰ درصد عودت میده تا فرجی حاصل بشه

  9
  19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *