خانه / آخرین اخبار / آیا تیراختور، سرخابی‌ها را قربانی خواهد کرد؟

آیا تیراختور، سرخابی‌ها را قربانی خواهد کرد؟

حواشی تیراختور که وزیر ورزش را به استیضاح کشانده است، سلطانی‌فر برای فرار از رای منفی نمایندگان قصد دارد دو تیم پایتخت را واگذار کرده و از حمایت دولت خارج کند.

به گزارش یول‌پرس؛ بعد از اتفاقات تیم تیراختور که این تیم را از کورس قهرمانی دور کرد، نمایندگان آذربایجان، با امضای طرحی خواستار استیضاح وزیر ورزش و جوانان شدند، این طرح که با محوریت نمایندگان آذربایجان مطرح شده است، استیضاحی که با موضوع تیراختور آغاز شده و سپس پر و بال یافت و احتمال دارد وزیر ورزش را بیکار کند، لذا آقای سلطانی‌فر قصد دارد با برخی اقدامات، نماینگان را از رای منفی منصرف کند.

در یکی از بندها موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مطرح شده و در خصوص کوتاهی وزیر در این خصوص سوال شده است که این موضوع اولین قربانی خود را گرفت، ولذا سلطانی‌فر، معاون پارلمانی خود (امیررضا خادم) را برکنار و هادی حسینی را در این سمت قرار داد. خادم که واگذاری دو باشگاه پایتخت را قول داده و نماینده تام‌الاختیار وزیر در این موضوع بود، احتمالا به دلیل تعلل در این اقدام برکنار شده است و وزیر ورزش قصد دارد با نمایده پارلمانی جدید خود، در اسرع وقت این باشگاه‌ها را خصوصی سازی کند.

از سوی دیگر طبق گفته برخی منابع خبری، وزیر ورزش بصورت جد پیگیر واگذاری سرخابی‌ها شده و قصد دارد تا رسین موقع استیضاح، این دو باشگاه را واگذار کند.

با واگذاری این دو باشگاه که از بودجه دولتی و حمایت سیاسی دولت‌ها استفاده کرده و هیچ زمانی مشکل مالی و سیاسی جدی نداشتند (کمک‌های میلیاردی دولت برای پرداخت بدهی آنان و یا مذاکره روحانی با اردوغان برای بخشش جریمه) دولت اختیار حمایت مالی از آنان نخواهد داشت و به احتمال زیاد این دو تیم با مشکلات مالی در آینده روبرو شوند.

با این اوصاف، حواشی تیراختور که وزیر را به استیضاح کشاند، حال پای پرسپولیس و استقلال به این مسئله باز شده و به احتمال زیاد به زودی از حمایت دولت خار خواهد شد و این دو باشگاه قربانی حواشی تیراختور خواهد شد.

 

۴ دیدگاه‌ها

 1. تا باشد طرفدارانش زیادی زر نزنند تو اسیا با اون همه تبلیغ هیچ غلطی نتونستن بکنن حالا هم دارن از مال ذوب اهن بالا میرن که گروهش اسون بود

  9
  3
 2. تراکتور هم تا سال گذشته توسط یک نهاد نظامی اداره میشد و اکنون توسط عوامل همان نهاد اداره میشود
  پس خیلی دلتان را به واگذاری تیمهای پایتخت خوش نکنید

  7
  10
 3. با تیم های دیگه اصلا کار یندارم فقط دلم برای تیم خودم تیراختور میسوزه که این فصل هم یکجور دیگه سرش رو بریدن خیانتب که دروازه بان در حق تیراختور انجام داد به کل تیم رو نابود کرد. هیچ کارشناسی به هیچ وجه پیش بینی نمی کرد با آن حرکت خیره کننده تیراختور این تیم ۳ بار پشت سر هم به تیم های پایین جدولی ببازد! واقعا افسوس…

  7
  3
 4. هوالبصیر
  سلام
  دیشب تیم حکومتی را به آنچه م یخواستند رساندند. بقیه تیم ها همه سرکار هستند. قرارداد چند میلیون دلاری برانکو تمدید م یشود ولی بقیه تیم ها باید صرفه جویی کنند. اگر باشگاه ها دسته جمعی از بازی پایانی خودداری می کردند و به از قبل تعین شدن قهرمان اعتراض م یکردند چه عالی م یشد.
  تیم قهرمان قلابی سه ساله ایران در جام باشگاه های آسیا در حال یکه مثلا الان د ر اوج است و کم و کسری ندارد در گروه خودش چهارم است. این یعنی فوتبال ناپاک ایران

  2
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *