خانه / آخرین اخبار / فراخوان دومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی منتشر شد

فراخوان دومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی منتشر شد

فراخوان دومین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی در سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک منتشر شد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)، همزمان با دهه کرامت دومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار می‌شود.

طبق فراخوان منتشره این جشنواره در رده‌های سنی زیر ۱۵ سال، ۱۵ تا ۲۹ سال و بالای ۲۹ سال برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی از رهگذر داستان‌نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی، گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی، رضوی است.

محورهای جشنواره شامل سبک زندگی و سیره زندگی امام رضا (ع)، تعالیم و آموزه‌های رضوی با رویکرد کار و تلاش، رونق تولید و خدمت‌رسانی، آثار هجرت امام رضا (ع) به ایران، خاندان اصحاب و یاران امام رضا (ع)، فرهنگ زیارت، امام رضا (ع)؛ خانواده کودکان و نوجوانان است.

بخش‌های این جشنواره نیز شامل داستان بلند و رمان، داستان کوتاه، داستانک است.

طبق فراخوان اعلامی هر نویسنده مجاز به ارسال ۳ اثر به جشنواره بوده و داستان‌ها باید مطابق با اصول و موازین داستان‌نویسی باشد.

نوآوری در انتخاب موضوع و خلق داستان در اولویت بوده و عضویت در سایت و تکمیل مشخصات الزامی است و همچنین دبیرخانه جشنواره مجاز به چاپ و نشر آثار به صورت مکتوب، الکترونیکی و یا در فضای مجازی است.

آخرین مهلت ارسال به این جشنواره تا یکم تیرماه اعلام شده و داوری و اعلام نتایج نیز در ۱۵ تیرماه خواهد بود و مراسم اختتامیه در ۲۰ تیرماه برگزار می‌شود.

این جشنواره با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی امام رضا (ع)، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.

ارسال آثار به جشنواره نیز از طریق سایت http://zajan.farhang.gov.ir انجام و ثبت‌نام الکترونیکی نیز از طریق آدرس portal-shamstoos.ir و زنجان میدان استقلال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان «دبیرخانه جشنواره رضوی» انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *