خانه / آخرین اخبار / بازار تبریز هویت آذربایجان است / سکوت رسانه‌های پایتخت تاسف‌بار است
دکتر مسعودی ریحان مطرح کرد؛

بازار تبریز هویت آذربایجان است / سکوت رسانه‌های پایتخت تاسف‌بار است

عضو شورای شهر تبریز  گفت: بازار تبریز  هویت فرهنگی و اقتصادی تبریز و آذربایجان است و محافظت و صیانت از این میراث فرهنگی جهانی وظیفه ی همه شهروندان و مسئولین است سکوت و بی توجهی رسانه های پایتخت و عدم پوشش رسانه ای مناسب از صدا و سیما در رابطه با این فاجعه تاسف آور بود .

به گزارش یول‌پرس، مسعودی ریحان عضو شورای شهر تبریز و رئیس شورای استان آذربایجان‌شرقی گفت: بازار تبریز هویت فرهنگی و اقتصادی تبریز و آذربایجان است و محافظت و صیانت از این میراث فرهنگی جهانی وظیفه ی همه شهروندان و مسئولین است .

مسعودی ریحان  ادامه داد: آتش سوزی در بازار تبریز متاسفانه امری است که به کرات در سالهای اخیر اتفاق افتاده ولی هنوز اقدام اساسی از طرف دستگاههای ذیربط برای مقابله و پیشگیری اتخاذ نشده است .

وی در خصوص جبران خسارت بازاریان گفت: تسکین آلام اصناف صدمه دیده و جبران خسارت های مادی آنها در راس برنامه های شورا خواهد بود .

عضو شورای شهر با اشاره به عدم پوشش اخبار احتراق بازار تبریز در رسانه‌های پایتخت گفت: سکوت و بی توجهی رسانه های پایتخت و عدم پوشش رسانه ای مناسب از صدا و سیما در رابطه با این فاجعه تاسف آور بود .ای کاش برای بعضی ها بازار تبریز به اندازه کلیسای نوتردام اهمیت داشت.

مسعودی ریحان ادامه داد: در اولین جلسه رسمی شورا طرحی دوفوریتی در خصوص استقرار ایستگاه آتش نشانی مجهز در بازار تبریز و اختصاص بودجه برای مرمت بازار تبریز مطابق با شان و جایگاه جهانی این بازار ارائه خواهم داد. بازار تبریز میراث بجای مانده از گذشتگان و امانتی برای آیندگان است و باید از آن محافظت شود./ تجددنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *