خانه / آخرین اخبار / معادن سنگ، به نام هشترود به کام اصفهان

معادن سنگ، به نام هشترود به کام اصفهان

فرماندار هشترود گفت: معادن سنگ موجود در منطقه به نام هشترود و به کام اصفهان است؛ در این منطقه کارخانجات فرآوری سنگ وجود ندارد و سنگ های اکتشافی با ماشین آلات سنگین به اصفهان برده می‌شوند و سهم هشترود از داشتن چنین معادنی، خرابی جاده هاست.

به گزارش یول‌پرس، امین امینیان در جلسه شورای اداری خاطرنشان کرد: خوشبختانه مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت قطعه پنج آزاد راه هشترود به مراغه اختصاص داده شده و کار ساخت این قطعه توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حال انجام است.

وی افزود: تمامی ادارات و دستگاه‌ها موظف هستند از سرمایه گذار حمایت کنند و اگر کسی از مسئولان ادارات مانع حضور سرمایه گذار در منطقه شود و سرمایه گذار را در پیچ و خم ادارات معطل کند برکنار خواهد شد.

وی از کلنگ زنی بزرگ ترین گلخانه منطقه که مربوط به گیاهان دارویی است خبر داد و اظهار کرد: شهرستان هشترود در بخش کشاورزی، شیلات و معدن حرفی برای گفتن دارد و تا دو ماه آینده معدن مس قاضی کندی به بهره برداری خواهد رسید.

امینیان اضافه کرد: برای ریشه کن کردن مشکلات در هشترود باید ادارات و مردم دست به دست هم دهند و با رونق تولید، بیکاری و فقر را که هر دو عامل به وجود آمدن بسیاری از آسیب های اجتماعی است ریشه کن کنند و منطقه را به سوی آبادانی سوق دهند.

وی گفت: ۳۲ کیلومتر از آزاد راه هشترود به مراغه در سالجاری افتتاح و برای تردد وسائط نقلیه در اختیار ناوگان عمومی قرار داده خواهد شد.

معاون فرماندار نیز در این جلسه از کسب رتبه اول کشوری شهرستان هشترود در اینترنت پر سرعت و رتبه اول استان در کشف و ضبط قاچاق کالا خبر داد.

اکبر انبارته اضافه کرد: چهره نازیبای شهر چشم هر بیننده ای را اذیت می کند و ورودی‌های شهر به علت بی توجهی شهرداری آزار دهنده است.

وی خاطر نشان کرد: نظارت دقیق بر توزیع کالاهای اساسی از طرف اداره صنعت و معدن، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی توسط عشایر و ایلات وارداتی از خواسته های مردم و فرمانداری است.

وی از بی توجهی شهرداری به حفاری های مختلف در اکثر نقاط شهری انتقاد کرد و گفت: بی اهمیت جلوه دادن این موضوع از طرف شهرداری مورد قبول فرمانداری نیست چرا که وظیفه این اداره تنظیف و زیبا سازی شهر است.

انبارته اضافه کرد: راه روستایی یساول، ینگه کندی، جیران دره، عین آباد و چندین روستای دیگر نیازمند توجه جدی اداره راه می باشد چرا که؛ مردم این روستاها از لحاظ آمد و شد در اذیت هستند.

وی ادامه داد: مشکلات مخابراتی و مشکلات کمبود آب در ۴۸ روستا مردم منطقه را می آزارد.

جانشین سپاه ناحیه هشترود نیز در این مراسم گفت: مزار شهدای گمنام نیاز به ساماندهی دارد و مسئولان ذیربط نباید در این رابطه کم کاری کنند و باید ارزش گذار خون پاک شهدا باشند.

سرهنگ امیر شاه محمدپور با بیان اینکه ساخت یادمان برای شهدای گمنام نباید به فراموشی سپرده شود ، خاطرنشان کرد:  مسیر مزار شهدای گمنام در وضعیت بسیار بدی قرار دارد و تذکرات چندین باره به شهرداری در این خصوص کارگر واقع نشده و هیچ اقدامی انجام نگرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود نیز در این جلسه از بسیج عمومی برای ریشه کن کردن فشار خون بالا در سطح منطقه خبر داد.

جواد بابایی گفت: تمامی افراد بالای ۳۰ سال در منطقه هشترود که نزدیک به ۳۰ هزار نفر می‌باشند توسط تیم های پزشکی شبکه بهداشت و درمان از لحاظ فشار خون بالا کنترل می شوند.

وی افزود: متاسفانه ۵۰ درصد از بیماران مبتلا به فشار خون بالا از بیماری خود خبر ندارند و به مرور زمان به بیماریهای دیگر دچار می شوند./ ایسنا

یک دیدگاه

  1. تریلی تریلی سنگهای شهر ما خوی هم راهی همانجا میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *