خانه / آخرین اخبار / تراموای شهری اورمیه هفته دولت وارد فاز اجرایی می شود

تراموای شهری اورمیه هفته دولت وارد فاز اجرایی می شود

شهردار اورمیه گفت: تراموای شهری اورمیه شهریورماه امسال همزمان با هفته دولت کلنگ زنی و وارد فاز اجرایی می شود.

محمد حضرتپور - شهردار شهر اورمیه

به گزارش یول‌پرس، محمد حضرت پور در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه تراموای شهری اورمیه در راستای توسعه حمل و نقل عمومی برای افق ۱۴۰۴ پیش بینی شده است، بیان کرد:  تراموای شهری به طول ۹ کیلومتر به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهری مدیریت شهری  همزمان با هفته دولت کلنگ زنی می شود.

وی با اشاره به افق ۱۴۰۴ و تحقق شهر سالم با توسعه حمل و نقل ریلی، بیان کرد:  برابر با کارشناسی های صورت گرفته بهترین راهکار برای توسعه حمل و نقل ریلی در اورمیه راه اندازی ترموای شهری است تراموای که هم اینک ۶۷ درصد شهر های دنیا از آن استفاده می کنند.

شهردار اورمیه با بیان اینکه مطالعات اجرای تراموای شهر اورمیه به اتمام رسیده است، گفت: با راه اندازی تراموای شهری ترافیک در هسته مرکزی شهر کاهش می یابد.

حضرت پور در ادامه با اشاره به کاهش ترافیک و برخورداری شهروندان از یک شهری پاک، بیان کرد:  معضل ترافیک با یک نگاه فرهنگی رفع می شود اگرچه ایجاد زیر ساخت ها  در کنار این مهم ضروری است.

شهردار اورمیه با اشاره به توسعه زیر ساخت ها واجرای پروژه هایی برای کاهش ترافیک ، بیان کرد:  توسعه حمل و نقل عمومی، و ایجاد حمل و نقل ریلی چون تراموا در کاهش ترافیک صورت می گیرد.

وی با اشاره به نقش شهروندان در کاهش ترافیک ، بیان کرد:  شهروندان هر چقدر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جهت تردد را جایگزین وسایل نقلیه شخصی کنند، بسیار در کاهش ترافیک موثر است./ ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *