خانه / آخرین اخبار / روابط تجاری اردبیل با روسیه تقویت می‌شود

روابط تجاری اردبیل با روسیه تقویت می‌شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل از تقویت روابط تجاری دو کشور ایران و روسیه خبر داد و گفت: استان اردبیل با استان ولواگراد روسیه وارد روابط تجاری قوی می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، ارژنگ عزیزی ظهر امروز در نشست بخش خصوصی روسیه با مسئولان استانداری اردبیل اظهار داشت: بخش خصوصی استانهای اردبیل و  ولواگراد روسیه ارتباط متقابل خوبی با هم دارند و ضرورت دارد موانع و مشکلات توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در اسرع وقت برطرف‌سازی گردد.

وی با اشاره به اینکه دیپلماسی فعال حاکم بر روابط دو کشور ایران و روسیه  فرصتی مناسب برای تجار و سرمایه‌گذاران دو کشور است، افزود: می‌بایست بخش خصوصی از این شرایط به نحو احسن استفاده کنند که لازمه این مهم معرفی ظرفیتها و شناساندن پتانسیل‌های دو کشور به طرفین است.

عزیزی تصریح کرد: متاسفانه آنگونه که شایسته است تجار و فعالان اقتصادی دو طرف از ظرفیتها و توانمندیهای همدیگر آشنایی کافی ندارند و لازم است در این خصوص برنامه‌ریزی‌های اساسی صورت گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با بیان اینکه در نشست گذشته  مسئولان دو کشور، جایگزینی واحد پولی روبل به جای دلار در مناسبات اقتصادی دوجانبه مورد توافق و تصویب قرار گرفته بود بیان کرد: این اقدام مهم تا کنون اجرایی نشده و در این رابطه همین موضوع یکی از موانع گسترش تجارت خارجی کشورمان است.

وی با ابراز علاقه‌مندی از تداوم روابط اردبیل با استان ولواگراد روسیه گفت: برای گسترش روابط اقتصادی استان اردبیل با روسیه و استان ولواگراد علاقه مند هستیم و حضور امروز من در این نشست تاکید بر این موضوع و اعلام آمادگی برای هماهنگیها و رفع موانع آن است.

به گفته سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل سالانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن گندم در استان استحصال می‌شود که برابر با ۲/۵ برابر نیاز مصرفی استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *