خانه / آخرین اخبار / حمله تروریستی به پارلمان ترکیه ناکام ماند

حمله تروریستی به پارلمان ترکیه ناکام ماند

تلاش دو تروریست برای گروگانگیری و انجام عملیات تروریستی در پارلمان ترکیه با اقدام نیروهای امنیتی ناکام ماند و این دو عامل تروریستی دستگیر شدند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از خبرگزاری هابر۷، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع امنیتی، یک زن و یک مرد با مراجعه به پارلمان ترکیه خواستار دیدار با محمود تانال نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در پارلمان ترکیه شده و بعد از ورود به داخل ساختمان مجلس اقدام به گروگانگیری کارمندان پارلمان ترکیه کرده اند که در پی تلاش این دو تن برای یک حمله تروریستی به پارلمان ترکیه از سوی نیروهای امنیتی پارلمان دستگیر شده اند.

در بازرسی بدنی صورت گرفته از این افراد که عنوان شده است از اعضای گروه تروریستی موسوم به جبهه آزادی خلق انقلابی (DHKP-C) می باشند کمربند انتحاری سیاه به همراه سلاح سرد کشف و ضبط شده است. دو فرد دستگیر شده، «م.ز» پیش از این به اتهام ارتباط با جبهه آزادی خلق انقلابی، تبلیغ برای گروه های تروریستی، شرکت در تظاهرات غیرقانونی دارای ۵ پرونده قضایی بوده و «ع.ی» نیز به اتهام فعالیت برای گروه های تروریستی مدتی در زندان کاندرا کوچاعلی زندانی بوده است.

این گروه بارها اقدام به اقدامات تروریستی مسلحانه در ترکیه زده است که طراحی ترور اردوغان در سال ۲۰۰۸ از نمونه‌های آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *