خانه / آخرین اخبار / حجت الاسلام حسنی الگوی تاریخی ملت آذربایجان است
معاون استاندار آذربایجان‌غربی:

حجت الاسلام حسنی الگوی تاریخی ملت آذربایجان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: مرحوم حجت الاسلام و المسلمین شیخ غلامرضا حسنی مجاهد نستوه به عنوان یک الگو در تاریخ آذربایجان مطرح است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایرنا؛ علی مصطفوی در جلسه هماهنگی سالگرد ارتحال حجت الاسلام حسنی افزود: مرحوم حسنی  در خاطره مردم آذربایجان حک شده است و مردم مجهادت های آن مجهاد نستوه را فراموش نمی کنند.

وی با اشاره به زمان برگزاری سالگرد ارتحال مرحوم حسنی، ادامه داد: ۲ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با روز پنجشنبه مراسم سالگرد ارتحال مجاد نستوه شیخ غلامرضا حسنی بر سر مزار آن مرحوم برگزار می شود.

وی اعلام کرد: این مراسم از ساعت ۱۸٫۳۰ تا ۲۰ با سخنرانی سردار اوصانلو و حجت الاسلام والمسلمین سلامتی و با حضور مسوولان استانی برگزار می شود.

وی بیان کرد: مسوولان فرهنگی باید با برگزاری نمایشگاه مختص عکس ها و مصاحبه های حجت الاسلام حسنی، نسل حاضر را با مجاهدت های آن مرحوم آشنا کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید به پاس مجاهدت ها و خدمات بی شائبه چندین ساله ایشان مراسم ارتحال آن مرحوم باعظمت برگزار شود و این امر قدرشناسی مردم آذربایجان را نشان می دهد.

مصطفوی اظهار داشت: مسوولان استانی باید با برگزاری مناسب و با عظمت مراسم سالگرد ارتحال مرحوم حسنی به پاس زحمات آن مرحوم ادای دین کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: مرحوم حسنی افتخار آذربایجان و سرمایه استان است و باید به صورت جدی نخستین سالگرد آن مرحوم با عظمت و مقتدرانه برگزار شود.

حجت الاسلام ناصر خدایاری تاکید کرد: برگزاری باشکوه مراسم اقتدار و عظمت حجت الاسلام حسنی را در جامعه را نشان می دهد.

مرحوم حجت الاسلام غلامرضا حسنی شامگاه دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *