خانه / آخرین اخبار / آذربایجان‌شرقی امن‌ترین استان و تبریز امن‌ترین کلانشهر کشور است

آذربایجان‌شرقی امن‌ترین استان و تبریز امن‌ترین کلانشهر کشور است

دادستان تبریز، آمار زندانیان استان، به ویژه زندانیان جرایم غیر عمد در آذربایجان شرقی را در مقایسه با سایر استان ها بسیار کم عنوان کرد و گفت: آذربایجان شرقی امن‌ترین استان و تبریز امن‌ترین کلانشهر کشور است.

به گزارش یول‌پرس، موسی خلیل اللهی ‌در جلسه هم‌اندیشی هیئت امنای ستاد دیه استان با روسای اتحادیه‌های صنفی بازار تبریز در آستانه جشن گلریزان که در دادگستری آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به اینکه به طرح حفظ قرآن در زندان‌های استان و زندان مرکزی تبریز اظهار داشت: دو سوم از زندانیان در این طرح شرکت کرده و از این طریق ۲۰۰۰ حافظ جزء یک تا سی‌ام قرآن کریم داریم ‌.

دادستان تبریز افزود: در زندان‌های استان کارگاه‌های حرفه آموزی فرش، کفش و… داریم که زندانیان از این طریق مشغول به کار هستند و قسمتی از درآمدهای خود را نیز به خانواده‌هایشان اختصاص می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: محکومان مالی و غیرعمد ناخواسته و بی‌گناه و با داشتن شاکی خصوصی و اکثراً به خاطر رکود و نوسانات بازار روانه زندان شده‌اند که با کمک خیرین بزرگوار از زندان‌های استان آزاد و به کانون گرم خانواده خود برمی‌گردند.

خلیل‌الهی با بیان اینکه سال گذشته ۴۴۰ نفر از زندان‌های استان آزاد شدند ابراز داشت: مبلغ بدهی این تعداد بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان بود که امسال ۵۳۰ زندانی جرائم غیر عمد با ۱۵۰ میلیارد بدهی منتظر کمک خیرین و مردم نوع دوست هستند.

دادستان تبریز، آمار زندانیان استان، به ویژه زندانیان جرایم غیرعمد در آذربایجان شرقی را در مقایسه با سایر استان‌ها بسیار کم عنوان کرد و گفت: آذربایجان شرقی امن‌ترین استان و تبریز امن‌ترین کلانشهر کشور است که یکی از دلایل این امنیت، زمینه فرهنگی مردم و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی است.

در پایان این جلسه، اصناف، بازاریان و اتحادیه‌ها برای کمک ۵ میلیارد ریالی به جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد متعهد شدند.

مراسم جشن گلریزان آزادسازی ۵۳۰ زندانی جرائم غیر عمد آذربایجان شرقی یکشنبه شب ۲۹ اردیبهشت ماه بعد از افطار از ساعت ۲۱٫۳۰ تا ۲۳٫۳۰ در تالار معلم تبریز برگزار می‌شود.

یک دیدگاه

  1. تبریز برای ترکها شهر خوب و امنی است ولی نه برای فارسها و کوردها

    2
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *