خانه / آخرین اخبار / سانسور سازمان‌یافته علیه تاریخ تورک‌ها + عکس

سانسور سازمان‌یافته علیه تاریخ تورک‌ها + عکس

به دنبال سخنان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل مبنی بر تورک بودن «حکومت مانناها»، نژادپرستان و باستانگرایان بعد از گذشت 10 روز هنوز مشغول پاکسازی این سخنان از سایت‌ها و پایگاه‌های خبری کشور هستند.

به گزارش یول‌پرس؛ بعد از آنکه نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، بصورت ناخودآگاه تبلیغات یک قرن جریان پانفارسیم را با اعتراف به تورک بودن تمدن مانناها، با سخن«مانناییان دولتی تُرکی بودند که از حدود هزار تا ۷۰۰ سال پیش از میلاد در شمال غربی ایران حکومت می‌کردند. این تمدن میراث دار تمدن‌های «توروککی»، «لولوبی» و «قوتی» است و شهرستان خلخال نیز بخشی از آن بوده است» به چالش کشید، جریان نژادپرستی تمام تون خود را برای پاک کردن آثار سخنان وی بکار بستند.

در اولین اقدام، تمام خبرگزاری‌هایی که این خبر را منتشر کرده بودند بصورت هماهنگ که معلوم بود از یک نهادی قدرتمندی دستور گرفته‌اند، اقدام به حذف خبر از خروجی‌ سایت‌های خود کردند و از سوی دیگر از رونمایی جام ۳۰۰۰ ساله ماننایی خودداری و این موضوع از ریشه و بن انکار شد.!

البته جریان یک سخنرانی و جام نقره‌ای ماننایی ادامه دارد و شاید به برکناری‌های مدیریتی نیز بیانجامد.

عدم رونمایی از جام مذکور و تکذیب سخنان نادر فلاحی با واکنش مجموعه یول‌پرس همراه شده و با انتشار یک لینکی از سخنان نادر فلاحی در خبرگزاری برنا که از دید نژادپرستان جامانده بود (لینک) به این موضوع پرداخت.

انتشار این خبر نیز با واکنش باستانگرایان همراه شده و با دستپاچگی، خبرگزاری مذکور (برنا) را مجبور به حذف خبر کردند تا به ظن خود، اثبات کنند تورک‌های ایران مهاجرین و مهاجمین در این کشور هستند.

 

لازم بذکر است سخنان نادر فلاحی در برخی خبرگزاری‌های خارج از کشور نیز منتشر شده بود اما  به دلیل عدم نفوذ جریان باستانگرا در آن سایت‌ها، کاری از دستشان برای حذف سخنی مبنی بر قدمت تورک‌ها در ایران و قرن‌ها قبل از میلاد، برنمی‌آید.

حال سوال این است: آیا تاریخ تورک‌ها و قدمت آنان حذف یک خبر از سایت‌ها قابل انکار است؟

 

 

۸ دیدگاه‌ها

 1. فقط یک سند نشان بدهید که ماناها ترک بودند قول میدهم از فردا طرفدار قوم گرایان بشم

  26
  41
  • ایلامی ها چه مضیقه و کمبودی داشتن که فارس شدن
   مادها چه مضیقه و کمبودی داشتن که کرد شدن
   اورارتوها چه مضیقه و کمبودی داشتن که ارمنی شدن
   اینها رو اول توضیح بدین بقیه قضایا خیلی روشنه

   در ثانی وقتی مغول ها رو بخاطر زبان التصاقی شون به تورک ها ربط میدین باید به همون اندازه هم زبان التصاقی اقوام قبل از کرد و ارمنی و فارس رو هم به تورک ها ربط بدین

   ثالثا بقیه داستان هم اینجوریه که مغولها تورک ها رو قتل عام کردند دولت های تورکی رو تضعیف و نابود کردند شما را چه میشود که اسمشو میزارین تورک ها به فارس ها حمله کردند و آنها را خوردند

   رابعا و این قضیه این جوری ادامه پیدا میکنه که آنها به فارس ها حمله کردند و آنها را نابود کردند ولی امروز در فرهنگ غنی ایرانی حل شده اند

   برید دنبال سرگرمی ها تون دلقکای ۲۵۰۰ ساله سویتاری

   32
   13
  • قربون شکلت تو مشکلت با سند نشان دادن حل نمیشه خود تو قوم گرای فارس هستی که چشمانت به روی حقایق بسته است

   هر جای این خاک مقدس نشان از اجداد ما دارد یک نمونه در این آدرس ببین

   https://www.shahrekhabar.com/picnews/155876532089864

   22
   5
 2. شما به جای این فاشیست ها در تمام سایتهای تورک صدها بار بنویسید
  در گوگل قرار دهید تا با هر بار جستجو جلو چشم کاربران قرار گیرد در تلگرام پخش کنید. ..

  44
  19
 3. لوتفن بوتون نظرلری یایین. لوتفن

  24
  8
 4. ملتی که تاریخش دروغ و جعل باشد تاب دیدن واقعیت و تاریخ دیگر ملل را نخواهد توانست تاب بیاورد یاشاسین تورک میللتی یاشاسین دوزلوخ

  31
  15
 5. رضایی
  تو چرا همش بانمک میشی؟
  دهها مستند از گیریشمن و. ..هست مبنی بر التصاقی زبان بودن مانناها شما نه تنها ایران بلکه در منطقه التصاقی زبان غیر تورک داری؟

  21
  11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *