خانه / آخرین اخبار / اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای آموزش زبان تورکی

اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای آموزش زبان تورکی

رئیس دانشگاه تهران از آمادگی این دانشگاه برای پذیرش دانشجوهای ترکیه، برگزاری دوره های آموزش زبان و ایجاد رشته های زبان تورکی خبر داد.

به گزارش یول‌پرس، محمود نیلی احمدآبادی در دیدار با دریا اورس سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی اظهار کرد: همکاری دانشگاه تهران با ترکیه بسیار گسترده است، در دنیای ارتباطاتی امروزی با توجه به اینکه ترکیه و ایران در حوزه‌های علم وفناوری در منطقه سرآمد هستند، باید ارتباطات خود را حتی بیش از پیش بایکدیگر افزایش دهند.

وی با اشاره به جایگاه بین‌المللی دانشگاه تهران افزود: این دانشگاه در حال حاضر ریاست اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه را نیز برعهده دارد، از این رو دانشگاه‌های کشور ترکیه نیز می‌توانند به این اتحادیه ملحق شوند.

نیلی احمدآبادی خاطرنشان کرد: از نظر دانشگاه تهران تبادل دانشجو میان دو کشور اهمیت بسیاری دارد، چرا این دانشجویان مدیران آینده کشور هستند.

به گفته وی، دانشگاه تهران با توجه به امکانات خود از جمله دارا بودن بزرگ‌ترین پارک علم و فناوری، همکاری با کشور ترکیه که کشور همسایه، مسلمان و دارای مشترکات فرهنگی است را مغتنم می داند.

رئیس دانشگاه تهران افزود: درحال حاضر زبان تورکی استانبولی به صورت زبان اختیاری در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی تدریس می‌شود و همچنین امکان ارائه آن به صورت زبان دوم نیز قابل بررسی است.

 

۶ دیدگاه‌ها

 1. مسخره است از ترکیه بیایند اینجا ترکی استانبولی یاد بگیرند
  حداقل ترکی آذربایجانی یاد بدهند

  19
  7
  • باید #زبان_ترکی رسمی شود . ما نگران #زبان_ترکی مان هستیم میراث ۷۰۰۰ ساله ما در این صد ساله اخیر که کشور بدست فاشیستهای پهلوی پرست افتاده حال نابودی است.

   12
   7
  • ما , کاربران که خوب می دانیم شما از قصد در این سایت برای تخریب زبان اذری فعالیت می کنی که بین مردم

   ایران تفرقه بیاندازی

   تو خودت را مسخره کردی

   ……………………..

   یاشاسین اذربایجان ایران , یاشاسین ایران

   6
   7
   • ترکی زبان اکثریت مردم و استانهای ایران

    تمام دنیا این سایت را به گرایش به زبان ترکی آذری متهم میکنند البته که ما هم معتقدیم این کار (حمایت از زبان ترکی ) به اتحاد ملی کمک می کند فقط من مانده ام چطور شما عکس این موضوع رو ادعا می کنید!

  • ترکی زبان اکثریت مردم و استانهای ایران

   از ترکیه نمی آیند اینجا ترکی استانبولی یاد بگیرند بلکه هر کس که بخواهد از همه جای دنیا این زبان را یاد بگیرد مثل کسانی که می روند سوئد فارسی یاد بگیرند ممکن هست یک استاد ایرانی ترکی حرف های خاص خود را داشته باشد

 2. علی - رضایی تکامل یافته - مرگ بر پانایرانیسم احمق

  خواهشا تموم کنید دیگه … بی غیرتی در این حد دیگه ادمو به وجد میاره … اسطوره ترک های ایران شده جواد طبلطبایی و ترک های بی غیرت ایران خودشونو ترک نمیدونن … اذرباجان غربی قدرت داره کم کم میفته دست اکراد که توسط پ ک ک حمایت میشن … بازار تبریز از یونسکو خارج میشه …. یه جوی به وجود امده که ترک بودن جرم شده …. ترک های متعصب نشتید خونه لم دادید و ادعای ترک بودن میکنید ؟؟؟ یا اون ترک هایی که خودشنو اذری میدونن .. چی بگم اخه ؟؟؟ اقا من نیستم دیگه ۴۰ درصد جمعیت ایران رو تشکیل میدیم ولی ادبیاتمون هم تدریس نمیشه … هویت و تاریخمون تحریف شده … کوچیک ترین ثدم ها هم بهمون توهین میکنن … تو شهر ما تکاب کرد ها اصلا ترکی بلد نیستن ولی ترک های بی غیرت تکاب همشون کردی بلد شدن و کلا کردی حرف میزنن … دقیقا من تورک چیکار کنم تنهایی ؟؟؟ فقط و فقط خودم اذیت میشم … من دیگه نیستم … خوش باشید اذری های عزیز … تبریک که بازار تبریز خارج شد از یونسکو … افرین اذری های غیور که قدرت رو تو اذرباجان غربی از دست دادید و کرد ها بهتون گفتن شماها اینجا مهاجرت کردید
  لطفا نظرمو تایید کنید

  8
  11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *