خانه / آخرین اخبار / فدراسیون هشداری درباره فروزان نداده بود

فدراسیون هشداری درباره فروزان نداده بود

معاون حقوقی باشگاه تیراختور درباره صحبت‌های علیپور رئیس سابق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

به گزارش  یول‌پرس و به نقل از روابط عمومی باشگاه تیراختور، مصطفی کاراندیش درباره صحبت‌های علیپور رئیس سابق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و ادعای وی که گفته بود به مسوولان باشگاه تیراختور درباره شرط‌بندی فروزان هشدار داده بودم، اظهار کرد: این یک بحث غیر تخصصی و حاشیه‌ای است که می‌تواند برای ایشان تبعات داشته باشد. آقای علیپور اولاً شما در آن زمان هیچ سمتی نداشتید و رئیس کمیته اخلاق آقای تورک بود. دوم اینکه باشگاه‌ها وقتی می‌خواهند بازیکن بگیرند، باید اسامی بازیکنان رد صلاحیت شده در فهرست فدراسیون فوتبال باشد و به باشگاه‌ها اعلام شود.

معاون حقوقی باشگاه تیراختور افزود: اگر به نظر علیپور، فروزان یا هر بازیکن دیگری اهلیت ندارد و مشکل اخلاقی دارد، این وظیفه فدراسیون فوتبال است که اسامی این بازیکنان را به باشگاه‌ها اعلام کند. این موضوع وظیفه باشگاه‌ها نیست که بروند در رابطه با بازیکن تحقیق کنند و ببینند چه مشکلاتی داشته است.

وی ادامه داد: علیپور مدعی است، برای ما پیام فرستاده، ولی مشخص نیست این پیام را برای چه کسی فرستاده است. من نامه کتبی استعلام رسیدگی به پرونده محسن فروزان را دارم که استعلام کتبی کرده و گفته‌ام کلیه سوابق بازیکن مورد نظر در کمیته‌های اخلاق و انضباطی و هر رکن قضایی دیگری در فدراسیون را به ما اعلام کنید.

کاراندیش خاطرنشان کرد: جالب است که نامه‌ای که در پاسخ به استعلام به دست ما رسیده، هیچ اشاره‌ای به قضیه شرط‌بندی فروزان نشده است. صحبتی که علیپور کرده در تعارض با مدارک موجود است. فقط در آن نامه نوشته‌ شده بود توهین و مصاحبه علیه فدراسیون و داور و اصلاً درباره شرط‌بندی و یا سایر سوابق دیگر ایشان مطلبی منعکس نگردیده و آقای علیپور هشداری به ما نداده مگر اینکه بعد از این قضایا چیزی گفته باشد.

وی افزود: آقای علیپور شما که مدعی هستید در آن زمان به پرونده شرط‌بندی فروزان رسیدگی کردید، مطابق قانون مجازات اسلامی شرط‌بندی جرم محسوب می‌شود. یعنی علاوه بر اینکه یک تخلف فوتبالی است از حیث عمومی هم جرم محسوب می‌شود. قانون می‌گوید هر یک از مسوولان یا مدیران شاغل در هر ارگانی از وقوع جرمی مطلع شوند و به مراجع قضایی ذی‌صلاح اطلاع ندهد، خودشان مجرم هستند. یعنی فدراسیون فوتبال، کمیته‌های اخلاق و انضباطی که از وقوع چنین جرمی که قطعاً محرمانه هم بوده اطلاع داشتند و این را به باشگاه‌ها اعلام نکردند و بعد یک مجازات سبک و چند ماه محرومیت تعلیقی برای فروزان در نظر گرفتند، خودشان در مظان اتهام هستند.

معاون حقوقی باشگاه تیراختور تصریح کرد: پس لطفاً دوستان کمی در صحبت‌های خود تأمل کنند و باعث نشوند که باشگاه تیراختور مقصر شناخته شود. وظیفه باشگاه تیراختور، فوتبال است و وظیفه ندارد کارهای دیگر را انجام دهد و حساب بازیکن را چک کند. شرط‌بندی و قمار پنهانی انجام می‌شود و ممکن است گاهی اوقات مطرح نشود، مسئله ما در حال حاضر صحبت‌ها و ادعای علیپور است. ما تحقیق و حتی استعلام هم کردیم و هیچ پیامی نیامده است. امیدوارم در نهایت هر اتفاقی که رخ می‌دهد به نفع باشگاه و هواداران تیراختور باشد و بتوانیم انتظارات هواداران را برآورده کنیم.

 

۳ دیدگاه‌ها

  1. ُلام خوب دقت کردین؟! تنها تیمی که آرامش داره پرسپولیسه که تحت الحمایه وزیر محترم است. نه مشکل مالی،‌نه محرومیت ( اگربین المللی هم باشه براش دورش می زنند) نه دغدغه بازیکن نه مربی نه …. فقط براش جام میارن و قهرمان قلابیش می کنند. یادمون باشه بین ۱۶ تیم غرب اسیا رتبه ۱۲ ام رو بدست آورد چون دیگه حمایت وزیر محترم و داوران وجود نداشت.

  2. علیپور خودش ترامادولیه چند وقت پیش گفته بود بازیکنان تیم ملی ترمادول زده بودن تو جام ملت ها هرچی هس جنس خوبی داره مصرف میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *